2024-01-09
Sodininkystė

Svarbiausi sausio mėnesio sodo ir daržo darbai

Sausis – tikras ramybės metas. Jau praėję didžiausios metų šventės ir jų šurmulys, o už lango pats žiemos vidurys. Nors sausį dažniausiai vyrauja šalnos ir sniegas, bet dauguma žmonių, o ypač sodininkų, pradeda po truputį laukti šilumos ir sugrįžtančio pavasario. Visi būname pasiilgę tos malonios, vis dažniau pasirodančios saulės, šilumos ir bundančios gamtos jausmo. Deja, bet pagreitinti pavasario negalime, o ir nereikėtų stengtis to padaryti. Manome, kad kiekviename metų laike reikia atrasti kažką sau artimo ir mielo. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad žiemą nieko sode nuveikti nereikia, bet visgi yra sodo darbų, kuriuos galime atlikti sausio mėnesį.

 

Pagrindiniai sausio mėnesio sodo darbai

 

 • Jei lauke yra prikritę daug sniego, prie medžių kamienų sniegą reikia nuvalyti ir gerai jį sumindžioti, kad po juo medžio žievės negraužtų pelės.
 • Jeigu sniego yra nedaug, bet lauke vyrauja šalčiai, reikia nuo takelių nukasti sniegą ir juo apkloti žemaūgių vaismedžių pomedžius.
 • Peržiūrėkite ir perrūšiuokite turimas sėklas. Gali būti, kad kai kurios jau nebetinkamos sėjimui, tad jas reikėtų išmesti. Viską atrinkę žinosite, ką prieš pavasarį reikia pasipildyti, o kokių sėklų jau turite.
 • Apžiūrėkite, ar sode nenukritę, nesupūsti nuo krūmų ar medelių apsauginiai uždangalai (plėvelės, tinklai).
 • Rūsyje patikrinkite savo derlių: kas supuvo – išmeskite, kad nuo jų nesupūtų kitos daržovės ar vaisiai. Jei rūsyje labai drėgna, padėkite kelis indus su negesintomis kalkėmis.
 • Prieš didesnius šalčius, pasirūpinkite, kad Jūsų rūsyje temperatūra nenukristų žemiau 0 laipsnių. Pagalvokite apie langų ir durų apšildymą.
 • Patikrinkite ir paruoškite artėjančiam sodinimo sezonui daigyklas, vazonėlius.

Sausio mėnesio darbai gėlyne

 

 • Apžiūrėkite rūsyje laikomų tulpių ir narcizų svogūnėlius, juos reikėtų nepamiršti retkarčiais palaistyti.
 • Patikrinkite, ar nuo rožių ir rododendrų nenupustytos apsaugos nuo šalnų. Tai gana jautrios gėles, tad reikia visada nepamiršti prižiūrėti šaltuoju metu laiku.
 • Vertėtų užmesti akį ir į alpinariumą bei patikrinti, kaip jame laikosi Jūsų gėlės. Galbūt šalčiui jautresnes gėles reikia pridengti eglišakiais.
 • Reikėtų patikrinti rūsyje laikomus šakniagumbius, tokius kaip: jurginai, kardeliai, begonijos, kanos. Jeigu jie pradeda dygti, bet daigeliai dar labai maži, pristabdyti dygimą galima išnešus į  dar vėsesnę patalpą. Jei daigeliai jau pakankamai dideli, vertėtų juos pasodinti į vazonėlius ir laikyti šviesioje, bet vėsioje patalpoje.
 • Sausio pabaigoje jau galima pasėti ilgos vegetacijos gėlių - begonijų, petunijų, verbenų.
 • Žinoma, nepamirškite ir kambarinių gėlių. Sausį kambarines gėles rekomenduojama laistyti tik gana šiltu vandeniu, nes šaltu vandeniu laistomų gėlių šaknys gali imti pūti, lapai džiūti bei nukristi. Jei už lango tikrai labai šalta, rekomenduojame gėles nuimti nuo palangių ir pastatyti šiltesnėje vietoje.

