Filtras
Kaina
iki
9
77
Gamintojai
Debitas
Darbinis slėgis
Filter

Pakeltos lysvės

Norite pirkti pakeltas lysves? Pakeltos lysvės vis labiau populiarėja tarp daržo mylėtojų dėl daugelio priežasčių. Pavasarį pakeltose lysvėse dirvožemis greičiau įšyla taip paspartindamas augalų augimą. Šios lysvės užima mažiau vietos ir leidžia dirbti patogiame aukštyje, saugant savo nugarą. Pakeltos lysvės pripildomos derlingo dirvožemio ar komposto, todėl derlius būna gausesnis. Išskirtinio dizaino, medžio imitacijos šešiakampės ir kvadratinės pakeltos lysvės taps Jūsų aplinkos akcentu.

Plastikinės pakeltos lysvės: pranašumai

Pakeltos lysvės darže vis labiau užkariauja Lietuvos sodininkų širdis dėl daugelio privalumų. Visų pirma, jos greičiau įšyla, tokiu būdu galite sodinti anksčiau ir sulaukti ankstyvesnio derliaus. Pakeltas lysves galite įsirengti tokio aukščio, kuris patogus sodo darbams atlikti, tad nebereikia lankstytis.

Sutikite, kad daržas vis dažniau tampa ir stilingu kiemo akcentu. Renkantis pakeltas lysves galima ne tik sukurti tvarką darže, tačiau ir surasti daug įdomių, estetiškų sprendimų. Derindami įvairias lysvių formas, galite sukurti unikalias kompozicijas, kurios papildys Jūsų kiemo aplinką.

Pakeltos daržo lysvės pasirinkimas

Plastikinės pakeltos lysvės kaina tikrai nėra vienintelis pasirinkimas, kurį reikia įvertinti. Juk pakelta lysvė dažniausiai perkama ne vienam sezonui. Štai todėl norisi, kad ji maksimaliai patenkintų Jūsų poreikius bei būtų patvari. Tad į kokius kriterijus atkreipti dėmesį renkantis pakeltą lysvę savo daržui?

 1. Suplanuokite biudžetą. Suprantama, kad kaina yra svarbus kriterijus ieškant konkretaus daržo „pagalbininko“. Tačiau vertindami skirtingus pasiūlymus atkreipkite dėmesį ir į ilgaamžiškumą. Pavyzdžiui, medines lysves reiktų kartas nuo karto atnaujinti, impregnuoti ir ilgainiui pakeisti naujomis. Tuo tarpu įsirengę pakeltas lysves, kurios pagamintos iš tvirto plastiko, tokių rūpesčių išvengsite, taip pat sumažinsite ligų ar kenkėjų riziką.
 2. Rinkitės kokybiškų prekių gamintoją. Mūsų gamintojai yra kruopščiai mūsų atrinkti ir patikimi: Garland (iš Anglijos), GRAF (iš Vokietijos). Prekyboje turime įvairių dydžių ir formų pakeltų lysvių, tad tikrai bus iš ko pasirinkti. Derindami šias lysves tarpusavyje, galite sukurti savo unikalią daržo kompoziciją. Pasitikėkite produkcija, kuri džiugina jau ne vieną sodininką.
 3. Montavimo sudėtingumas. Kuo lengviau montuojama pakelta lysvė, tuo smagiau! Juk niekas nenori gaišti valandų valandas gręždamas lysvių rėmus. Pakeltos lysvės surenkamos per kelias minutes, jos taip pat nereikalauja jokių papildomų įrankių, varžtų ar kitokių įrangos detalių.
 4. Nusimatykite auginamų augalų kiekį. Pakeltų lysvių dydį reiktų rinktis pagal tai, kiek ir kokių augalų planuojate auginti. Norėdami platesnių lysvių, rinkitės specialius lysvių platinimo rinkinius. Tai pravartu nusimatyti iš anksto! 
 5. Išsirinkite patogų pakeltos lysvės aukštį. Pakeltos lysvės lengvai sujungiamos tarpusavyje, tad pirkite tokio aukščio, kuris atitinka Jūsų sodininkavimo bei auginamų daržovių poreikius. Be to, norint aukštesnės pakeltos lysvės jas galima sudėti viena ant kitos. 
 6. Rinkitės įvairius priedus. Garland Grow bei Mini Grow pakeltos lysvės gali būti derinamos su įvairiais priedais, pavyzdžiui specialiu metaliniu rėmu. Šis rėmas tinkamas norint auginti besivejančius augalus. Taip pat naudojamas kartu su specialiu uždangalu, kuris padeda palaikyti šilumą ankstyvą pavasarį ar rudenį pratęsti derliaus sezoną.
 7. Nepamirškite laistymo sistemos! Pakeltose lysvėse dirvožemis išdžiūsta greičiau palyginus su įprastomis lysvėmis, tad svarbu tinkamai drėkinti bei mulčiuoti augalus tam, kad derlius būtų gausus.

Plastikinių pakeltų lysvių įrengimas – nuo ko pradėti?

