Filtras
Kaina
iki
0.08
22
Gamintojai
Debitas
Skersmuo
Filter

Kapiliarinis laistymas

Kapiliarinis laistymas skirtas kapiliarinėms sistemoms, kai laistymas vyksta tiesiai į augalų šaknų zoną. Tokios kapiliarinių vamzdelių sistemos naudojamos medelynuose, šiltnamiuose, gėlių ir kitų augalų kultūrų laistymui, kur reikalingas tikslus augalų šaknų drėkinimas. Dėl mažo kapiliarinio vamzdelio vidinio skersmens laminarinis srautas yra dozuojamas. Tai leidžia gauti pastovų ir vienodą srautą bei užtikrinti drėkinimo tolygumą. Vandens pralaidumas vienam augalui priklauso nuo vidinio kapiliarinio vamzdelio skersmens, vamzdelio ilgio ir darbinio slėgio vandentiekio sistemoje.

Mūsų parduodamų kapiliarinių vamzdelių ilgis - 80 cm.

Kapiliarinio laistymo privalumai

  1. Kapiliarinio laistymo sistemos padeda užtikrinti, kad dirvožemis nebus perlaistomas, augalas gaus tokį vandens kiekį, kokio jam reikia optimaliam augimui. Tiek per didelė sausra, tiek ir per didelė drėgmė augalui gali būti žalinga. Tinkamas vandens kiekis aprūpina augalo šaknis deguonimi, kuris padeda tinkamai išsivystyti augalui.
  2. Kapiliarinės laistymo sistemos padeda šaknies branduoliui formuotis greta kapiliaro. Kodėl taip įvyksta? Kadangi būtent toje vietoje yra pagrindinis vandens šaltinis. Tai suteikia augalui didesnį atsparumą, jis puikiai kovoja ne tik su ligomis, tačiau sėkmingai išvengia prastų oro sąlygų, kurios kitu atveju gali būti labai kenksmingos augalui.
  3. Kapiliarinis laistymo vamzdis pasirūpina, kad trąšos, kurios yra teikiamos kartu su vandeniu, sėkmingai pasiektų augalo šaknis. Tai reiškia, kad augalas įsisavina tokį kiekį trąšų, kokį pateikiate. Tai padeda ne tik pagerinti augalo augimo našumą, tačiau ir sutaupyti.
  4. Dažnai ant lapų užpilamas vanduo iššaukia įvairias ligas, kurios trukdo augalui tinkamai augti. Pavyzdžiui, kapiliarinis pomidorų laistymas yra būtinas, kadangi vanduo patekęs ant pomidorų lapų gadina juos, taip pat kaip ir visą augalą.
  5. Ši sistema labai pasitarnauja ir todėl, kad tarpai tarp lysvių būna sausi. Tokiu atveju netenka lipti ant šlapios žemės, purvų, derliaus nuėmimas tampa kur kas paprastesnis. Kapiliarinis braškių laistymas suteikia galimybę nuimtas braškes iškart valgyti, kadangi jos nebūna aplipusios purvais.
  6. Žinoma, dar kartą verta paminėti ekonominius aspektus. Vanduo pasiekia tikslinę vietą, neišlaistomas veltui. Tai „patinka“ ne tik žmogaus piniginei, tačiau ir gamtai.
  7. Laistant šio tipo sistema, palaikoma aukštesnė dirvožemio temperatūra, kadangi vanduo, kuris įprastu būdu pilamas iš viršaus, ją atvėsina. Tokiu atveju augalai greičiau veši, o per vieną sezoną galima užauginti net kelias kultūras.

Kapiliarinis laistymas – puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai  norite sutaupyti laiko ir mėgautis puikios kokybės augalais. Dėl patrauklios kainos įrangos komplektas perkamas ne tik verslininkų, kurie augina didelius kiekius braškių arba pomidorų, tačiau ir fizinių asmenų, kurie nori džiaugtis ekologišku derliumi, kuris vešės be didelio žmogaus įsikišimo.

Laistymo sistemos internetu

Kapiliarinis laistymas labai pasitarnauja skirtingų kultūrų augalų laistymui. Tiek tokioms uogoms kaip, kad braškės, žemuogės arba vynuogynams, tiek tokiu atveju, kai be jokio vargo norite užsiauginti pomidorus, žirnius, agurkus bei kitas ekologiškas daržoves. Tai puikus pasirinkimas ne tik atviram laukui, tačiau taip pat ir šiltnamiui. Juolab, kapiliarinis laistymas padeda sutaupyti nemažai pinigų, tad verta investuoti į įrangą, kuri Jums tarnaus ilgai ir tuo pačiu, kurios išlaikymas labai pigus. Kadangi kapiliarinis laistymas veikia beveik be jokio žmogaus įsikišimo – tai padeda sutaupyti daug laiko, kurį galima skirti kitokio pobūdžio augalų priežiūrai.

Kapiliarinis laistymas – geriausias Jūsų sodo pagalbininkas. Įranga gali būti pristatoma į bet kurį Lietuvos miestą ir nesvarbu, ar gyvenate Kaune, ar Molėtuose. Juolab, nepriklausomai nuo regione vyraujančios gamtos, – Dzūkijos durpynai ar Vidurio Lietuvos juodžemis, – sistema puikiai tinka visais atvejais. MAIDINA siūlo gana platų pasirinkimą, tad jeigu nesate tikras, kuris variantas labiausiai tinka Jums – siūlome susisiekti ir mūsų specialistai mielai atsakys į visus iškilusius klausimus bei suteiks rekomendacijas.

icon
Didžiausias asortimentas

Virš 3000 prekių

icon
Greitas pristatymas

Pristatome per 2-3 d.d.

icon
Nemokamas pristatymas

Nuo 150 EUR

icon
27 metų patirtis

Laistymo įrangos ekspertai

close

Patikusios prekės