Sausio mėnesio darbai darže

 

  • Pats laikas apgalvoti kokias daržoves auginsite artėjantį sodininkystės sezoną. Užmeskite akį į savo turimus sėklų pakelius. Perrūšiuokite juos. Galbūt kažko turite per daug, tuomet galite pasimainyti sėklomis su pažįstamais, o ko reikės - nepamirškite nusipirkti. Beje, svogūnėlių galvutes tikrai dar per anksti pirkti, nes spės išleisti daigelius, kol dar nereikės.
  • Žiemos mėnesiais rekomenduojame neužmiršti labai naudingo organinių trąšų kaupimo. Tai puikus metas rinkti kiaušinių, svogūnų lukštus, arbatos ar kavos tirščius ir medienos pelenus - tai, gana universali trąša augalams. Tam yra skirtos specialios nedidelės komposto dėžutės. Didelis privalumas, kad naudojant jas kambaryje nėra jokio nemalonaus kvapo dėl esančių filtrų jos viduje.
  • Jeigu auginate bites, nepamirškite apžiūrėti avilių. Patikrinkite, ar jie neapsnigti, neužpustyti.
  • O jei prie namų turite užšalusių vandens telkinių, metas pradėti daryti eketes. Jos padės žuvims išgyventi per žiemą.
  • Apgalvokite, ką ir kur darže sodinsite. Labai naudinga yra paįvairinti darže sodinimo vietas: pavyzdžiui, jei svogūnai pernai buvo pasodinti vienoje vietoje, tai šiemet reikėtų sodinti – kitoje.
  • Apžiūrėkite visus savo daržo, sodo įrankius ir patikrinkite, ar viskas dar bus tinkama naudoti ateinantį sezoną, o galbūt dar kažko trūksta ir reikės įsigyti. Svarbiausi daržo įrankiai ir darbo priemonės: kastuvas, grėblys, sekatorius, rankinis pjūklas, darbo pirštinės, genėjimo žirklės, nuo kenkėjų augalų purkštuvas, laistymo žarna.

Sausio mėnesio darbai vaismedžių sode

 

 • Nuo vaismedžių reikėtų nuimti likusius kabėti supuvusius vaisius ar lapus (jei to nepadarėte anksčiau), nes juose pilna ligų sukėlėjų.
 • Jei lauke palyginus nešalta ir iki 10 laipsnių šalčio, sausio antroje pusėje galima pradėti žieminį vaismedžių genėjimą. Norint, kad viskas būtų taisyklingai ir medeliai išliktų nepažeisti, patariama naudoti specialias genėjimo žirkles, kuriomis lengvai ir greitai nukirpsite kelių centimetrų pločio šakas.
 • Nupurtykite nuo augalų ir vaismedžių sniegą, kol jis užkritęs nesulaužė šakų ir neapgadino jų formos. Nupurtytą sniegą aplink augalus sutrypkite.
 • Nuolatos patikrinkite, ar vėjas nenuplėšė nuo krūmelius ir medelių apsauginės plėvelės ar tinklo.
 • Paukšteliai papuošia kiekvieną mūsų sodą ir praskaidrina mūsų kasdienybę. Nepamirškite pasirūpinti ir jais. Prie namų ar sodybos įrenkite lesyklėlę ir visą žiemą juos lesinkite.

Daržas ant Jūsų palangės

 

Sausio mėnesį daiginti daugelį sėklyčių būtų dar tikrai per anksti, bet galite užsiauginti naudingų mikrožalumynų ar prieskoninių žolelių. Juose itin gausu mikroelementų ir vitaminų, kurių mums taip reikia šaltuoju metų laiku. Tarp mikrožalumynų gali būti: agurklės, špinatai, burnočiai, gražgarstės, įvairūs bazilikai, salierai, pipirnės, kaliaropės, ridikėliai, žirniai, vakarutės, petražolės, špinatai, salotos, įvairios garstyčios ir pan. Užsiauginti šiuos mikrožalumynus yra visiškai nesunku. Pavyks ir pradedantiesiems sodininkams. Daigeliams reikia tik šviesos, šilumos, puraus ir derlingo substrato. Galima auginti specialiose arba paprastose daigyklose.

Puiki išeitis greičiau užsiauginti šviežių žolelių šaltuoju metų laiku – elektrinės šildomos daigyklos. D. Britanijoje įsikūręs gamintojas Garland turi šioje srityje pasiūlyti daug įvairių sprendimų. Pasirinkimas gana platus: skiriasi daigyklų dydžiai (iš kiek vazonėlių susidaro), kainos ir galingumas. Galite rinktis tarp: 8, 13, 24, 50W galingumo daigyklų. Kuo daigykla galingesnė, tuo labiau šils jos pagrindas. Pavyzdžiui 50W daigykla yra su įmontuotu fiksuotos temperatūros termostatu, kuris skirtas palaikyti 19 °C temperatūrą, o viduje esantis anglies pluošto elementas užtikrina tolygų šilumos paskirstymą. Kitos daigyklos nėra reguliuojamas termostatu ir skirtos aplinkos temperatūrai padidinti maždaug 8 °C. Kiekvienas daigyklos vazonėlis yra su skaidriu, plastikiniu dangteliu. Ant dangtelių reguliuojama ventiliacija, kuri leidžia kontroliuoti idealias drėgmės sąlygas vazonėlyje.

