-
Įranga automatiniam laistymuiPrekių katalogasDrėgmės davikliai
-
PurkštuvaiPrekių katalogasIššokantys laistymo purkštukaiKilnojami purkštuvai
-
Lašelinis laistymas, kapiliaraiPrekių katalogas
-
VentiliaiPrekių katalogas
-
Vamzdžiai, laistymo žarnosPrekių katalogas
-
Tinklai, PlėvelėsPrekių katalogas
-
Trąšų dozatoriai, oro dozatoriaiPrekių katalogas
-
Sujungimai vamzdžiamsPrekių katalogasUžspaudžiami sujungimai LDPE vamzdžiuiJungtys PE vamzdžiamsĮspaudžiami sujungimai LDPE vamzdžiuiSujungimai lašelinei juostai
-
Šiltnamio laistymo rinkiniaiPrekių katalogasGravitacinio slėgio rinkiniaiVandentiekio slėgio rinkiniai
-
Vandens kolonėlės, hidrantai, laistymo žarnos vežimėliaiPrekių katalogas
-
Augalų tvirtinimo detalėsPrekių katalogas
-
Sodo purkštuvaiPrekių katalogas
-
Lauko šviestuvaiPrekių katalogasLauko šviestuvai 230V
-
Vandens siurbliai, technikaPrekių katalogas
-
Vandens talposPrekių katalogas
-
FiltraiPrekių katalogas
-
Vožtuvai laistymo įrangaiPrekių katalogas
-
Infiltracinė sistemaPrekių katalogas
-
HidroponikaPrekių katalogas
-
DaigyklosPrekių katalogas
-
ĮrankiaiPrekių katalogas
- Pagrindinis
- Įrankiai
- Sodo įrankiai
- Sodo žirklės, pjūklai
Sodo žirklės, pjūklai
Ilgis: 58 cm
Ašmenų ilgis: 23 cm
Įtraukti į palyginimą
Ilgis: 75 cm
Ašmenų ilgis: 23 cm
Įtraukti į palyginimą
Ilgis: 58 cm
Ašmenų ilgis: 23 cm
Įtraukti į palyginimą
Ilgis: 60 cm
Šakos storis: 45 mm
Įtraukti į palyginimą
Ilgis: 80 cm
Šakos storis: 50 mm
Įtraukti į palyginimą
Ilgis: 80 cm
Šakos storis: 50 mm
Įtraukti į palyginimą
Ilgis: 80 cm
Šakos storis: 45 mm
Įtraukti į palyginimą
Visi kas turi sodą ar kiemą žino kaip svarbu turėti kokybiškus, patogius ir būtent tik tam tikram sodo darbui skirtus įrankius. Tada darbas bus atliekamas žymiai sparčiau, tiksliau ir kokybiškiau. Norint, kad sodas būtų tvarkingas ir viskas aplinkui derėtų bei duotų daug derliaus reikia įdėti nemažai pastangų. Pavyzdžiui, jei norite turėti ryškią, gražią veją ar, kad sodo augalai duotų pakankamai derliaus labai svarbu tinkamas laistymas. Tam siūlome įsirengti automatinę laistymo sistemą, kas tikrai padės Jums sutaupyti nemažai Jūsų jėgų, laiko ir lėšų. Deja, bet augalų genėjimo automatizuoti neišeina, bent jau šiuo metu. Jeigu norite, kad augalai, krūmai ir medžiai būtų tankūs, vešėtų, duotų daug derliaus ar žiedų – juos reikia reguliariai apkarpyti, genėti. Tai yra tiesiog kaip medžio ar augalo higiena. Norint tai atlikti kokybiškai, reikia turėti ne tik tinkamas sodo žirkles, bet ir parinkti tinkamą metų laiką, genėjimo būdą atsižvelgiant į kiekvieno augalo ar medžio rūšį, amžių, vyraujantį orą ir dar daugybę aspektų. Būtent apie genėjimą, gyvatvorių žirkles, pjūklus augalų bei medžių karpymui čia pakalbėsime.