Sėkmingas auginimas pakeltose lysvėse priklauso ne tik nuo lysvių rūšies ir medžiagos iš kurios lysvė yra pagaminta, tačiau ir nuo teisingo įrengimo bei paruošimo naudojimui. Nors auginimas pakeltose lysvėse nėra labai sudėtingas, tačiau verta pasidomėti, kad nepraleistumėte svarbaus žingsnio. Todėl pateikiame trumpą atmintinę, kaip paruošti pakeltas lysves daržovių auginimui:

 1. Visų pirma pradėkite nuo pakeltos lysvės vietos parinkimo kieme. Geriausia rinktis daug saulės šviesos turinčią kiemo pusę. Nerekomenduojama pakeltų lysvių įrengti šešėlyje ar šiaurinėje kiemo pusėje, tokiu atveju augalai neaugs, sunyks. Taip pat venkite vietų po dideliais medžiais ar krūmais.
 2. Įsitikinkite, kad palikote pakankamai vietos tarp lysvių praėjimui. Takelius galite barstyti akmenukais arba iškloti specialiomis sodo plytelėmis.
 3. Pakeltose lysvėse dirvožemis išdžiūsta greičiau, tad nusimatykite jų vietą taip, kad šalia būtų vandens padavimo taškas. Taip pat svarbu tinkamas drenažas tam, kad vanduo nesikauptų.
 4. Įrengdami pakeltą lysvę galite pakloti specialų apsauginį tinklą bei juodą geotekstilę – tai bus tarsi tarpinė apsauga nuo graužikų ar kitų nepageidaujamų svečių lysvėje.
 5. Tinkamai paruoškite dirvožemį pakeltoje lysvėje. Apatinis sluoksnis turėtų būti formuojamas iš stambių medžių šakų arba žievių, vidurinis sluoksnis iš smulkintų medžių, krūmų šakų, buitinių organinių atliekų, sodo dirvožemio bei komposto. Na, o pats paskutinis, viršutinis sluoksnis iš kokybiško dirvožemio.
 6. Galite pradėti sodinti! Aukštesnius augalus rekomenduojame sodinti lysvės viduryje, o žemaūgius – lysvės šonuose.
 7. Būtinai mulčiuokite, tai padės ne tik palaikyti reikiamą drėgmę ilgiau, bet ir sumažins piktžolių kiekį.

Pakeltose lysvėse galite sodinti tokius augalus, kaip pomidorai, agurkai, cukinijos, paprikos, kopūstai, braškės ir panašiai. Šios lysvės taip pat tiks salotų ar  prieskoninių žolelių auginimui.

Laistymo sistema pakeltoje lysvėje

Kaip ir minėjome anksčiau, dirvožemis pakeltose lysvėse išdžiūsta daug greičiau, nes lysvė šildoma iš visų pusių. Nepasirūpinus tinkamu drėkinimu, ypač karštomis dienomis, augalai gali greitai išdžiūti. Tad svarbu susiplanuoti iš anksto, ar laistysite rankiniu būdu, ar įsirengsite laistymo sistemą, kuri tai padarys už Jus.

Jeigu planuojate pirkti ir įsirengti laistymo sistemą, tuomet reiktų nusimatyti vandens tašką netoliese. Pakeltas lysves rekomenduojame laistyti lašeliniu būdu. Taip vanduo skverbiasi gilyn, tikslingai drėkindamas augalo šaknis. Augalai taip pat nepatiria šoko dėl vandens temperatūros, nes laistomi mažais lašiukais. Tuo tarpu laistydami purkštukais drėkinsite paviršių, o norint tinkamai palaistyti išeikvosite daug daugiau vandens nei laistydami lašeliniu būdu.

Pakeltoms lysvėms gali būti naudojamas lašelinis mikro vamzdelis arba individualūs lašintuvai įsmeigti į LDPE vamzdį. Abu variantai užtikrina tolygų laistymą tiek pradiniame, tiek galutiniame sistemos taške. Jeigu vanduo turi stambių nešvarumų, būtinai naudokite laistymo filtrą. Kitu atveju, Jūsų laistymo sistema greitai užsikimš. Patogiausia rinktis laistymo rinkinį skirtą pakeltoms lysvėms, jame jau rasite specialią montavimo instrukciją, tad bus paprasta įrengti net neturint jokių montavimo žinių. Jeigu laistymo sistemą norite automatizuoti, tuomet pravers laistymo valdiklis, kuris veikia nuo baterijų.

Jeigu laistymo sistemą planuojate prijungti prie vandens talpos, tuomet įsirenkite nedidelį vandens siurblį. Jis užtikrins, kad slėgis laistymo sistemoje yra pakankamas tam, kad sistema veiktų tinkamai.

Laistymo sistemą rekomenduojame įsirengti prieš sodinant augalus į pakeltas lysves. Taip greičiau ir paprasčiau paklosite vamzdelius bei lengvai juos pritvirtinsite.

