Filtras
Kaina
iki
7
110
Gamintojai
Filter

Vazonai hidroponiniam auginimui

Vazonai hidroponiniam auginimui – tai augalų šaknų vėdinimo vazonas. Šie vazonai ne tik palengvina sodininkystės darbus, bet ir padeda jums užauginti sveikesnius, vaisingesnius augalus. Vazonai hidroponiniam auginimui oro genėjimo būdu padaro sveikesnes šaknis, tai yra, sukuria daug mažesnių išsišakojusių šaknų. Priešingai nuo įprastų vazonų, kurių šaknys būna susiraizgiusios į apskritimą. Išsišakojusios šaknys efektyviau sugeria drėgmę, maistines medžiagas, todėl augalas auga sparčiau ir yra atsparesnis ligoms bei besikeičiančioms oro sąlygoms.

Geriau nei tradiciniai plastikiniai vazonai

Beveik visi augalai geriau auga veltinio audinio vazonuose. Taip yra todėl, kad veltiniai vazonai palaiko sveiką šaknų augimą. O stiprios šaknys reiškia stipresnį augalą. Palyginti su plastikiniais vazonais, vazonai hidroponiniam auginimui karštomis dienomis išlieka vėsesni, nes leidžia orui skverbtis per audinio šonus. Priešingai nuo įprastų vazonų, šaknys negali augti ir patiria stresą, o ypač kai plastikinės taros įkaista. Plastikiniai indai vasarą labai įkaista, kai visą dieną yra veikiami tiesioginių saulės spindulių. Karštoje vazono pusėje temperatūra viduje gali lengvai viršyti 50 laipsnių. Tai daro žalą šaknims, stabdo augimą ir augalas patiria stresą.

Genėjimas per apskritimą

Naudojant vazonus hidroponiniam auginimui, jūsų augalo šaknis atsitrenks į vazono šoną ir ji sustos. Tada šaknis pradeda šoninį šaknies išsišakojimą, kai iš pagrindinės šaknies pradeda augti pluoštinės šaknys. Kartojant procesą, augalas sukuria visą pluoštinę šaknies struktūrą, kuri užpildo visą vazono plotą.

Kitu atveju, kai šaknis pasiekia kieto plastikinio vazono šoną, ji toliau auga ir pradeda rutuliuoti apskritimą - beveik arba visiškai nesukuriant genėjimo. Susidaręs šaknų apskritimas, drėgnumas ir maistinės medžiagos, keliaujantys šaknyje, turi ir toliau eiti maitinti augalo viršūnę. Tokiu būdu augalų augimas neišvengiamai sulėtėja.

Kas yra šaknų genėjimas?

Kai šaknies galiukas pasiekia audinio vazono šoną, jis sustos vietoje ir pradės šoninį išsišakojimą. Kai šis procesas kartojasi, visas indo plotas užpildomas pluoštinėmis šaknimis, todėl mineralų ir vandens absorbcija yra didesnė. Neseniai Teksaso A&M universitete atliktas tyrimas parodė dvigubą šaknies masę, palyginti su tradiciniu plastikiniu vazonu. Plastikiniame vazone šaknys rutulioja apskritimą ir retai inicijuoja pluošto augimą.

To paties negalima pasakyti apie kitus vazonus ir pakeltas lysves. Cheminės medžiagos patenka į dirvą ir būna pasisavintos augalų šaknų. Tai yra problema, nes mediena pradeda pūti, o apdorotoje medienoje gali būti šimtai chemikalų. Kalbant apie veltinius vazonus, jų yra optimalus audinio storis ir tekstūra.

Saldesni, stambesni ir daug daugiau vaisių

Kiekvienu atveju hidroponiniame augalų vazone augalai iš tikrųjų auga greičiau nei kituose tradiciniuose vazonuose. Turint daugiau išsišakojusių šaknų, visa sistema sugeba absorbuoti ir pasiimti daugiau drėgmės bei maistinių medžiagų. Ir augalas tampa pilnesnis, turi daugiau šakų, pumpurų ir vaisių.

Vazonas hidroponiniam auginimui užpildytas tinkamu dirvožemio mišiniu, labai dažnai yra geresnė vieta augti nei žemėje sode. Daugybė kieme esančių dirvožemių nėra ideali vieta sodinimui, nes žemė yra per daug suspausta ir turi per daug molio. Maistinių medžiagų kiekis kieme esančiuose dirvožemiuose gali būti sudėtingas, nes jos paruošiamos idealiam augimui. Naudodami vazoną, jūs galite turėti idealias maistines medžiagas ir idealų drenažą iškart. Hidroponiniuose vazonuose drėgmė juda kapiliarumo būdu - eidama iš drėgnų vietų į sausesnes vietas visame vazone.  Tolygus vandens paskirstymas ir puikus drenažas reiškia, kad šaknys yra neperliejamos, o tai yra daug sveikesnės šaknys ir augalai.

icon
Didžiausias asortimentas

Virš 3000 prekių

icon
Greitas pristatymas

Pristatome per 2-3 d.d.

icon
Nemokamas pristatymas

Nuo 150 EUR

icon
27 metų patirtis

Laistymo įrangos ekspertai

close

Patikusios prekės