Kokie yra medžių genėjimo būdai?
Vieno genėjimo būdo tinkančio visiems medžiams – nėra. Reikia atsižvelgti į kiekvieną augalą individualiai. Daug kas priklausys nuo jo rūšies, amžiaus, oro sąlygų ir kokio rezultato mes norime: vešlesnio augalo ar daugiau derliaus.
- Vienas dažniausiai naudojamų ir paprasčiausių genėjimo būdų yra tiesiog nukarpymas visų negyvų, sudžiūvusių, nulūžusių, susikryžiavusių, trukdančių šakų. Taip retinama medžių laja. „Išvalome“ visą augalą nuo nebetinkamų šakų. Tokios šakos dažnai gali būti ir pavojingos: krisdamos gali sulaužyti kitas šakas arba sužaloti žmones. Beje, šis genėjimo būdas tinka tik lapuočiams medžiams.
- Dar vienas kiek paprastesnis genėjimo tipas – medžio lajos paaukštinimas. Nukarpome apačioje esančias šakas ir išretiname augalą. Taip gali būti užtikrinamas gausesnis šviesos prasiskverbimas ir tinkama oro cirkuliacija. Svarbu paminėti, kad apgenėjus apatines šakas sustiprėja medžio viršūnė, nes gauna daugiau energijos iš šaknų sistemos.
- Kitas genėjimo būdas – viršūnės šalinimas. Dažniausiai taip ekstremaliai apgenėjamos medžio viršūnės, kai to pareikalauja išskirtinės situacijos: viršūnė yra nudžiūvusi arba kai medžio laja dengia langus ar įsiterpia į elektros energijos perdavimo laidus. Rekomenduojamas tokio genėjimo santykis yra toks – pašalinama šaka turėtų būti dukart didesnio diametro už paliekamą šalimais esančią šoninę šaką. Smulkesnę medžio viršūnę lengvai pašalinsite su sodo žirklėmis, o stambesnei gali prireikti ir sodo pjūklo.
- Paskutinis genėjimo būdas – lajos apipjaustymas. Tai kai dalis tiek pagrindinių, tiek mažesnių šakų yra nupjaunamos. Nors ir storos šakos, bet jos nukerpamos viso ilgio arba 1/4, 1/3 šakos. O po metų tos pačios šakos nupjaunamos iki galo.
- Žiemos-ankstyvo pavasario genėjimas. Dažniausiai augalai genimi ne vegetacijos metu. Geriausias genėjimo metas – nuo vasario iki balandžio mėnesio. Reikia baigti darbus iki žydėjimo. Taip geriausiai tiks genėti: kriaušes, obelis ir slyvas. Genėti pradėkite nuo stipriausių, atspariausių aplinkos poveikiui medžių veislių. Negenėkite, kai temperatūra nukrenta žemiau -10 laipsnių, geriau palaukti kiek šiltesnių orų. Tokiu oru šakos gali būti labai trapios ir pažeidžiamos.
Kada genėti vaismedžius ir vaiskrūmius?
- Vasaros genėjimas. Svarbu žinoti, kad nugenėjus augalą vasarą, išauga mažiau naujų šakų negu nugenėjus žiemą. Todėl, jeigu norite susilpninti ir sulėtinti vaismedžių augimą tankiai susodintuose soduose, rekomenduojame juos genėti vasarą. Trešnes ir vyšnias galima genėti tik vasarą, nuskynus visą derlių, nes tuo metu jos mažiausiai užsikrečia įvairiomis ligomis. Taip pat vasarą genimi ir vaiskrūmiai: agrastai, avietės, serbentai. Tai geriausiai padaryti po derliaus – rugpjūčio mėnesį.