 

Kitas būdas ištisus metus auginti šviežius ir maistingus žalumynus – daigyklos su lempomis. Šios daigyklos yra dviejų tipų:

 • 24W daigyklos. Juodos spalvos ir baltos spalvos. Ilgis: 62 cm, plotis: 40 cm, aukštis: 47 cm. Tvirtinasi 2 viso spektro (6400K) auginimui skirtos lempos, kurios imituoja natūralią saulės šviesą ištisus metus. 
 • 11W daigyklos. Juodos ir baltos spalvos. Ilgis: 50 cm, plotis: 20 cm, aukštis: 45 cm. Turi 1 viso spektro (6400K) auginimui skirtą lempą, kuri lyg atkartoja natūralią saulės šviesą. 

Manome, kad pats daigelių augimo stebėjimo procesas bus įdomus ne tik suaugusiems, bet ir mūsų mažiesiems. Tad daigykla suteiks galimybę ne tik užsiauginti šviežių, sveikų mikrožalumynų, bet ir taps kasdiene pramoga. Be to, tokia daigykla gali būti puiki dovana bet kuriam sodininkui.

Nesiverskite per galvą, nes tikrai dar spėsite viską pasidaryti artėjančiam sodinimo sezonui. Nudirbę visus sausio mėnesio darbus nepamirškite atsipūsti ir su pačiais artimiausiais pasidžiaugti žiemos teikiamomis pramogomis!

 

Internetinė parduotuvė laistymoiranga.lt

Tinkamai sukomplektuota automatinė laistymo sistema garantuoja, kad Jūsų augalai ar veja puikiai augs, laistymas bus lengvas, turėsite daugiau laisvo laiko poilsiui ar praleidimui su artimaisiais, o tuo pačiu kiekvienas vandens lašas bus panaudotas tikslingai ir nešvaistant. Jeigu rūpinatės savo veja, daržu ar sodu – tokiu atveju kokybiška laistymo sistema Jums būtų puikus sprendimas. Viskas, ko Jums reikia yra pas mus, tad užsukite, pasižvalgykite, užduokite klausimus, pasikonsultuokite ir leiskite sau įsigyti geriausios kokybės sistemą už patrauklią kainą.

Laistymo sistemų pasirinkimas

MAIDINA prekybos vietoje rasite ne tik geriausios kokybės, tačiau ir labai įvairias automatines laistymo sistemas. Jos visos atitinka ne tik skirtingas augalų rūšis, skirtingą laistomą plotą, tačiau ir skirtingus žmonių poreikius. Turime jau paruoštų laistymo rinkinių, tačiau, jei tokie netinka, visada atsižvelgiame į kiekvieną klientą individualiai ir sukomplektuojame būtent jam skirtą laistymo sistemą. Klientas visada išklausomas, išsakomi jo norai ir mes pasiūlome geriausią, mūsų nuomone, laistymo sprendimą. Jeigu mūsų pasiūlymas kliento iki galo netenkina, visada įrangos pasiūlymą galime tobulinti iki kol pasieksime abipusį susitarimą.

Ką galime pasiūlyti mes?

Vejos automatinės laistymo sistemos. Jeigu norite be didelių pastangų džiaugtis tankia, sodriai žalios, tolygios spalvos veja – tokiu atveju būtina automatinė laistymo sistema, kuri pasirūpins Jūsų sodu net ir pačiomis kaitriausiomis dienomis. Vejos laistymo sistemos veikia automatiškai taip garantuodamos, kad visas sunkus darbas bus atliktas už Jus ir neteks skirti nei kiek savo laisvo laiko. Turint įrengtą kokybišką vejos laistymo sistemą galėsite tiesiog mėgautis ir džiaugtis nuostabiai atrodančia veja.
Laistymo sistemos komponuojamos iš kelių skirtingų dalių: automatinių vožtuvų, kolektorinių dėžių, vamzdžių, valdiklių bei kitų priedų. Jeigu didelis pasirinkimas Jus per daug glumina – visada galite susisiekti su MAIDINA profesionalais, kurie suteiks Jums išsamią informaciją ir padės rasti tinkamiausią įrangą. Juk tai – ilgaamžis sprendimas. Norime, kad Jūsų pinigai būtų kuo optimaliau išnaudoti ir gautumėte geriausią kainos ir kokybės santykį prekių atžvilgiu. Mes esame tam, kad Jums padėtume išsirinkti ir įsigyti pačią tinkamiausią laistymo sistemą.

