Filtras
Kaina
iki
9.9
55
Gamintojai
Skersmuo
Filter

Skiepijimo peiliai

Turint sodą atrodo, kad darbai niekada nesibaigia. Tai reikia genėti medelius, balinti juos, tada purkšti nuo kenkėjų, dengti su tinklais nuo paukščių, žiūrėk, o jau ir skinti derlių reikia. Tuomet rudenį seka lapų grėbimas. Atrodo, kad tik žiemą, kai viskas pasikloja baltu sniego patalu darbų šiek tiek sumažėja. Tuo metu daugiau laiko galime praleisti šiltai ir jaukiai namuose. Nors ir per visus sodo darbus tikrai pavargstame, būna dienų, kai atrodo, kam mums to reikėjo, bet vis tiek žiemą su nekantrumu laukiame ateinančio pavasario, žalumos, šilumos ir atbundančios gamtos. Turint daugiau žinių apie pas save sode augančius medelius ir krūmelius tikrai galime sau pasilengvinti gyvenimą. Tuomet darbai eisis sparčiau, viskas bus atlikta teisingiau ir galbūt ateityje bus išvengta įvairių klaidų.

Dažnai žmonėms būna, kad atsibosta jau turimos sode vaismedžių veislės ar, atrodo, kad visai nebeduoda jis derliaus – tuomet laikas pradėti galvoti apie vaismedžių skiepijimą. Apie tai ir pakalbėsime čia.

Du svarbūs žodžiai, kuriuos reikia žinoti kalbant šia tema:

  • Poskiepis – paprastai tariant kaip augalo šaknis. Jis labai mažai daro įtakos medžio derliui.
  • Įskiepis – įterpiama nauja vaismedžio veislė į kitą medį. Visos medžio derliaus ir žiedų savybės priklauso nuo įskiepio.

Tarkim perkant naują vaismedį į sodą bei žinant poskiepio ir veislės savybes, galima numatyti sodinuko dydį, parinkti teisingus sodinimo atstumus ir pritaikyti vaismedžio formavimo būdą.

Pagrindiniai skiepijimo būdai

  • Sudūrimu skiepijimas – dažniausiai pasitaikantis ir paprasčiausias skiepijimo būdas. Jis naudojamas sudurti labai panašaus storio šakeles. Poskiepis ir įskiepis galuose nupjaunamas įstrižai, vienoje šakelėje įstrižoje vietoje dar kartą įpjaunama ir glaudžiamos tarpusavyje šakelės bei prispaudus aprišamos.

  • Požievinis skiepijimas – šis skiepijimo būdas kaip ir sudūrimo irgi gana dažnai naudojamas. Šiuo būdu skiepijama augalai labai gerai prigyja. Reikėtų paminėti, kad skiepijimą reikėtų skirstyti dar į du būdus: su pjūviu ir be pjūvio.

Skiepijant be pjūvio tam tikra mentele nupjautame poskiepyje padaromas tarpas tarp žievės ir medienos. Skiepo nuopjova statmena, o galiukas siauras bei trumpas. Šios šakelės įsmeigiamos į poskiepyje padarytas skylutes bei aptepamos sodo tepalu.

Požievinis skiepijimo būdas įpjovus dažniau naudojamas didesniems skiepams. Nupjaukite poskiepio stiebą ir švariai jį nuvalykite bei atkelkite šiek tiek žievę skiepijimo peiliu. Įskiepio galiukas apskutamas. Galiausiai aprišant įskiepis stipriai prispaudžiamas prie poskiepio, kad neliktų tarpų. Patepkite žaizdą sodo tepalu.

  • Trikampio įpjovimo skiepijimas – reikalaujantis didesnių skiepijimo žinių būdas. Šiuo būdu skiepą galima įterpti gana giliai ir tiksliai. Įskiepyje galas nupjaunamas trikampiu (du įstriži pjūviai). Trikampio formos įpjova daroma taip pat ir poskiepyje. Tuomet vyksta dalių sujungimas. Šiuo būdu populiaru skiepyti kaulavaisinius vaismedžius.
  • Skėlimo skiepijimas – didesnio storio poskiepiams galima panaudoti šį būdą. Norimą medžio šaką per vidurį įpjaukite. Įskiepiui įstrižą pjūvį padarykite iš visų pusių, suploninkite šakelę. Įskiepis įkišamas į skėlimą taip, kad vieno šono žievelė sutaptų su poskiepio žieve. Galiausiai viskas aprišama ir aptepama specialiu sodo tepalu. Skiepijant šiuo būdu verta vienu metu ten pat įdėti bent kelis įskiepius. Ant galo būtinai reikia aprišti polietileno maišeliu skiepijimo vietą, kad susidarytų tinkamas prigyti mikroklimatas ir kuo mažiau džiūtų susidariusi žaizda. Kai šakelė prigyja, galima nuimti maišelį.