Gyvatvorės priežiūra
Daugelis yra pamėgę prie namų įsirengti didesnę ar mažesnę gyvatvorę. Jos pagalba pažymėsite ne tik savo namų ribas, padalinsite sklypą zonomis bei suteiksite reikiamo privatumo. Beje, gyvatvores pamėgę ir įvairūs paukščiai bei vabzdžiai, kurie ten įsikuria. Gyvatvorėms dažnai yra naudojami: skroblai, lanksvos, sedulos, kukmedžiai, gudobelės, bukai bei, žinoma, tujos. Norint, kad Jūsų sodo gyvatvorė atrodytų vešliai ir tankiai, turite ją teisingai karpyti, genėti, todėl pravartu turėti patogias sodininko žirkles. Žinoma, prieš pradedant auginti gyvatvorę būtinai išsiaiškinkite apie augalo rūšies jautrumą, suderinamumą su kitais augalais, sodinimą, būsimą aukštį, gyvavimo trukmę bei genėjimą (galbūt net nereikia to daryti).
Kada galima genėti gyvatvorę?
Pirmą kartą apgenėti galima dar net nepasodintus augaliukus, esančius vazonėliuose. Net jei sodinukai dar visai mažyčiai, rekomenduojame sodo žirklėmis juos iš visų pusių patrumpinti bent po 1 cm. Augalo apkirpimas paaktyvina augalo augimą, skatinamas naujų šakų (iš miegančių pumpurų) atsiradimas, kas suteiks gyvatvorei tankumo.
Jei jau pasodinote ar iš seniau turite gyvatvorę, iš esmės, geriausias laikas ją karpyti – ankstyvas pavasaris, kol gyvatvorė nesuformavo naujų ūglių. Tokiu metu patrumpinus gyvatvorę pasieksite, kad vasarą ji būtų ryškios spalvos ir atsirastų daug naujų ūglių. Prieš karpant gyvatvorę patikrinkite, ar nėra tarp krūmų įsikūrusi paukštelių šeimyna ir neperi savo palikuonių, nes kitaip galite pakenkti gyvūnų pasauliui.
Vasaros gale - rudenį rekomenduojame dar kartą patvarkyti gyvatvorę, jos formą (galbūt, pavyzdžiui, vienas krūmas augo greičiau nei kitas ir norite juos visus suvienodinti). Naudokite rankines gyvatvorių žirkles arba gyvatvorių genėtuvus.
Žiemą, jei ne žemiau nei -10 laipsnių, taip pat galima genėti gyvatvorę. Žinoma, yra galimybė augalui užsikrėsti įvairiomis ligomis per žaizdas, nes augalas miega.
Apskritai, patariama gyvatvorę karpyti per metus 2 kartus. Jeigu norite susikurti greičiau ir labai tankią gyvatvorę, tada ją karpyti reikėtų dar dažniau. Mat ten, kur pakerpama, augalas išaugina net kelias naujas šakeles. Be to, dažnai pakarpydami augalą, užtikrinsite, kad jis išliks Jūsų norimos formos. Tad, čiupkite sodo žirkles į rankas ir nedvejodami kibkite į darbus!
Kaip suformuoti norimos formos gyvatvorę?
Augalus, kurie yra nejautrūs ir gana pakantūs, galima tiesiog paprastai, pagal norimą formą formuoti.
Jei norite lygios, tiesios gyvatvorės, galite įsmeigti kuoliukus į gyvatvorės galus ir tarp jų užrišti virvutę. Žiūrint pagal ją lygiai apkarpysite gyvatvorę.
A formos sodinukų gyvatvorės taip pat labai populiarios. Tokia gyvatvorė yra galbūt net geriau nei kvadrato forma apkarpyti augalai. A forma apkarpyti sodinukai gali geriau kvėpuoti, tarp jų tinkamiau cirkuliuoja oras. Didelis privalumas tokių gyvatvorių yra, kad žiemą, kai augaliukai yra apsnigti, kuomet ant viršūnės pasidengs per daug sniego, jis pats nuslys nuo viršūnės žemyn.