Daržo laistymo sistemos. Jeigu greta namų arba toliau nuo jų auginate įvairias uogas, vaisius bei daržoves – tokiu atveju jų vešėjimui labai pagelbėtų daržo laistymo sistema. Labai svarbu, kad laistymo sistema, būtų pritaikyta prie skirtingų augalų ir jų poreikių. Vėlgi, ieškant tinkamiausios sistemos būtina konsultacija su profesionalu, kuris įvertinęs Jūsų poreikius ir auginamą kultūrą gali pateikti savo rekomendacijas. Dirbant virš 20 metų šioje srityje daug patarimų ar pavyzdžių jau galime pasakyti iš savo ilgametės patirties. Beje, šiuo metu labai populiaru sode įsirengti pakeltas lysves. Joms irgi parenkame specialią laistymo sistemą. Nepamirškite, kad pakeltose lysvėse žemė žymiai greičiau sušyla, tad ir vanduo greičiau išgaruoja, todėl tikrai reikėtų pagalvoti apie laistymą. Daržui skirtos vandens laistymo sistemos taip pat apima skirtingus komponentus, kurie pasirūpina automatiniu vandens tiekimu: vamzdžiai, filtrai, sujungimai ir kitos laistymo sistemos dalys. Siekiant kokybės prekiaujame tik pripažintų gamintojų produkcija, kuri mėgstama ne tik dėl ilgaamžiškumo, tačiau ir puikios kainos: Irritrol, Orbit, Irritec, Toro, Teco, Graf ir kiti.

Gėlių laistymo sistemos. Mūsų siūlomos laistymo sistemos yra tinkamos ir gėlių laistymui. Jau nemaža dalis Lietuvos gėlių augintojų ir medelynų yra įsirengę iš mūsų pirktą laistymo sistemą. Bene nerasite sodybos Lietuvoje, kurioje nevešėtų gražios gėlės: nuo dekoratyvinių iki laukinių. Vešėjimas, suprantama, yra neatsiejamas nuo tinkamos priežiūros, o ji prasideda nuo geros ir tinkamos laistymo sistemos. Vienas pagrindinių patarimų: geriau palaistyti gėles vieną kartą ir gausiai, kad vanduo įsiskverbtų giliai į patį dirvožemį, negu laistyti dažnai ir po truputį. Svarbu žinoti, kad trūkstant drėgmės, gėlių žiedai ir lapai nubyra, o augalas praranda savo ryškią spalvą. Jeigu drėgmės yra per daug – augalai pradeda lėtai vystytis, silpnai auga bei suserga įvairiomis ligomis. Gėlėms dažniausiai pasirenkama speciali automatinė laistymo sistema, kadangi ji padeda palaistyti gėlynus be jokio vargo. Pagal poreikius nustatomas reikalingos srovės intensyvumas. Pavyzdžiui, našlaitės, lobelijos, nasturtos, raganės yra jautresnės, tad jų laistymui reikalinga lengva srovė, o pinavijos, verbenos, serenčiai, žydrūnai yra ne tokios jautrios gėlės laistymui, tad ir sėkmingai „atlaiko“ kur kas intensyvesnę srovę.

Šiltnamio laistymo sistemos. Jeigu turite šiltnamį turbūt žinote, kad reikia įdėti nemažai darbo ir paskirti dalį savo laiko, kad augalai vešėtų ir duotų daug derliaus. Automatinė laistymo sistema tolygiai paskirstys vandenį kiekvienam augalui. Toks laistymo būdas leis ne tik turėti daugiau laisvo laiko, bet ir sutaupyti. Sistemos įdiegimas labai paprastas ir greitas. Vėlgi, laistymo sistemų šiltnamyje pasirinkimas labai platus ir priklauso nuo to – ką auginate. Pavyzdžiui, laistymo sistemos braškėms orientuotos į lašelinį šaknų laistymą, tuo pačiu išvengiant lapų sušlapinimo, kadangi dėl per didelio šlapių lapų kiekio uogos gali pradėti pūti. Priešingai nei laistant agurkus, kurie taip pat dažnai auginami šiltnamiuose. Pomidorams šiltnamiuose dažniausiai naudojamas taškinis laistymas, kai drėkinamas būtent tas taškas, kuriame auga pats pomidoro augalas. Tai labai patogus laistymo būdas, nes yra nešvaistomas vanduo ir aplink augalus mažiau auga piktžolės. Svarbu nuspręsti nuo kokio vandens šaltinio norite laistyti: vandens talpos ar vandentiekio. Kartais naudinga įsigyti kelias skirtingas sistemas, kad šiltnamis būtų aprūpintas viskuo, ko gali reikėti skirtingiems augalams.

