Filtras
Kaina
iki
0.17
260
Gamintojai
Filter

Tinklas nuo kurmių

Kiekvienas sodininkas ir daržininkas žino, kad nėra nieko nemaloniau, nei nelaukti svečiai auginamose teritorijose. Šįkart mes apie kurmius, kurie dažniausiai nusprendžia rausti urvus daržuose, soduose, kur norima išlaikyti gražią veją. Daugelis juokauja, kad kurmiai tarsi jaučia kurioje vietoje blogiausia rausti ir būtent joje jie nusprendžia palikti kurmiarausius, kurie ne tik negražiai atrodo, tačiau ir gadina derlių.

Pats humaniškiausias būdas kovoti su kurmiu – tinklai. Vos tik atsiradęs specialus tinklas nuo kurmių iškart tapo labai perkamas ir mėgstamas, kadangi jis padeda apsisaugoti nuo šių kenkėjų, tačiau nenaikinti jų brutaliu būdu. Nelaukite, kol kurmiai pradės rausti Jūsų daržą. Užkirskite kelią tam dar tada, kol nelaukti svečiai nepaliko nemalonių pėdsakų, kurių naikinimas reikalauja ir laiko, ir investicijų.

Kada reikalingas tinklas nuo kurmių?

Suprantama, kad tinklas nuo kurmių dažniausiai pasirenkamas tada, kai pamatomas kurmiarausis. Tokiu atveju tinklelis gali būti tiesiamas tik tuomet, jeigu sena veja bus nuimta. Suprantama, kad tai reikalauja laiko, tad norėdami to išvengti – dar prieš planuodami sodą iškart paklokite tinklą ir daugiau nebesukite galvos dėl kurmių. Užsisakius internetu tinklas bus efektyviai pristatomas iki pat Jūsų namų durų ir nesvarbu, ar gyvenate Klaipėdoje, ar Molėtuose. Tinklo kaina – maža, o nauda – neįvertinama, kadangi iki šiol naudoti kurmių naikinimo būdai vis dažniau nepasiteisina, galiausiai, daugelis ieško humaniškesnio apsaugos būdo. Ir tai labai sveikintina, kadangi turime draugiškai sugyventi su gamta. Ypač šiuo metu, kai egzistuoja tokios galimybės.

Kaip tvirtinamas tinklas nuo kurmių?

Tinklas nuo kurmių dažniausiai džiugina ir todėl, kad lengva ne tik pastebėti jo funkcionalumą, tačiau patogu, kad jis montuojamas labai greitai ir paprastai. Tam net nereikia specialistų – viską galite padaryti pats. Sudominome, kaip tvirtinamas tinklas? Paprastai, greitai ir be specialių priemonių.

Žinoma, tinklo dėjimas būtinas dar prieš dengiant veją. Tai reiškia, kad reikia numatyti kelis žingsnius į priekį. Visgi, jeigu veja jau yra pasėta ir ne vienerius metu kurmiai gadina aplinką, tokiu atveju verta pagalvoti – ar ne geriau pasėti naują, tačiau iškart pasirūpinus, kad daugiau kurmiai nebegadintų sodo? Daugeliu atveju jos atgaivinimas tikrai geras pasirinkimas, kadangi daugiau ne tik kurmiai Jums nebetrukdys, tačiau taip pat veja iš naujo atsodinta atrodys puikiai, bus tanki, o papildomai įrengta kokybiška laistymo sistema padės pasirūpinti, kad veja visada atrodytų gyvybinga. Taigi, dar prieš įrengiant veją reikia nuimti augalinį sluoksnį apie 10 cm nuo viršaus. Tai bus vieta, kurioje dedamas tinklas.

 1. Prieš dedant tinklą labai svarbus kokybiškas paviršiaus lyginimas. Jeigu vejos vieta labai didelė – tokiu atveju kai kurie net samdosi specialias transporto priemones, kurios turi volelius ir tokiu atveju paviršius ne tik sulyginamas, tačiau žemės suslėgiamos. Visgi, tai nėra būtina. Lyginti galima paprasčiau rankiniu būdu, puikiai pasitarnaus grėbliukas, kuris padės pašalinti kauburiukus.
 2. Kuomet reljefas jau yra lygūs – sekančio žingsnio metu reikia kloti tinklą. Šiuo atveju labai svarbu nepagailėti. Kai kurie nusprendžia, kad užtenka kloti tik sodo viduryje, o šonai paliekami neapsaugoti. Tačiau ar tikrai tai geras pasirinkimas? Jeigu jau nusprendėte, kad Jums reikalinga apsauga nuo kurmių – tokiu atveju siūlome jos skirti tiek, kiek reikia, kad daugiau nebetektų pergyventi dėl vejos estetikos, kadangi ji tikrai atrodys puikiai. Pasirūpinkite, kad kiekvienas sodo centimetras būtų apsaugotas. Juolab, rinkitės geriausios kokybės patikimą tinklą, kuris sėkmingai tarnaus ne vieną dešimtį metų, kuriam nebaisi net ir labai didelė drėgmė.
 3. Sekančio žingsnio metu paklojus tinklą ji reikia apipilti žemėmis ir tuo augaliniu sluoksniu, kuris buvo nuimtas prieš tai. Jeigu suslėgus žemę pritrūkote dirvožemio – tokiu atveju siūlome įsigyti tokį, kuris tinka būtent vejai. Juk norisi, kad žolė kuo greičiau prigytų ir atrodytų puikiai.
 4. Galiausiai, paskutinio žingsnio metu sėjama veja.