Dažnai žmonėms iškyla klausimas: Kai sklype jau senokai auga gyvatvorė ir norima ją drastiškai patrumpinti, kitaip suformuoti – ar galime taip padaryti be žalos augalams? Tikrai taip. Galbūt norite performuoti kiemą ar gyvatvorė lenda pas kaimyną, tad drastiški gyvatvorės tvarkymai gana dažni. Tuomet tenka daugiau nei metrą patrumpinti gyvatvorę. Primename, kad drastiškus gyvatvorės pakeitimus rekomenduojame atlikti pavasarį. Po visko padėkite atsigauti gyvatvorei – patręškite ją specialiomis trąšomis. Be to, prisiminkite, kad viskam reikia kantrybės – norimą rezultatą pasieksite ne iš kart, o po kurio laiko.
Tinkamiausias oras gyvatvorės, medžių trumpinimui
Jei trumpinate augaliukus žiemą – pasirinkite, kad nebūtų per daug šalta (0 arba nedaug minuso). Jei dirbate vasarą – taip pat pasirinkite ne per daug karštą dieną. Debesuota diena yra pati geriausia gyvatvorės trumpinimui ar medžių genėjimui. Tuomet nuo saulės nenukenčia atsidengusios pažeistos augalo vietos. O pats geriausias dienos metas genėjimui – vėlyva popietė. Tuomet augale bus šiek tiek mažiau sulčių.
Kokybiški ir tinkami įrankiai – geram rezultatui
Mažiems augaliukams trumpinti tiks paprasti sekatoriai, o didesnėms gyvatvorėms geriau tiks – specialios gyvatvorių žirklės. Nedideliems medžiams nugenėti užteks nedidelių pjūklų, o didesniems tiks – rankinės medžių genėjimo žirklės, akumuliatoriniai genėjimo sekatoriai ar akumuliatoriniai grandininiai pjūklai. Svarbu priminti, kad medžių genėjimo įrankiai būtų kokybiški ir pakankamai aštrūs – kitaip plėšite šakeles ir paliksite ant augalo žaizdų. Pjūvis turi būti aštrus ir tikslus. Be to, pabaigus darbus visada švariai nuvalykite įrankius, jei norite, kad jie jums ilgiau tarnautų.
Mūsų el. parduotuvėje rasite pačių įvairiausių, itin kokybiškų sodo tvarkymo įrankių: sekatorių, sodo žirklių, genėjimo pjūklų, gyvatvorių žirklių, akumuliatorinių genėjimo pjūklų-sekatorių ir dar daugiau. Plačiau aptarsime genėjimo pjūklus, genėjimo ir gyvatvorių žirkles.
Žirklės gyvatvorėms – itin patvarios, specialiai pritaikytos gyvatvorių karpymui žirklės. Yra kelių modelių ir ilgių. Išsiskiria savo grūdinto, poliruoto anglies plieno ašmenimis. Taip pat turime žirkles banguotais ašmenis, jos skirtos itin tiksliam gyvatvorės karpymui ir tikslios formos suteikimui. Gyvatvorių žirklės taip pat gali būti ir akumuliatorinės. Su akumuliatorinės gyvatvorių žirklėmis darbus atliksite kelis kartus greičiau ir lengviau. Jų ieškokite sekatorių kategorijoje.
Žirklės šakų genėjimui – turime tiek lenkto, tiek tiesaus profilio sodo genėjimo žirklių. Prekiaujame skirtingų ilgių, įvairaus storio šakoms kirpti genėjimo žirklėmis. Didžiausios yra skirtos kirpti net iki 50 mm storio šakas. Reikia paminėti, kad turime genėjimui skirtų žirklių tiek su prasilenkiančiais ašmenimis, tiek su atraminiais ašmenimis. Prasilenkiančiais ašmenimis žirklės puikiai tiks žaliai medienai kirpti. Jomis mediena nukerpama tiksliai ir greitai, prie pat kamieno. Sodo žirklės atraminiais ašmenimis tiks sausai ir negyvai medienai kirpti. Viršutiniai ašmenys spaudžiami prie medienos, o atraminiai ašmenys prilaiko šaką, tolygiai paskirstydami spaudimo jėgą.