Kiek kainuoja skirtingos laistymo sistemos?

Peržiūrėjus MAIDINA pasiūlą pamatysite, kad galima rasti ne tik labai daug skirtingomis funkcijomis pasižyminčių sistemų, tačiau ir labai daug įvairių kainų. Neturint patirties gali būti sunku suprasti, kodėl kaina skiriasi ir ar visada kaina lemia kokybę.


Dažniausiai kainos variacijos kinta priklausomai nuo įrangos funkcionalumo. Norime akcentuoti, kad MAIDINA prekiauja tik pačios geriausios kokybės produkcija, tad nepriklausomai nuo kainos – ji ilgaamžė. Tačiau, suprantama, skiriasi funkcionalumas. Vejos laistymo sistemos gali reikalauti daugiau dalių, priedų nei tos, kurios yra skirtos daržui, gėlynui ar šiltnamiui. Vejai aprūpinti vandeniu dažniausiai reikalinga automatinė sistema, kuri veiktų tam tikru grafiku, o tai vėl koreguoja kainą. Akivaizdu, kad kaina negali būti vienintelis kriterijus renkantis daržo laistymo sistemas. Visos, labiau kompleksiškos sistemos (vejai, ūkiui) parduodamos pagal individualius projektus, t. y. įvertinus ploto charakteristiką, pvz., nuolydžius, gėlynus, alpinariumus, trinkeles, augalus, namo kontūrą, specifinius kliento pageidavimus. Atsižvelgus į juos - siūloma įranga.


Siūlome įvertinti tai, kad geros kokybės ir konkrečiam laistymui skirtos sistemos padeda sutaupyti daug vandens. Laistant paprastuoju būdu augalus labai daug vandens praeina pro šalį taip ir nepasiekus augalo šaknų. To rezultatas – nuvytęs augalas bei netikslingai išnaudotas vanduo. Vasaros metu vandens taupymas tampa ypač aktualus, tad tik geros laistymo sistemos padės išvengti permokėjimo ir tuo pačiu pasirūpinti tinkamu augalų ar vejos palaistymu.

Žemės ūkiui ir sodui skirtos vandens sistemos pirkimas internetu

Vejos laistymo sistemos pasirinkimas MAIDINA prekybos vietoje nereikalaus daug laiko, kadangi suklasifikavome pasirinkimą pagal tam tikrus kriterijus. Taip siekiame palengvinti paieškas ir garantuoti, kad rasite tai, ko Jums reikia. Užsakytas prekes pristatome iki pat Jūsų namų durų šiuose miestuose: Vilnius, Klaipėda, Kaunas, Ukmergė, Alytus, Marijampolė, Šiauliai, Šakiai ir kituose, išskyrus Neringą. Dėl pristatymo ir pasirinkimo visada galite susisiekti su mūsų konsultantais, kurie Jums suteiks NEMOKAMĄ konsultaciją bei padės rasti tinkamiausią sistemą.

Reguliariai pristatome naujienas ir naujausias laistymo tendencijas, rašome straipsnius su patarimais kaip pasirinkti, įsirengti ir prižiūrėti sistemas, teikiame konsultacijas. Taip pat apdovanojame savo lojalius, internetu apsiperkančius klientus už kiekvieną pirkinį. Kartais skelbiame akcijas – siūlome sekti mūsų naujienas ir pamačius jums tinkamą pasiūlymą – susisiekti. Reguliariai pildome savo katalogą, siūlome savo klientams pačios geriausios kokybės inovacijas, kurios dar labiau palengvina sodo bei daržo laistymo darbus.

 • MAIDINA siūlo labai įvairią įrangą, tad kiekvienas ras tai, ko ieško.
 • Daržo laistymo sistemoms, kai perkamos kelios prekės, siūlomos komplektų nuolaidos (akcijos) internetu, kurios leis susitaupyti, tačiau džiaugtis puikia kokybe.
 • Užsakytos sistemos bus pristatytos iki pat Jūsų namų durų.
 • Būtent čia galite susipažinti su inovacijomis, kurios atsiranda rinkoje.
 • Siūlomos tiek atskiros automatinės laistymo sistemos dalys, tiek sukomplektuoti rinkiniai. Pagal kiekvieno asmens poreikius, patogumą ir investuojamo laiko galimybes.
 • Jeigu turite klausimų – tokiu atveju aptarnaujantis personalas mielai atsakys į visus Jums iškilusius klausimus ir padės rasti tai, ko ieškote. Juk pasirinkimas yra toks platus, o kas labiausiai tinka Jums?

