Šiltnamio laistymo sistema - įrankis, padėsiantis tausoti vandenį laistant augalus

Lengvai ir greitai montuojami šiltnamio, daržo, terasos ir vejos laistymo rinkiniai. Pagrindinės laistymo padėjėjo vertybės yra racionalumas ir ekologija.

img
Laistykite nuo artimiausio vandens šaltinio

Laistymo Padėjėjo rinkiniai yra dviejų tipų: pritaikyti gravitaciniam slėgiui - laistymui nuo talpos - ir vandentiekio slėgiui.

icon

Laistymas nuo talpos

Mes rekomenduojame turėti rezervuarą ir jame kaupti lietaus vandenį. Tik tada pajusite tikrąjį tausojimo ir ekologiškumo efektą.

icon

Laistymas iš vandentekio

Taigi nesvarbu, ar laistote iš rezervuaro, ar iš čiaupo, galėsite pasirinkti ir naudotis visais taupaus laistymo privalumais.

Skaičiuoklė

Nežinote, kurią laistymo sistemą pasirinkti? Pateikite duomenis skaičiuoklėje ir mes Jums padėsime susikomplektuoti labiausiai tinkamą sistemą.

Šiltnamio dydis
Augalai
Laistymo įrangos pranašumai
icon
Operatyvumas
  • Lengva ir paprasta konstrukcija.
  • Greitai ir lengvai susimontuosite patys.
  • Nereikia kviesti eksperto.
icon
Pagalba
  • Nereikia nešioti sunkių kibirų.
  • Geriausiai įvertinti.
  • Nukainuotos prekės.
icon
Taupymas
  • Lašelinis laistymas taupo vandenį bei trąšas.
  • Laistymo padejėjas taupo laiko kaštus.
  • Rinkiniai nereikalauja elektros.
icon
Ekologija
  • Laistymo įranga 100% perdirbama.
  • Tausojamas gėlas vanduo.
  • Lietaus vandens panaudojimas.
icon
Technologija
  • Įranga patikima, nes daug metų naudojama pramoniniuose šiltnamiuose.
  • Įranga pagaminta naudojant aukštąsias technologijas
icon
Saugumas
  • Nėra siurblio ir metalinių detalių.
  • Įrangą nesudėtinga paslėpti.
  • Gravitaciniam laistymui nereikia elektros srovės.

Viskas apie šiltnamio laistymo sistemas

Šiltnamis yra puiki vieta auginti daržoves, vaisius ar dekoratyvinius augalus, tačiau norint užtikrinti optimalias sąlygas, būtina tinkamai pasirūpinti laistymu. Vanduo yra svarbiausias augalų gyvybės šaltinis, tačiau jo perteklius arba trūkumas gali sukelti problemų, tokių kaip šaknų puvimas, džiūvimas ar prastas derlius. Šiltnamio laistymo sistema padeda užtikrinti, kad kiekvienas augalas gautų reikiamą kiekį vandens tinkamu laiku. Sistema šiltnamio laistymui yra vienas iš pagrindinių elementų, kuris padeda užtikrinti palankias augimo sąlygas. Šiltnamio laistymo sistemos leidžia efektyviai ir racionaliai naudoti vandenį bei geriau kontroliuoti augalų augimo sąlygas. Su šiuolaikinėmis laistymo sistemomis yra galimybė šiltnamį laistyti nuo vandentiekio arba nuo vandens talpos (gravitacinė laistymo sistema).

Kodėl verta rinktis šiltnamio laistymo sistemą?

Rankinis laistymas yra paprastas, tačiau dažnai neveiksmingas ir reikalaujantis daug laiko sprendimas. Šiltnamyje augalai paprastai sodinami tankiai, todėl ne visuomet pavyksta vienodai palaistyti visą dirvožemį. Naudojant laistymo sistemas šiltnamiui, galima:

  • Taupyti laiką ir energiją;
  • Užtikrinti tolygų vandens paskirstymą;
  • Sumažinti vandens nuostolius dėl garavimo ar perlaistymo;
  • Optimizuoti augalų drėkinimo procesą pagal jų poreikius.
Automatizuotos laistymo sistemos tampa ypač svarbios didesniems šiltnamiams, kur rankinis laistymas gali būti nepraktiškas.

Kaip pasirinkti tinkamiausią laistymo sistemą savo šiltnamiui?

