Filtras
Kaina
iki
7
220
Gamintojai
Darbinis slėgis
Laistymo laikas
Sriegis
Filter

Laistymo laikmatis

Automatizuokite laistymą šiltnamyje ar darže tam, kad sutaupytumėte savo laiko bei jėgų. Įrengtas laistymo laikmatis daržo ar šiltnamio laistymo sistemoje užtikrins pastovų, tolygų ir kokybišką laistymą bei leis daugiau laiko skirti savo poilsiui ar laisvalaikiui.

Net ir nesudėtingos laistymo sistemos gali būti valdomos automatiniu būdu, o tokie laistymo laikmačiai dažniausiai nereikalauja elektros energijos. Vis dėl to dažnas sodininkas įsivaizduoja, jog automatinis daržo laistymas yra brangus malonumas, tačiau mūsų elektroninėje parduotuvėje rasite įvairių laistymo laikmačių, kurių kaina prasideda tik nuo 16 eurų.

Laistymo kiekis ir būdas priklauso nuo daugelio niuansų:  augalo rūšies, dydžio, amžiaus, dirvožemio, aplinkos ir pačio augalo būklės, todėl prieš laistant reikia pasidomėti, kiek, kokiems augalams reikia vandens (dažnai informacija būna ant sėklų pakelio ar reikia paklausti pardavėjo). Kalbant apie medžius ir vaismedžius, jų laistymui didelį dėmesį reikia skirti pirmuosius keletą metų. Vėliau, jei vasara nėra itin karšta, medžiai sugeba patys pasirūpinti jiems reikalingu vandens kiekiu. Deja, su veja taip nėra. Jei jos norite ryškios ir sveikos, veja reikia nuolatos rūpintis.

Pakeltose lysvėse auginamoms daržovėms, uogoms ir vaisiams, reikia daugiau laistymo, nes ten greičiau išgaruoja vanduo. Žinoma, nereikia augalų ir perlaistyti, nes jei augalams vandens bus per daug, jie negaus reikalingo deguonies ir supus, žus. Tam, kad augalai gautų pakankamą kiekį vandens ir dirva jo neišgarintų, galima išbandyti dirvožemio mulčiavimą. Taip dirva ilgiau išlieka drėgna.

Norime priminti, kad nereikėtų baimintis laistyti iš vandentiekio. Mūsų parduodamos specialios laistymo sistemos (lašelinis vamzdis, lašelinė juosta, kapiliarinis laistymas, mazgai, individualūs lašintuvai) yra su nedidelėmis integruotomis skylutėmis, tad kol vanduo nukeliauja iki augalo šaknų, augalas negauna jokio vandens temperatūrų šoko.

Laistymo laikmačio paskirtis ir tipai

Laistymo laikmatis skirtas įjungti bei išjungti vandens padavimą į laistymo sistemą. Jų rasite skirtingų rūšių, pritaikytų kiekvieno sodininko poreikiams:

  • Mechaninis valdiklis (laikmatis) – išjungs Jūsų laistymo sistemą po nustatyto laiko tarpo, tačiau tokį laikmatį turėsite įjungti rankiniu būdu prieš kiekvieną laistymą. Dažniausiai šie laikmačiai reikalauja bent 2 -  3 bar slėgio, todėl atkreipkite dėmesį, kad jie yra netinkami laistymui nuo vandens talpos. Tai puikus pasirinkimas, jeigu pamirštate išjungti laistymo sistemas ar perlaistote savo augalus.
  • Elektroninis valdiklis (laikmatis) – tai automatinis valdiklis, kuriame galite suprogramuoti laistymo pradžią ir pabaigą. Šie laistymo laikmačiai dažniausiai turi ekranus, kuriuose matysite laiką bei galėsite nusistatyti laistymo trukmę bei dažnį. Taip pat, kai kurie laikmačiai turi galimybę prijungti lietaus daviklį, kuris lyjant lietui nutrauks laistymo grandinę
  • Gravitacinis valdiklis (laikmatis) – skirtas laistantiems nuo vandens talpos be papildomų vandens siurblių. Šių laikmačių svarbiausias skiriamasis bruožas tas, kad jie veikia nuo 0 bar, tad vandens talpą užtenka iškelti į 1 metro aukštį (galima ir šiek tiek mažiau), kad visa laistymo sistema veiktų puikiai. Jeigu kitų techninių apribojimų gravitaciniam valdikliui nėra taikoma, tuomet jį galite prijungti taip pat prie vandentiekio. Turime pardavime vieną variantą – Maidinos vardu valdiklį. Tai specialiai pagal mūsų užsakymą pagaminti laistymo laikmačiai. Jam veikti nereikia slėgio (bet gali veikti ir nuo vandentiekio). Veikia nuo dviejų AAA tipo baterijų. Laistymo dažnumas: galima nustatyti 1, 2, 3, 4, 6, 8, 12, 24, 48, 72 val ir savaitę. Laistymo laikas: galima nustatyti 1, 3, 5, 10, 15, 20, 30, 60, 90 ir 120 min.
  • Elektroninis valdiklis (laikmatis) su Bluetooth/WiFi ryšiu – vis populiarėjantis laistymo būdas. Šis valdiklis reikalauja bent 2 – 3 bar slėgio tam, kad veiktų tinkamai. Šis valdiklis gali būti programuojamas ir valdomas telefonu per Bluetooth/WiFi ryšį.
  • Su dviem/keturiais išėjimais valdiklis (laikmatis) - valdikliu vienu metu galėsite palaistyti, net dvi/keturias laistymo zonas, kas labai patogu norint vienus augalus laistyti dažniau ir daugiau, o kitus - ne taip dažnai ir trumpiau. Su vienu valdikliu, kur yra vienas išėjimas, to padaryti vienu metu - neįmanoma.
  • Laistymo laikmačio priežiūra