Tinkama vejos automatinė laistymo sistema pasirūpins, kad Jūsų sodas būtų gražus. Kokybiška daržo, šiltnamio laistymo sistema leis jaustis ramiu, kad augalai visada bus „sotūs“. Rinkitės patikimą įmonę, kuri yra viena iš lyderių Lietuvos rinkoje tarp laistymo prekių ir aptarnavo jau daugybę klientų. Dar vienu patenkintu pirkėju galite būti ir Jūs!

icon
Didžiausias asortimentas

Virš 3000 prekių

icon
Greitas pristatymas

Pristatome per 3-4 d.d.

icon
Nemokamas pristatymas

Nuo 150 EUR

icon
27 metų patirtis

Laistymo įrangos ekspertai

Internetinė parduotuvė laistymoiranga.lt

Tinkamai sukomplektuota automatinė laistymo sistema garantuoja, kad Jūsų augalai ar veja puikiai augs, laistymas bus lengvas, turėsite daugiau laisvo laiko poilsiui ar praleidimui su artimaisiais, o tuo pačiu kiekvienas vandens lašas bus panaudotas tikslingai ir nešvaistant. Jeigu rūpinatės savo veja, daržu ar sodu – tokiu atveju kokybiška laistymo sistema Jums būtų puikus sprendimas. Viskas, ko Jums reikia yra pas mus, tad užsukite, pasižvalgykite, užduokite klausimus, pasikonsultuokite ir leiskite sau įsigyti geriausios kokybės sistemą už patrauklią kainą.

Laistymo sistemų pasirinkimas

MAIDINA prekybos vietoje rasite ne tik geriausios kokybės, tačiau ir labai įvairias automatines laistymo sistemas. Jos visos atitinka ne tik skirtingas augalų rūšis, skirtingą laistomą plotą, tačiau ir skirtingus žmonių poreikius. Turime jau paruoštų laistymo rinkinių, tačiau, jei tokie netinka, visada atsižvelgiame į kiekvieną klientą individualiai ir sukomplektuojame būtent jam skirtą laistymo sistemą. Klientas visada išklausomas, išsakomi jo norai ir mes pasiūlome geriausią, mūsų nuomone, laistymo sprendimą. Jeigu mūsų pasiūlymas kliento iki galo netenkina, visada įrangos pasiūlymą galime tobulinti iki kol pasieksime abipusį susitarimą.

Ką galime pasiūlyti mes?

Vejos automatinės laistymo sistemos. Jeigu norite be didelių pastangų džiaugtis tankia, sodriai žalios, tolygios spalvos veja – tokiu atveju būtina automatinė laistymo sistema, kuri pasirūpins Jūsų sodu net ir pačiomis kaitriausiomis dienomis. Vejos laistymo sistemos veikia automatiškai taip garantuodamos, kad visas sunkus darbas bus atliktas už Jus ir neteks skirti nei kiek savo laisvo laiko. Turint įrengtą kokybišką vejos laistymo sistemą galėsite tiesiog mėgautis ir džiaugtis nuostabiai atrodančia veja.
Laistymo sistemos komponuojamos iš kelių skirtingų dalių: automatinių vožtuvų, kolektorinių dėžių, vamzdžių, valdiklių bei kitų priedų. Jeigu didelis pasirinkimas Jus per daug glumina – visada galite susisiekti su MAIDINA profesionalais, kurie suteiks Jums išsamią informaciją ir padės rasti tinkamiausią įrangą. Juk tai – ilgaamžis sprendimas. Norime, kad Jūsų pinigai būtų kuo optimaliau išnaudoti ir gautumėte geriausią kainos ir kokybės santykį prekių atžvilgiu. Mes esame tam, kad Jums padėtume išsirinkti ir įsigyti pačią tinkamiausią laistymo sistemą.

Daržo laistymo sistemos. Jeigu greta namų arba toliau nuo jų auginate įvairias uogas, vaisius bei daržoves – tokiu atveju jų vešėjimui labai pagelbėtų daržo laistymo sistema. Labai svarbu, kad laistymo sistema, būtų pritaikyta prie skirtingų augalų ir jų poreikių. Vėlgi, ieškant tinkamiausios sistemos būtina konsultacija su profesionalu, kuris įvertinęs Jūsų poreikius ir auginamą kultūrą gali pateikti savo rekomendacijas. Dirbant virš 20 metų šioje srityje daug patarimų ar pavyzdžių jau galime pasakyti iš savo ilgametės patirties. Beje, šiuo metu labai populiaru sode įsirengti pakeltas lysves. Joms irgi parenkame specialią laistymo sistemą. Nepamirškite, kad pakeltose lysvėse žemė žymiai greičiau sušyla, tad ir vanduo greičiau išgaruoja, todėl tikrai reikėtų pagalvoti apie laistymą. Daržui skirtos vandens laistymo sistemos taip pat apima skirtingus komponentus, kurie pasirūpina automatiniu vandens tiekimu: vamzdžiai, filtrai, sujungimai ir kitos laistymo sistemos dalys. Siekiant kokybės prekiaujame tik pripažintų gamintojų produkcija, kuri mėgstama ne tik dėl ilgaamžiškumo, tačiau ir puikios kainos: Irritrol, Orbit, Irritec, Toro, Teco, Graf ir kiti.