Tinkamos laistymo sistemos pasirinkimas yra vienas svarbiausių aspektų, užtikrinant šiltnamyje augančių augalų būklę ir produktyvumą. Kiekvienas šiltnamis yra unikalus, todėl svarbu įvertinti jo dydį, augalų poreikius, vandens šaltinį ir jūsų turimą biudžetą. Tinkama sistema ne tik palengvins laistymo procesą, bet ir padės taupyti laiką bei vandens išteklius. Pirmiausia įvertinkite, kokio tipo augalai bus auginami. Kai kurie augalai, pavyzdžiui, agurkai, mėgsta nuolatinę drėgmę, o kitiems, kaip salotos ar prieskoninės žolelės, reikia mažiau vandens. Taip pat svarbu atsižvelgti į šiltnamio dydį. Mažesniems šiltnamiams gali pakakti šiltnamio laistymo sistemos rinkinio tokio, kaip: Vienakojis, Dvikojis ar Juosta rinkinys, o didesniems geriau tinka didesnės laistymo sistemos, kaip: Juosta Maxi, Trys lysvės. Taip pat verta pagalvoti apie automatizuotas sistemas, valdiklius, leidžiančius pastoviai tiekti vandenį.

Laistymo sistema šiltnamiui, kaip laistyti: nuo vandentiekio ar gravitaciniu būdu?

Renkantis šiltnamio laistymo sistemą, svarbu nuspręsti, ar vanduo bus tiekiamas tiesiai iš vandentiekio, ar naudojant gravitacinį metodą su vandens rezervuarais. Abu būdai turi privalumų ir trūkumų, o pasirinkimas priklauso nuo šiltnamio dydžio, vietos, biudžeto ir jūsų asmeninių poreikių.

Šiltnamio laistymo sistema nuo vandentiekio - tai laistymo sistema, kurios vandens šaltinis yra vandentiekis. Jos jungiamos tiesiai nuo vandens padavimo krano. Nors dauguma mano, kad vanduo gali būti per šaltas augalams, tačiau laistymas vyksta lėtai, todėl augalai nepatiria termošoko.

Šiltnamio laistymo sistema nuo talpos (gravitacinė) - tai laistymo sistema, kurios vandens šaltinis yra vandens talpa. Talpos gali būti paprastos, mažesnio tūrio, tokios kaip 210L, 310L, 510L arba kubinės/toninės IBC talpos. Šias laistymo sistemas klientai dažniau pasirenka, dėl to, kad augalai gauna šiltesnį, nusistovėjusį vandenį.

Taškinis laistymas ir linijinis laistymas

Pagrindinės šiltnamio laistymo sistemų rūšys:

Taškinis laistymas - laistymas vyksta su mazgais (vienakojais, dvikojais, keturkojais mazgais), kai prie augalo smeigiasi smeigtukas, kuris paduoda vandenį tiesiai į augalo šaknis, taip sumažindamas piktžolių kiekį ir vykdomas tikslus laistymas. Vienas iš populiariausių rinkinių yra „Keturkojis gravitacinis“ šiltnamio laistymo rinkinys. Atsiliepimai apie šį rinkinį tik geriausi.

Linijinis laistymas - laistymas su lašeline juosta (gamykliškai integruoti lašintuvai), tiesiamos tiesios lašelinių juostų linijos. Tai labai efektyvi ir ekologiška laistymo sistema, kuri leidžia laistyti augalus, lašinant vandenį tiesiai į šaknis arba dirvą šalia jų. Lašelinė sistema užtikrina optimalų vandens paskirstymą ir sumažina vandens švaistymą.

Ką rinktis: vandentiekį ar gravitacinį metodą?

Rinkitės vandentiekio sistemą, jei:

  • Turite lengvą prieigą prie vandentiekio ir norite mažiau rūpesčių su vandens tiekimu.
  • Planuojate įrengti automatizuotą sistemą, kuri reikalautų pastovaus vandens tiekimo.
  • Šiltnamis yra didelis ir reikalingas didelis vandens kiekis.
Rinkitės gravitacinį metodą, jei:

  • Norite sumažinti išlaidas ir siekiate energetinio nepriklausomumo.
  • Jūsų šiltnamis yra mažas arba vidutinio dydžio, o augalams nereikia intensyvaus laistymo.
  • Turite galimybę rinkti lietaus vandenį arba jums rūpi ekologiškas požiūris.

Derinimas abiejų metodų

Kai kurie augintojai sėkmingai derina abu šiuos šiltnamio laistymo sistemos būdus. Pavyzdžiui, vandens rezervuaras gali būti pildomas iš vandentiekio, tačiau vanduo leidžiamas gravitaciniu būdu. Tai suteikia daugiau lankstumo ir užtikrina, kad sistema veiks net esant vandens tiekimo sutrikimams.

Svarbiausia – pasirinkite šiltnamio laistymo sistemą, kuri geriausiai atitiktų jūsų šiltnamio poreikius, turimus išteklius ir laiko, skirto priežiūrai, kiekį.

Automatizuotas laistymas: kaip sutaupyti laiko ir vandens?