Kada geriausiai skiepyti vaismedžius?

Medžių skiepijimas galimas tiek vasarą, tiek pavasarį ir netgi žiemą. Neskiepijame vaismedžių tik rudenį. Žinoma, dažniausiai skiepijama pavasarį.

Skiepijimas žiemą. Tokį skiepijimo metą labiau renkasi profesionalai, medelynai. Skiepijami rudenį iškasti poskiepiai. Juos reikia laikyti rūsiuose ar kitose pakankamai drėgnose ir vėsiose vietose. Svarbu žinoti, kad skiepijimo vietą reikia apsaugoti nuo išdžiūvimo aprišant, uždengiant.

Skiepijimas pavasarį. Šis sezonas tiks skiepyti visas veisles ir medžius. Skiepyti pavasarį galima visais būdais. Beje, skiepijimas po žieve galimas tik tada, kai gerai atsiskiria žievė nuo medienos. Tai tęsiasi gana trumpai apie 3 sav. Tad turėkite tai omenyje. Pavasaris - tinkamas obelų skiepijimo laikas, taip pat ir kitų vaismedžių.

Skiepijimas vasarą. Šiuo metu dažniausiai vyksta vaismedžių akiavimas. Geriausias tam laikas: nuo liepos vidurio iki rugpjūčio vidurio. Akiavimas - skiepijimas miegančia akele. Šis būdas labiausiai tiks jauniems medeliams ir medelynuose auginamiems laukiniams vaismedžiams perskiepyti.

Skiepijimo peiliai – kaip pasirinkti?

Norint pasiekti tinkamą ir gerą rezultatą Jums reikės kokybiškų sodo įrankių. Mūsų e. parduotuvėje rasite tam skirtų įvairių skiepijimo peilių. Vaismedžių skiepijimui tikrai netinka paprastas peilis. Peilis turi pjauti tiksliai ir greitai, kad nesužalotų medžio. Įrankis turėtų būti ne tik, kad aštrus, bet ir skusti. Jei peilis bus nekokybiškas – Jūs jo neišgaląsite taip, kad jis skustų. Galandinimui parduodame specialius tam skirtus akmenukus.

Primename, kad po darbo visada kruopščiai nuvalykite įrankį ir paruoškite jį kitam darbui.

Mūsų asortimente rasite tokius skiepijimo peilius:

  • Buku galu – akiavimui puikiai tinkantys skiepijimo peiliai. Susilanksto. Yra tokie patys ir specialūs kairiarankiams skirti skiepijimo peiliai.
  • Lenktu galu – tvirti, patogūs, plieno ašmenų, sulankstomi skiepijimo peiliai.
  • Riestu galu – profesionalūs skiepijimo peiliai su šlifuoto anglies plieno ašmenimis ir riestu pjovimo profiliu. Puikiai tiks atlikti itin tiksliam pjūviui skiepijant.

Priklausomai nuo gamintojo ir įrankio formos, skiepijimo peilio kaina gali svyruoti apytiksliai nuo 20 iki 40 eurų. Rinkdamiesi skiepijimo peilį turite atkreipti dėmesį ne tik į kainą, tačiau ir į patvarumą, formą ir patogumą. Šis sodo įrankis, kaip ir kiti, turi būti patogus, nes tik tuomet pasieksite geriausią rezultatą.

Jeigu dar turite neaiškumų ar negalite išsirinkti, kuris skiepijimo peilis Jums būtų tinkami susisiekite su mumis internetu ar telefonu +370 5 276 00 41 ir gaukite konsultaciją iš MAIDINA specialistų. O jeigu esate iš Vilniaus ar aplink jo ir norite gyvai pakalbėti bei pačiupinėti savo rankomis prekes, galite atvykti į mūsų parduotuvę adresu: Eišiškių pl. 36A, Vilniuje. Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį, jei norite patys pirmieji sužinoti apie visas naujienas ir išgirsti apie artimiausią akciją.

MAIDINA prekiauja tik kokybiškomis, ilgaamžėmis ir visų vertinamomis prekėmis kiekvienam prieinamomis kainomis.

icon
Didžiausias asortimentas

Virš 3000 prekių

icon
Greitas pristatymas

Pristatome per 3-4 d.d.

icon
Nemokamas pristatymas

Nuo 150 EUR

icon
27 metų patirtis

Laistymo įrangos ekspertai

close

Patikusios prekės