Tam, kad laistymo laikmatis tarnautų daugelį sezonų būtina tinkama jo priežiūra. Jeigu Jūsų vandens šaltinio vanduo nėra švarus arba laistote nuo vandens talpos, tuomet būtinai naudokite vandens filtrą. Filtras turi būti montuojamas prieš valdiklį. Mūsų filtrai apsaugo tik nuo stambių nešvarumų, bet, deja, neapsaugo nuo smulkių dalelių. Filtrą reikia kas tam tikrą laiką atsukti ir išvalyti. Patį valdiklį rekomenduojame statyti vertikaliai.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad visi laistymo laikmačiai turi būti demontuoti ir laikomi šiltoje patalpoje šaltuoju metu laiku. Išimkite iš vidaus baterijas. Rekomenduojame nelaukti pirmųjų šalnų ir laikmačius demontuoti rudens pradžioje. Atsukite ir filtrą nuo laistymo sistemos bei taip pat nuneškite į sausą vietą. Rinkdamiesi vietą laistymo laikmačiui venkite jį montuoti šuliniuose ar kitose panašiose vietose, kur yra aukštas drėgmės lygis.

Visi mūsų parduodami laistymo laikmačiai turi dviejų metų garantiją.

Mūsų elektroninėje parduotuvėje rasite aukštos kokybės gamintojų ORBIT, Jardibric, TECO, Galcon ir kitus laistymo laikmačius. Jeigu negalite išsirinkti tinkamo laistymo laikmačio arba abejojate savo pasirinkimu, siūlome pasikonsultuoti su MAIDINA specialistais, kurie padės pasirinkti tinkamiausią sprendimą. Prekes galite patogiai įsigyti neišėję iš namų mūsų elektroninėje parduotuvėje. Prekes pristatome per 2-3 darbo dienas į bet kurį Lietuvos kampelį. Jei prekės gana nedidelės, pristatome ir į paštomatus. Šias siuntas galite atsiimti Jums patogiu laiku. Taip pat turime ir fizinę parduotuvę, tad jei norite gyvai pasikonsultuoti ir įsigyti prekių – prašome atvykti adresu: Eišiškių pl. 36A, Vilnius.

Laistymo laikmatis tai valdiklis veikiantis nuo baterijų. Jis atidaro ir uždaro laistymo sistemą pagal nustatytą laiką. Laistymo laikmačiai gali būti vienos arba kelių atskirų laistymo zonų.

Mechaninį laistymo laikmatį kiekvieną kartą turite rankiniu būdu atsukti, nustatyti norimą laistymo laiką ir jis uždarys laistymą po nustatyto laiko. Tuo tarpu elektroninis laistymo laikmatis sistemą atidarys ir uždarys pats pagal jūsų iš anksto numatytą programą.

icon
Didžiausias asortimentas

Virš 3000 prekių

icon
Greitas pristatymas

Pristatome per 3-4 d.d.

icon
Nemokamas pristatymas

Nuo 150 EUR

icon
27 metų patirtis

Laistymo įrangos ekspertai

close

Patikusios prekės