Visos šiltnamio laistymo sistemos tiek „Keturkojis gravitacinis“, tiek visos kitos laistymo sistemos nuo talpos ar nuo vandentiekio gali būti automatizuotos, papildomai reikėtų įsigyti laistymo valdiklį. Automatinė šiltnamio laistymo sistema palengvins augalų priežiūra. Valdiklis padės sutaupyti vandens, laiko, taip pat tai labai patogu kai yra išvykstama ilgesniam laikui, o palikti prižiūrėti augalus kitiems nėra galimybės. Automatinė laistymo sistema išgelbės šiuo atveju visus sodininkus.

Šiltnamio laistymo sistemos priežiūra: ką svarbu žinoti?

Norint, kad šiltnamio laistymo sistema ilgai tarnautų, svarbu ją tinkamai prižiūrėti. Vienas iš pagrindinių priežiūros darbų yra reguliariai tikrinti vamzdelius, lašintuvus ir smeigtukus, kad jie neužsikimštų. Ypač taškiniame laistyme druskos, kalkės ar smulkios dalelės gali užkimšti smeigtukus, todėl periodiškai juos reikia išvalyti. Apie sistemos valymą plačiau galite pasiskaityti straipsnyje: Kaip paruošti šiltnamio laistymo sistemą pavasariui?

Taip pat svarbu stebėti vandens filtrus, jei sistema juos turi. Filtrų užsiteršimas gali sumažinti vandens srautą, todėl svarbu reguliariai juos valyti ar esant poreikiui pakeisti. Jų valymas yra itin paprastas ir greitas, todėl pravartu juos prižiūrėti laiku.

Rudenį, kai šiltnamio sezonas baigiasi, būtina išleisti vandenį iš sistemos, kad vamzdžiai neužšaltų ir nesutrūkinėtų, pačios sistemos išrinkinėti tikrai nereikia, ji puikiai gali žiemoti lauke ar šiltnamyje. Tačiau būtina demontuoti filtrą ir valdiklį (jeigu toks yra) ir padėti į sausą ir šiltą patalpą.


Kokie yra laistymo sistemos tipai?

Šiltnamiams naudojamos laistymo sistemos gali būti labai įvairios, tačiau populiariausi yra šie tipai:

1. Lašelinis laistymas
Ši sistema tinka beveik visiems augalams, nes leidžia tolygiai drėkinti šaknų zoną. Ji yra efektyvi, ekonomiška ir lengvai pritaikoma.
2.Laistymo sistema su purkštukais
Šios sistemos purkštukai paskirsto vandenį virš augalų. Jos tinkamos, kai reikia sudrėkinti visą šiltnamio plotą. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad vandens garavimas gali sumažinti efektyvumą ir kai kurie augalai nemėgsta, kai vanduo patenka ant lapijos.
3.Kapiliarinė sistema
Naudojama, kai reikia palaikyti pastovią drėgmę augalų šaknų zonoje. Dažnai naudojami specialūs kapiliariniai smeigtukai.

Šiltnamio laistymo sistemos projektavimas ir įrengimas

Projektuojant ir įrengiant šiltnamio laistymo sistemą, būtina atsižvelgti į daugybę veiksnių, kurie užtikrintų efektyvų, vandens ir laiko sąnaudas taupantį augalų laistymą. Tai apima šiltnamio dydį, augalų tipą, vandens šaltinį ir biudžetą. Žemiau pateikiami svarbiausi šio proceso etapai.

Laistymo sistemos planavimas

Svarbu tinkamai suplanuoti visus sistemos komponentus:

1. Šiltnamio dydžio analizė:
Išmatuokite šiltnamio plotą, atkreipdami dėmesį į lysvių arba augalų vazonėlių išdėstymą. Didesniems šiltnamiams gali prireikti sudėtingesnių sistemų.
2. Augalų poreikių vertinimas:
Įvairūs augalai turi skirtingus vandens poreikius. Pvz., pomidorai reikalauja reguliaraus, bet saikingo laistymo, o agurkai mėgsta didelę drėgmę.
3. Vandens šaltinis:
Nustatykite, ar vanduo bus tiekiamas tiesiai iš vandentiekio, ar naudosite rezervuarą. Jei planuojate rinkti lietaus vandenį, svarbu pasirūpinti pakankamos talpos rezervuaru.
4. Biudžetas:
Įvertinkite, kiek galite investuoti į sistemą. Automatizuotos sistemos kainuoja daugiau, tačiau ilgainiui jos padeda taupyti laiką ir darbo sąnaudas.
Įrengimas turėtų būti atliekamas pagal gamintojo nurodymus, o jei naudojate sudėtingesnę sistemą patariama pasikonsultuoti ar kreiptis pas specialistą. Mūsų parduodamos šiltnamio laistymo sistemos yra su instrukcijomis, tad neturėtų kilti keblumų jas įsirengiant.

