Filtras
Kaina
iki
0.07
27
Gamintojai
Debitas
more... less
Spindulys
Darbinis slėgis
Purškimo kampas
Skersmuo
Sriegis
Filter

Mikropurkštuvai

Mikropurkštuvai – tai smulkaus laistymo purkštuvai arba maži purkštuvai, skirstomi į laistančius lašais ir skleidžiančius rūką purkštuvus. Šie purkštuvai skiriasi nuo įprastų tuo, kad laisto smulkiai, todėl tinkami naudoti ten, kur auga gležni arba jauni augalai. Mikropurkštuvai statomi tankiau negu įprasti purkštukai, dėl mažesnio laistymo spindulio. Šie purkštuvai dažniausiai naudojami alpinariumams, gėlynams bei kitiems panašios paskirties želdiniams laistyti. Mikropurkštuvus taip pat naudoja žemės ūkyje: laistomi pramoniniuose šiltnamiuose esantys daigynai, augančios daržovės, vėsinama temperatūra. Įrengus rūko mikropurkštuvus šalia pavėsinės arba terasos, jų darbo metu sukuriamas įspūdingas dirbtinio rūko efektas, taip drėkinamas ir vėsinamas oras.

Mikropurkštuvai gali būti dviejų tipų: pakabinami arba pastatomi. Pastatomus dažniausiai naudoja medelynai, taip pat šie naudojami gėlynuose, alpinariumuose. Pastatomus mikropurkštuvus taip pat galite naudoti savo namų aplinkoje: laistydami daržą arba gėlyną. Šie mikropurkštuvai yra primontuoti prie stovo, kurie smeigiasi į žemę. Dėka šių stovų purkštuvai būna iškelti apie 30-40 cm virš žemės paviršiaus.

Kita mikropurkštuvų rūšis yra pakabinami purkštuvai, kurie įprastai nuleidžiami žemyn nuo LDPE vamzdžio. Pakabinami mikropurkštuvai yra populiarus pasirinkimas norint laistyti daigynus, daržoves, gėlynus augančius šiltnamiuose. Pakabinami mikropurkštuvai įprastai montuojami šiltnamiuose, inspektuose ir tuneliuose smulkiam laistymui ir klimato kontrolei (sumažinti arba padidinti oro temperatūrą arba drėgnumą). Tarp pakabinamų mikropurkštuvų rasite ir rūką sudarančių. Rūko mikropurkštuvus galima naudoti taip pat ir savo namų aplinkoje: mažuose šiltnamiuose arba terasose orui atvėsinti.

Kaip montuoti mikropurkštuvus?

Jeigu jau išsirinkote norimus mikropurkštuvus, visų pirma reiktų apskaičiuoti, kokios bus vandens sąnaudos. Priklausomai nuo to, koks vandens debitas yra reikalingas, pasirenkamas magistralinis LDPE vamzdis. Šiame vamzdyje su specialiu skylmušiu duriamos skylutės, dažniausiai neviršijančios 3 – 4 mm skersmens ir įdedama jungiamoji detalė. Jeigu Jūsų mikropurkštuvas bus pastatomas, tuomet jų komplektacijoje jau rasite reikiamą antgalį, kad pajungti prie vamzdžio. Jeigu purkštuvas bus pakabinamas, tuomet papildomai reikės susikomplektuoti: pajungimą prie vamzdžio, mikrožarnelę (tam, kad nuleistumėte purkštuvą žemyn), stabilizatorių, lašėjimą stabdantį vožtuvą, kuris neleis lašėti vandeniui, kai baigsite laistymą bei patį mikropurkštuvą.

Montuodami mikropurkštuvus būtinai atsižvelkite į rekomenduojamą maksimalų atstumą tarp purkštuvų. Nesilaikant rekomendacijų laistymo spinduliai nepersidengs, o tai reiškia, kad augalai esantys pakraščiuose tarp šių purkštuvų, negaus reikiamo kiekio vandens. Svarbu atkreipti dėmesį į vandens slėgį ir vandens debitą. Purkštuvai veiks netinkamai ir drėkins netolygiai, jei slėgis arba vandens debitas bus per žemi.

Mikropurkštuvus ir visą reikiamą įrangą jiems galite įsigyti internetu arba atvykę į mūsų biurą Vilniuje, Eišiškių pl. 36A. Jeigu abejojate, ar tinkamai susikomplektavote laistymo sistemą, skambinkite arba rašykite ir MAIDINA konsultantai padės parinkti geriausią ir efektyviausią drėkinimo sprendimą.

Mikropurkštuvai dažniausiai naudojami alpinariumams, gėlynams, daigynams laistyti. Taip pat patalpų, šiltnamių vėsinimui.

Renkantis mikropurkštuvą atkreipkite dėmesį į laistymo kampą, purškimo trajektoriją, spindulį bei vandens debitą.

icon
Didžiausias asortimentas

Virš 3000 prekių

icon
Greitas pristatymas

Pristatome per 2-3 d.d.

icon
Nemokamas pristatymas

Nuo 150 EUR

icon
27 metų patirtis

Laistymo įrangos ekspertai

close

Patikusios prekės