Štai taip paprastai plastikinis tinklas yra patiesiamas ir be jokio vargo bei be didelių investicijų apsauga nuo kurmio yra sumontuota.  Būtent paprastumas dažniausiai ir lemia tai, kad žmonės vis dažniau nusprendžia tinklą tiesti savo soduose.

Kuriuo metu tinklą geriausia kloti?

Tinklo nuo kurmių klojimas gali būti atliekamas visus metus. Tačiau tikrai ne visais metų laikais klojimo darbai vienodai lengvi. Suprantama, kad žiemos metu prieš klojant pirmiausia teks nusikasti sniegą, o tai jau sukelia labai daug papildomų nepatogumų. Juolab, užpilus žemes tikrai negalėsite sėti vejos. Geriausia, kai vienu metu pavyksta atlikti visus darbus. Tokiu atveju sutaupysite daug laiko. Taigi, geriausia, kai tinkas nuo kurmių yra dedamas pavasario metu. Įvertinkite tai, kuriuo metu planuojate sėti veją. Dažniausiai pasirenkamas gegužės mėnuo, tad tinklo tiesimui puikiai tinka balandis. Šį mėnesį pavyks išvengti žiemos paliekamų šalnų, tačiau taip pat žemė nebus labai kieta. Kita galimybė – vasaros gale, tačiau daugelis skundžiasi, kad po kaitrios vasaros dirvožemio atkėlimas tampa sudėtingas, kadangi jis pasidaro kietas. Tokiu atveju vienareikšmiškai liksime prie to, kad balandis – geriausias mėnuo  apsauginio vejos sluoksnio tiesimui.

Tinklo eksploatacija

Tinklo nuo kurmių eksploatacija visiškai nereikalauja nei laiko, nei investicijų. Tinklas yra ir jis tarnauja ne vieną dešimtį metų. Taip pat net ir kintančios oro sąlygos jo beveik neveikia, jis puikiai tarnauja be jokios papildomos priežiūros. Pamiršite, kad jis yra, nes nematysite kurmiarausių, veja atrodys puikiai ir tai taps visiškai įprasta.

Tinklas nuo kurmių: specialios tinklo charakteristikos

MAIDINA siūlo kelis skirtingo tipo tinklus. Katalogas nuolatos pildomas, tad jeigu šiuo metu nerandate ko ieškote – tokiu atveju siūlome užsukti kitą kartą. Arba sekite mūsų informaciją ir pats pirmas sužinokite apie naujausius pasiūlymus, kurie Jums suteiks galimybę džiaugtis  puikiai atrodančia veja.

Apsauginis tinklas nuo kurmių pasižymi šiomis charakteristikomis:

 1. Langelio matmenys gali skirtis, tad rinkitės Jums tinkamą variantą. Bet kuriuo atveju prekybos vietose siūlomas tinklas sukurtas taip, kad kurmis negalėtų jo sugadinti, tad matmenys nelemia funkcionalumo. Dažniausiai vyraujantis pasirinkimas yra 15 mm x 17 mm.
 2. Gramatūra siekia iki 12 g/m². Šis variantas – optimalus, tačiau jeigu Jums netinkamas – tokiu atveju visada galite susisiekti su MAIDINA specialistais, kurie pagal Jūsų poreikius pasiūlys ir Jums labiausiai tinkamą tinklą.
 3. Tinklas – labai funkcionalus. Nors pagrindinė jo paskirtis yra apsaugoti veją nuo kurmių, tačiau plačiai naudojamas ir augalų apsaugoms nuo paukščių. Jeigu norite, kad Jūsų sodas būtų maksimaliai apsaugotas – tokiu atveju šis tinklas yra puikus pasirinkimas. Sekite informaciją ir įsigykite didesnį kiekį tada, kai kaina perkant daugiau tampa mažesnė. MAIDINA reguliariai siūlo tokias akcijas, tad pasinaudokite jomis.
 4. Tinklas labai pasitarnauja ir tokiu atveju, kai reikalingas papildomas grunto sutvirtinimas. Tai puikus pasirinkimas gyvenantiems drėgnose vietose: Lietuvos Žemaitijoje arba tose vietose, kur daug ežerų ir kitų tvenkinių.
 5. Tinklas puikiai pasitarnauja ir tokiu atveju, kai reikia maksimaliai sutvirtinti nedidelius šlaitus.
 6. Tinklo panaudojimas neapsiriboja tik augalais. Iš jo galima daryti aptvarus augintiniams. Jeigu norite, kad Jūsų naminis triušis daugiau laiko praleistų sode – tokiu atveju iš šio tinklo galima pagaminti puikų aptvarą.
 7. Tinklas yra labai elastingas, tad jį labai paprastai sukarpysite ir suformuosite taip, kaip Jums reikia. Tiesiant nuo kurmių – ši funkcija nėra reikalinga. Tačiau, kai norite apsukti medžio kamieną, kad jo nekapotų paukščiai – tokiu atveju gerai, kad jis toks manevringas.
 8. Tinklas yra labai tvirtas ir visiškai atsparus bet kokiems oro pokyčiams. Jeigu bijote, kad dėl didelės šalnos tinklas po žeme gali sušalti ir sutrūkinėti – pamirškite šias baimes. Jis sukurtas taip, kad sėkmingai „atlaikytų“ net ir labai didelius šalčius, drėgmę bei karščius. Jeigu tinklas bus dedamas ne po žeme, tačiau aplink augalus ir panašiai – puiku, kad jis yra atsparus UV spinduliams.

