Krepšelis

Produktų krepšelis tuščias.

Sodo purkštuvai

Nemažai daliai žmonių darbas sode, tai laisvalaikio praleidimo būdas. Pražydusios gėlės ir vešiantys augalai suteikia pasigėrėjimo ir pilnatvės jausmą. Kai kurie žmonės augina ne tik akį džiuginančias gėles, bet ir daržoves, vaisius, uogas, t.t.. Kiekvienas sodas reikalauja daug dėmesio ir tam, kad galėtumėte atlikti sodo darbus deramai, reikalingi profesionalūs sodų priežiūros įrankiai. 

Sodo purkštuvas – tobulai aplinkai

Sodo purkštuvas padės pasirūpinti, kad tiek Jūsų veja, tiek gėlės, tiek vaismedžiai visada atrodytų puikiai bei būtų sveiki. Už labai prieinamą kainą, mūsų parduotuvėje pardavinėjami, kokybiški ir profesionalūs, racionalaus dizaino, paprasti ir praktiški patogiam naudojimui sukurti akumuliatoriniai bei rankiniai sodo purkštuvai. Visi šie purkštuvai yra lengvi, tvirti, ilgaamžiški, patogūs nešiotis ir transportuoti. Visus slėginius sodo purkštuvus galite naudoti įvairiems augalams: gėlėms, medžiams, vaismedžiams ar piktžolėms purkšti.

Mūsų parduotuvėje galite rasti italų gamintojo profesionalius VOLPI Originale sodo daržo purkštuvus ir Maidinos 2 in 1  akumuliatorinius purkštuvus sodui.

Sodo purkštuvų rūšys

Išsirinkti tinkamą slėginį purkštuvą neturi būti sudėtinga užuotis. Visų pirma, renkantis purkštuvą  išsigryninkite savo poreikį – ką planuojate purkšti ir kokio dydžio bus purškiami augalai? Purkštuvų kainos priklauso ne tik nuo dydžio, bet ir nuo papildomų antgalių, baterijos, gamintojo bei kitų faktorių.

Jeigu Jūsų sodas nedidelis ir kasmet purškiate tik kelis vaismedžius ar krūmus, tuomet pakaks nedidelio sodo purkštuvo 5 l arba 8 l. Tai optimalaus dydžio purkštuvai, kurie nebus sunkūs ir leis greitai ir patogiai atlikti darbą. Tuo tarpu, jeigu purškiamas plotas yra didesnis ir jame auga daug vaismedžių, tuomet investuokite į didesnės talpos 10 l, 16 l ar net 20 l sodo purkštuvą. Pasirinkus reikiamo dydžio slėginį purkštuvą, darbas vyks greitai ir be jokių iššūkių!

Rinkdamiesi sodo purkštuvus, būtinai atkreipkite dėmesį i purkštuvo paskirtį. Jeigu planuojate purkšti tik piktžoles augančias tarp trinkelių, jums pavers specialus herbicidų purkštuvas su gaubtu. O galbūt purškimui naudojate ne skysčius, o miltelius? Tuomet rinkitės tam skirtus miltelių pagrindo chemijai skirtus rankinius sodo purkštuvus.

Populiariausi sodo purkštuvai mūsų asortimente

Dažniausiai sodo purkštuvų rūšys yra šios:

 • Rankiniai sodo purkštuvai – įprastai tai būna nedidelės talpos, paprasti purkštuvai. Jie dažniausiai naudojami namuose gėlėms ar daigams sudrėkinti. Kas kartą norėdami papurkštį vandenį ar kitą skystį, turite paspausti rankenėlę
 • Pumpuojamasis purkštuvas – iš pradžių šiame purkštuve su specialia rankenėle pumpuojate orą, o tuomet susidaręs slėgis purškia skystį. Šis purkštuvas dažniausiai yra nešiojamas. Gali būti 2 litrų talpos ir didesni.
 • Akumuliatorinis purkštuvas – tai bene patogiausias sprendimas esant didesniam sodui ar daržui. Šie purkštuvai nereikalauja jokio rankinio darbo. Tereikia pakrauti akumuliatorių ir paruošti purkštuvą darbui. Naudojant šiuos purkštuvus darbas vyksta sklandžiau ir reikalauja mažiau jėgų.
 • Purkštuvai su siurbliu – tai didelės talpos, profesionalūs sodo purkštuvai skirti žemės ūkiui. Šie galingi purkštuvai siurblio dėka gali purkšti ilgomis ir stipriomis srovėmis, taip padengdami net aukštus medžius!