Rankinis sodo pjūklas – specialūs, aštriais dantukais, kurie pagaląsti, net iš dviejų ar trijų pusių pjūklai išsiskiria savo kokybe, todėl įrankį naudosite daugelį metų. Puikiai tiks nupjauti netinkamoms medžių šakoms. Prekiaujame įvairių dydžių, ilgių rankiniais sodo genėjimo pjūklais. Prekyboje yra ir lenktos formos pjūklai, kurie dar geriau prisitaiko prie šakos formos. Taip pat prekiaujame ir specialiu sodo pjūklo modeliu, kuris yra net su 6 metrų ilgio kotu. Taip pasieksite šakas esančias labai aukštai.
Akumuliatorinis grandininis pjūklas – akumuliatorinio pjūklo pagalba lengvai ir greitai nugenėsite krūmelius ar medelius. Šis pjūklas palyginus su įprastais grandininiais pjūklais yra itin lengvas ir kompaktiškas, tad ne taip greitai pavargsite dirbant. Greitesniam augalų genėjimui taip pat rinkites akumuliatorines gyvatvorių žirkles.
Teleskopinės genėjmo žirklės – STA-FOR gamintojas įkomponavo net 2 įrankius viename: ir sodo žirkles, ir rankinį pjūklą. Įrankį kiekvieną kartą panaudosite pagal skirtingą paskirtį. Be to, jis neužims sandėliuke daug vietos. Papildomai pridedamas teleskopinis kotas - 6 metrų ilgio.
Apie įrankių gamintoją
Dauguma mūsų sodo įrankių yra iš Italijos, STA-FOR gamintojo. Tai daugiau nei 40 metų gyvuojantis prekės ženklas. Įmonė orientuojasi į sodo žirklių ir sekatorių įvairioms augalų rūšims gaminimą. STA-FOR gamintojas užtikrina aukštą sodo žirklių kokybę už patrauklią kainą. Gamintojas nuolatos tobulėja, mokosi, ieško naujovių ir seka naujausias technologijas. Visi STA-FOR produktai yra pagaminti ir surinkti jų įmonėje – pačioje Italijoje, todėl gamintojas gali užtikrinti nepriekaištingą produktų kokybę.
Perskaičius vis tiek liko neatsakytų klausimų? O gal norite pasitarti su specialistu? Susisiekite su mumis internetu, telefonu ir gaukite nemokamą, profesionalią konsultaciją. Prekes pristatysime visoje Lietuvoje per kelias darbo dienas. Užsakymus kurjeriu pristatome tiek į namus, tiek į paštomatus. Mūsų elektroninėje parduotuvėje rasite didelį bei platų pasirinkimą sodinimo, laistymo įrenginių ir kitų sodo įrankių pasirinkimą palankiausiomis Jums kainomis. Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį, jame visada pranešame apie artėjančią akciją, atvykusias naujas prekes ir primename sezoninius darbus.
Virš 3000 prekių
Pristatome per 3-4 d.d.
Nuo 150 EUR
Laistymo įrangos ekspertai
Gerai veikiančios laistymo sistemos pamatas – kruopščiai paruoštas projektas. Mūsų laistymo specialistai suprojektuoja laistymo sistemą įvertinę poreikius.
-
Greitas įrangos
pristatymas -
Operatyvus įrangos
papildymas -
Projektuojama Jums
individualiai
-
Greitas įrangos
pristatymas -
Operatyvus įrangos
papildymas -
Projektuojama Jums
individualiai