Jeigu norite įsigyti šiltnamio laistymo rinkinį, bet vis dar dvejojate, kuris rinkinys Jums tiktų labiausiai, siūlome pasinaudoti skaičiuoklę, kurioje galėsite nurodyti: šiltnamio plotą, augalų ir lysvių skaičių, vandens šaltinį ir kokius augalus laistote, tuomet sistema parinks Jums tinkamiausią rinkinį. Jeigu sistema neparinko Jums šiltnamio laistymo sistemos arba manote, kad reikėtų kitos laistymo sistemos, tuomet galite susisiekti su mūsų specialistais paskambinę telefonu arba el. paštu, taip pat galite susisiekti su mumis per „gyvo bendravimo programėlę“ internetinėje parduotuvėje, parašyti puslapyje žinutę arba kontaktuose palikti mums žinutę ir mes būtinai su Jumis susisieksime!

Tinkamai parinkta ir įrengta laistymo sistema šiltnamiui yra ne tik patogumo, bet ir augalų sveikatos garantas. Nuo efektyvios laistymo sistemos priklauso augalų derlius ir jūsų šiltnamio sėkmė, todėl verta skirti laiko ir investicijų tam, kad jūsų šiltnamis būtų aprūpintas geriausiu sprendimu.

Dažniausiai užduodami klausimai
Ištraukti kapiliarus iš savo vietos ir išvalyti nuosėdas rankiniu būdu. Jeigu sistema yra nedidelė ( iki 50-100 smeigtukų), tai padaryti nėra sunku. Tuščią laistymo sistemą užpildyti didesnės koncentracijos tirpalu (iki 5 proc.) pavyzdžiui, azoto rūgštimi. Laistymo sistemai tai nepakenks, tuo tarpu azoto rūgštis išgrauš nuosėdas. Žinoma, po to sistemą reikia labai gerai praplauti švariu vandeniu. Laistant nuo talpos būtina naudoti filtrus, taip pat filtrai rekomenduojami, jeigu vanduo iš vandentiekio nėra švarus.
Valdiklis reikalingas norint automatizuoti laistymo sistemą. Šis sprendimas puikiai tinka tiems, kurie turi šiltnamį sode ir neturi galimybės kiekvieną dieną važinėti laistyti augalus. Taip pat yra puikus pagalbininkas tiems, kurie neturi laiko prižiūrėti ar pamiršta palaistyti šiltnamį. Tai sutaupo ne tik laiko, bet ir jėgų po sunkių dienos darbų. Idealus sprendimas išvykus atostogauti: valdiklis pasirūpins, kad Jūsų augalai nesudžiūtų.
Taškinis laistymas labiausiai tinka: pomidorams, agurkams ir paprikoms. Jiems labiausiai tinka tikslingas laistymas į augalo šaknis, sumažins piktžolių kiekį aplink augalus. Linijinis laistymas labiausiai tinka: salotoms, svogūnams, krapams, braškėms. Šis būdas yra tinkamiausias augalams, kurie yra susodinti linijomis, kadangi su lašeline juosta susidrėkina visa eilė.
Jeigu Jūsų šiltnamis yra didesnis ir Jums neužtenka rinkinuko, tokiu atveju turime rinkinuko papildymų. Jeigu papildyme Jums yra netinkamos detalės ar jų yra per daug, galima nusipirkti papildomai detalių būtent tų, kurių Jums trūksta (visos detalės esančios rinkinuke yra parduodamos atskirai). Visada patariame nusipirkti rinkinuką kaip pagrindą ir tik tada susikomplektuoti papildomas detales (vamzdžius, mazgus, sujungimus). Šis būdas Jums ne tik sutaupys pinigus ir laiką, bet tuo pačiu ir leis nepamiršti detalių, kurios yra būtinos, norint, kad laistymo sistema veiktų be priekaištų
Augalams laistymas nuo vandentiekio vandens nėra per šaltas, kadangi laistymas vyksta per smeigtuko labirintą ir vanduo nedideliais kiekiais patenka į augalo šaknis, todėl augalas nepatiria termo šoko ir jis puikiai palaistomas nuo vandens gręžinio.
Klientų atsiliepimai
icon
Didžiausias asortimentas

Virš 3000 prekių

icon
Greitas pristatymas

Pristatome per 3-4 d.d.

icon
Nemokamas pristatymas

Nuo 150 EUR

icon
27 metų patirtis

Laistymo įrangos ekspertai

Reikalinga pagalba?

Susisiekite su mumis Jums patogiu būdų ir mes atsakysime kaip įmanoma greičiau!

Kontaktai
Reikalinga pagalba?

Susisiekite su mumis Jums patogiu būdų ir mes atsakysime kaip įmanoma greičiau!

close

Patikusios prekės