Renkantis sodo purkštuvą  nepamirškite ir patogumo. Sunkesnius sodo purkštuvus geriau rinktis su specialiomis petnešomis, skirtomis nešiojimui ant nugaros, arba vežimėliu. Su nugariniais purkštuvais Jūsų darbas taps žymiai lengvesnis!

Sodo purkštuvų dalys

Prieš įsigydami naują įrankį pasidomėkite ar tiekėjas siūlo atsargines dalis tokias, kaip naujos rankenėlės ar korpusas. Taip ypač svarbu, nes juk netyčia sulaužius detalę nenorėsite pirkti naujo purkštuvo!

Mūsų el. parduotuvėje rasite įvairių pakaitinių detalių skirtų tiek VOLPI Originale purkštuvams, tiek Maidina slėginiams purkštuvams.

Purkštuvo naudojimas ir priežiūra

Naudojant įvairius sodo įrankius, tarp jų ir slėginius purkštuvus svarbu nepamiršti esminių saugumo taisyklių:

 • Visada naudokite apsaugines pirštines
 • Nepamirškite dėvėti apsauginių akinių
 • Vėjuotą dieną venkite purškimo darbų. Esant silpnam vėjui purškite pavėjui
 • Visada atidžiai skaitykite informacinius lapelius ir chemines priemones purkškite laikydamiesi rekomendacijų
 • Po naudojimo purkštuvus kruopšiai išplaukite

Taip pat rekomenduojame pasibaigus rudeniui purkštuvus išvalyti bei laikyti sausoje vietoje. Jeigu purkštuvus naudojote įvairių trąšų purškimui – tuomet pravalykite ir filtrus. Nepamirškite, kad akumuliatorius reikia įkrauti. Rekomenduojama įkrauti po kiekvieno purškimo arba kas 6 mėnesius tam, kad palaikytumėte sklandų jų darbą bei purkštuvai tarnautų ilgiau.

Būtina įsitikinti, kad praplautos detalės yra sausos, nes dažniausiai jos pažeidžiamos tada, jeigu lieka skysčio ir jos skyla esant minusinei temperatūrai.

Tinkamai prižiūrint sodo purkštuvus galima prailginti jų tarnavimo laiką ir išvengti gedimų.

 

Kodėl verta pirkti sodo purkštuvus el. parduotuvėje laistymoiranga.lt?

Taupykite savo laiką ir užsisakykite sodo purkštuvus internetu! Mūsų el. parduotuvėje rasite kokybiškus purkštuvus už protingą kainą. Užsakymus pristatome per 2 – 3 darbo dienas į jums patogią atsiėmimo vietą. Taip pat visus purkštuvus bei atsargines purkštuvų dalis galite įsigyti mūsų parduotuvėje Kauno g. 34, Vilniuje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškius, sekite naujienas bei sužinokite apie purkštuvų ir kitos įrangos akcijas pirmieji!

 

 

Dažniausiai užduodami klausimai
 • Kam reikalingi sodo purkštuvai?

  Sodo purkštuvai reikalingi augalų apipurškimui nuo ligų ir kenkėjų.

 • Kaip išsirinkti sodo purkštuvą?

  Sodo purkštuvą rinkitės pagal savo poreikius. Jeigu sodas nedidelis užteks 5 litrų purkštuvo, jeigu medelių ar vaiskrūmių turite daugiau, tuomet rinkitės 12 litrų arba didesnį.