Gėlių laistymo sistemos. Mūsų siūlomos laistymo sistemos yra tinkamos ir gėlių laistymui. Jau nemaža dalis Lietuvos gėlių augintojų ir medelynų yra įsirengę iš mūsų pirktą laistymo sistemą. Bene nerasite sodybos Lietuvoje, kurioje nevešėtų gražios gėlės: nuo dekoratyvinių iki laukinių. Vešėjimas, suprantama, yra neatsiejamas nuo tinkamos priežiūros, o ji prasideda nuo geros ir tinkamos laistymo sistemos. Vienas pagrindinių patarimų: geriau palaistyti gėles vieną kartą ir gausiai, kad vanduo įsiskverbtų giliai į patį dirvožemį, negu laistyti dažnai ir po truputį. Svarbu žinoti, kad trūkstant drėgmės, gėlių žiedai ir lapai nubyra, o augalas praranda savo ryškią spalvą. Jeigu drėgmės yra per daug – augalai pradeda lėtai vystytis, silpnai auga bei suserga įvairiomis ligomis. Gėlėms dažniausiai pasirenkama speciali automatinė laistymo sistema, kadangi ji padeda palaistyti gėlynus be jokio vargo. Pagal poreikius nustatomas reikalingos srovės intensyvumas. Pavyzdžiui, našlaitės, lobelijos, nasturtos, raganės yra jautresnės, tad jų laistymui reikalinga lengva srovė, o pinavijos, verbenos, serenčiai, žydrūnai yra ne tokios jautrios gėlės laistymui, tad ir sėkmingai „atlaiko“ kur kas intensyvesnę srovę.

Šiltnamio laistymo sistemos. Jeigu turite šiltnamį turbūt žinote, kad reikia įdėti nemažai darbo ir paskirti dalį savo laiko, kad augalai vešėtų ir duotų daug derliaus. Automatinė laistymo sistema tolygiai paskirstys vandenį kiekvienam augalui. Toks laistymo būdas leis ne tik turėti daugiau laisvo laiko, bet ir sutaupyti. Sistemos įdiegimas labai paprastas ir greitas. Vėlgi, laistymo sistemų šiltnamyje pasirinkimas labai platus ir priklauso nuo to – ką auginate. Pavyzdžiui, laistymo sistemos braškėms orientuotos į lašelinį šaknų laistymą, tuo pačiu išvengiant lapų sušlapinimo, kadangi dėl per didelio šlapių lapų kiekio uogos gali pradėti pūti. Priešingai nei laistant agurkus, kurie taip pat dažnai auginami šiltnamiuose. Pomidorams šiltnamiuose dažniausiai naudojamas taškinis laistymas, kai drėkinamas būtent tas taškas, kuriame auga pats pomidoro augalas. Tai labai patogus laistymo būdas, nes yra nešvaistomas vanduo ir aplink augalus mažiau auga piktžolės. Svarbu nuspręsti nuo kokio vandens šaltinio norite laistyti: vandens talpos ar vandentiekio. Kartais naudinga įsigyti kelias skirtingas sistemas, kad šiltnamis būtų aprūpintas viskuo, ko gali reikėti skirtingiems augalams.

Kiek kainuoja skirtingos laistymo sistemos?

Peržiūrėjus MAIDINA pasiūlą pamatysite, kad galima rasti ne tik labai daug skirtingomis funkcijomis pasižyminčių sistemų, tačiau ir labai daug įvairių kainų. Neturint patirties gali būti sunku suprasti, kodėl kaina skiriasi ir ar visada kaina lemia kokybę.