Pasirinkote laistymą rankiniu būdu? Tuomet įsitikinkite, kad turite tam patogius įrankius. Pakeltose lysvėse sunkiai pasiekiamas vietas galite palaistyti nešiojamu purkštuku su ilga rankena. Tam, kad manevruoti tarp lysvių būtų patogiau, rekomenduojame turėti neužlūžtančią laistymo žarną. Ją tvarkingai  sudėsite į tam skirtas rites.

Laistyti rekomenduojame ryte arba vakare prieš nusileidžiant saulei.

Pakeltų lysvių pirkimas internetu - išmanus pasirinkimas

MAIDINA plastikinės šiltlysvės – geriausias pasirinkimas tiems, kurie ieško tobulo kainos bei kokybės santykio. Iš plastiko gaminamos šiltlysvės dažniausiai naudojamos ankstyvųjų daržovių auginimui: agurkams, paprikoms, įvairiems daigeliams, kurie yra gana lepūs, tačiau su tinkamomis priemonėmis auginimas nebūna sudėtingas. Svarbu ir tai, kad kokybiškos šiltlysvės gali padėti per vieną sezoną užauginti net kelis derlius. Pavyzdžiui, ridikėlių. Tokiu atveju visada po ranka galėsite turėti pačius skaniausius gardumynus tiesiai iš savo daržo. Svarbiausia turėti juos dar tada, kol neturi niekas kitas.

Šiltlysvė – puikus pasirinkimas tiems, kurie į sodininkystę žiūri išmaniai:

 1. Šiltlysvės kaina yra gana maža, tad nepermokėsite, tačiau galėsite džiaugtis funkcionalumu.
 2. Šiltlysvės  padės išvengti žemių mindžiojimo.
 3. Tiek pakeltos lysvės, tiek šiltlysvės atrodo labai estetiškai, tad tuo pačiu tai gali būti ir daržo puošmena.
 4. Montavimas yra labai nesudėtingas ir greitas. Net jeigu iki šiol neteko nieko panašaus daryti – tikrai pavyks iš pirmo karto.
 5. Prižiūrėti tokio tipo šiltlysves yra labai paprasta ir tai nereikalauja daug laiko.
 6. Konstrukcija yra stabili ir labai tvirta, tad tarnaus ne vieną sezoną.
 7. Pasiekti užaugintas daržoves bus paprasta, jos bus švarios, puikiai matysis. Galima sakyti, kad Jūsų augalai bus reprezentaciniai!

Pakeltos lysvės kaina gali svyruoti nuo 36,80 iki 62 eurų. Ji priklauso nuo gamintojo, svarbiausių įrangos charakteristikų, dydžio, pločio ir papildomų priedų, kurie gali suteikti įrangai daugiau funkcionalumo.

Ruošiatės pirkti pakeltas lysves? Pakeltas lysves galite greitai ir patogiai užsisakyti elektroninėje parduotuvėje arba įsigyti MAIDINA fizinėje parduotuvėje adresu: Eišiškių pl. 36A, Vilnius.

Abejojate, ar tinkamai susikomplektavote lysves bei laistymo įrangą? Kreipkitės ir MAIDINA konsultantai padės laistymą kruopščiai suplanuoti bei apskaičiuoti. Įvertinę vandens šaltinio našumą, padėsime susiplanuoti pakeltos lysvės laistymo sistemą. Esame pasiekiami telefonu, el.paštu ir gyvai savo parduotuvėje. Nepamirškite, kad tinkamai suprojektuota laistymo sistema yra gero, kokybiško, tolygaus laistymo pagrindas. Juk norisi, kad investicija atneštų grąžą, o daržas džiugintų gausiu derliumi! 

Plati pasiūla, nemokamos konsultacijos bei nuolatos pildomi katalogai – tai, kuo pasižymi MAIDINA komanda.

Plastikinių pakeltų lysvių kainos yra gana nedidelės, o nauda – neįvertinama. Užsisakykite internetu ir pakeltų lysvių rinkinys bus pristatytas iki Jūsų namų durų Jums labiausiai tinkamu metu. Nesvarbu, gyvenate Vilniuje ar Kaune – įranga bus greitai pristatoma iki pat namų durų.

Šiais laikais būti sodininku yra malonu kaip niekada!

Pakeltos lysvės skirtos auginti įvairias daržoves ir vaisius. Pakeltose lysvėse pavasarį dirvožemis sušyla anksčiau, jas lengviau prižiūrėti bei jos estetiškiau atrodo palyginti su įprastomis lysvėmis.

Mūsų parduotuvėje rasite įvairių priedų pakeltoms lysvėms: specialius tinklus nuo paukščių, uždangalus, praplėtimų rinkinius, pakeltų lysvių laistymo sistemas.

icon
Didžiausias asortimentas

Virš 3000 prekių

icon
Greitas pristatymas

Pristatome per 3-4 d.d.

icon
Nemokamas pristatymas

Nuo 150 EUR

icon
27 metų patirtis

Laistymo įrangos ekspertai

close

Patikusios prekės