Dažniausiai kainos variacijos kinta priklausomai nuo įrangos funkcionalumo. Norime akcentuoti, kad MAIDINA prekiauja tik pačios geriausios kokybės produkcija, tad nepriklausomai nuo kainos – ji ilgaamžė. Tačiau, suprantama, skiriasi funkcionalumas. Vejos laistymo sistemos gali reikalauti daugiau dalių, priedų nei tos, kurios yra skirtos daržui, gėlynui ar šiltnamiui. Vejai aprūpinti vandeniu dažniausiai reikalinga automatinė sistema, kuri veiktų tam tikru grafiku, o tai vėl koreguoja kainą. Akivaizdu, kad kaina negali būti vienintelis kriterijus renkantis daržo laistymo sistemas. Visos, labiau kompleksiškos sistemos (vejai, ūkiui) parduodamos pagal individualius projektus, t. y. įvertinus ploto charakteristiką, pvz., nuolydžius, gėlynus, alpinariumus, trinkeles, augalus, namo kontūrą, specifinius kliento pageidavimus. Atsižvelgus į juos - siūloma įranga.


Siūlome įvertinti tai, kad geros kokybės ir konkrečiam laistymui skirtos sistemos padeda sutaupyti daug vandens. Laistant paprastuoju būdu augalus labai daug vandens praeina pro šalį taip ir nepasiekus augalo šaknų. To rezultatas – nuvytęs augalas bei netikslingai išnaudotas vanduo. Vasaros metu vandens taupymas tampa ypač aktualus, tad tik geros laistymo sistemos padės išvengti permokėjimo ir tuo pačiu pasirūpinti tinkamu augalų ar vejos palaistymu.

Žemės ūkiui ir sodui skirtos vandens sistemos pirkimas internetu

Vejos laistymo sistemos pasirinkimas MAIDINA prekybos vietoje nereikalaus daug laiko, kadangi suklasifikavome pasirinkimą pagal tam tikrus kriterijus. Taip siekiame palengvinti paieškas ir garantuoti, kad rasite tai, ko Jums reikia. Užsakytas prekes pristatome iki pat Jūsų namų durų šiuose miestuose: Vilnius, Klaipėda, Kaunas, Ukmergė, Alytus, Marijampolė, Šiauliai, Šakiai ir kituose, išskyrus Neringą. Dėl pristatymo ir pasirinkimo visada galite susisiekti su mūsų konsultantais, kurie Jums suteiks NEMOKAMĄ konsultaciją bei padės rasti tinkamiausią sistemą.

Reguliariai pristatome naujienas ir naujausias laistymo tendencijas, rašome straipsnius su patarimais kaip pasirinkti, įsirengti ir prižiūrėti sistemas, teikiame konsultacijas. Taip pat apdovanojame savo lojalius, internetu apsiperkančius klientus už kiekvieną pirkinį. Kartais skelbiame akcijas – siūlome sekti mūsų naujienas ir pamačius jums tinkamą pasiūlymą – susisiekti. Reguliariai pildome savo katalogą, siūlome savo klientams pačios geriausios kokybės inovacijas, kurios dar labiau palengvina sodo bei daržo laistymo darbus.

 • MAIDINA siūlo labai įvairią įrangą, tad kiekvienas ras tai, ko ieško.
 • Daržo laistymo sistemoms, kai perkamos kelios prekės, siūlomos komplektų nuolaidos (akcijos) internetu, kurios leis susitaupyti, tačiau džiaugtis puikia kokybe.
 • Užsakytos sistemos bus pristatytos iki pat Jūsų namų durų.
 • Būtent čia galite susipažinti su inovacijomis, kurios atsiranda rinkoje.
 • Siūlomos tiek atskiros automatinės laistymo sistemos dalys, tiek sukomplektuoti rinkiniai. Pagal kiekvieno asmens poreikius, patogumą ir investuojamo laiko galimybes.
 • Jeigu turite klausimų – tokiu atveju aptarnaujantis personalas mielai atsakys į visus Jums iškilusius klausimus ir padės rasti tai, ko ieškote. Juk pasirinkimas yra toks platus, o kas labiausiai tinka Jums?

Tinkama vejos automatinė laistymo sistema pasirūpins, kad Jūsų sodas būtų gražus. Kokybiška daržo, šiltnamio laistymo sistema leis jaustis ramiu, kad augalai visada bus „sotūs“. Rinkitės patikimą įmonę, kuri yra viena iš lyderių Lietuvos rinkoje tarp laistymo prekių ir aptarnavo jau daugybę klientų. Dar vienu patenkintu pirkėju galite būti ir Jūs!

Reikalinga pagalba?

Susisiekite su mumis Jums patogiu būdų ir mes atsakysime kaip įmanoma greičiau!

Kontaktai
Reikalinga pagalba?

Susisiekite su mumis Jums patogiu būdų ir mes atsakysime kaip įmanoma greičiau!

close

Patikusios prekės