Jeigu turite daugiau klausimų – tokiu atveju visada galite susisiekti su MAIDINA specialistais, kurie mielai Jums atsakys į visus klausimus bei suteiks rekomendacijas dėl tinklo pasirinkimo.

Tinklas – ekologiškas ir saugus

Atsiliepimai apie tinklą yra patys geriausi ir tuo įsitikinti galite pasikalbėję su žmonėmis, kurie pakloję tinklą jau ne vienerius metus džiaugiasi, kad pas kaimynus gyvenantys kurmiai taip niekada neateina iki Jų vejos. Naudodami chemines priemones, kurios yra skirtos kurmių naikinimui dažnai kartu su gyvūnais panaikinate ir gerą dirvožemio mikroflorą, taip pat, kurmių nuodai yra nuodingi ir žemei reikalingiems vikšrams bei kitiems vabzdžiams, kurie būtini net ir augalams. Taigi, nuodydami kurmius ne tik elgiatės nehumaniškai, tačiau tuo pačiu ir gadinate savo sodo aplinką.

Juolab, tinklas gali padėti išvengti kurmiarausių, kurie žalingi Jūsų vaikams bei gyvūnams, kurie gali susižeisti įdėję koją. Žinoma, dar didesnė grėsmė, kai naudojamos kitos kurmius atbaidančios priemonės, kurios taip pat neigiamai veikia aplinką. Siūlome rinktis ne tik patikimą bei efektyvų, tačiau taip pat ir saugų bei ekologišką kurmių naikinimo būdą, kuris suteiks Jums galimybę pamiršti duobes.

Vinys geotekstilei

Kokybiškam tinklo išklojimui reikalingi ir vinys geotekstilei, kurie skirti geotekstilės arba tinklo nuo kurmių pritvirtinimui. Specialiai šiai funkcijai sukurti vinys pasižymi labai dideliu atsparumu įvairiems aplinkos dirgikliams, tad jie, kaip ir tinklas, tarnaus ilgai ir dėl kintančių oro sąlygų nemažins savo funkcionalumo. Standartinio vinies ilgis yra 17 cm, o plotis – 15 cm. Kai kurie abejoja šių vinių funkcionalumu, kadangi jie yra gaminami iš plastiko. Visgi, tai neturėtų Jūsų atgrasyti nuo pasirinkimo, kadangi vinys geotekstilei gaminamos iš kokybiško plastiko, kuris tarnauja ilgai.

MAIDINA – geriausia vieta, kur galite įsigyti tinklus kurmiarausiams. Užsakytos prekės bus pristatytos Jums labiausiai tinkamu laiku į Jums labiausiai tinkamą vietą. Juolab, jeigu turite klausimų – profesionalai mielai į juos visus atsakys ir padės Jums rasti geriausią apsaugą, kokia labiausiai tinka Jūsų atveju. O įsigijus gerą apsaugą nuo kurmių nepamirškite, kad greta jos labai puikiai derės ir tinkama vejos laistymo sistema, kuri veikia automatizuotai, tad padeda sutaupyti daug laiko ir džiaugtis vešia veja.

Tinklas yra klojamas ne giliau negu 10cm nuo žemės paviršiaus ir pritvirtinamas specialiomis plastikinėmis arba metalinėmis smeigėmis.

Mūsų parduotuvėje rasite 12, 26, 40 ir 60 gr/m² storio tinklus.

Tinklą nuo kurmių pristatysime per 2-3 darbo dienas.

icon
Didžiausias asortimentas

Virš 3000 prekių

icon
Greitas pristatymas

Pristatome per 3-4 d.d.

icon
Nemokamas pristatymas

Nuo 150 EUR

icon
27 metų patirtis

Laistymo įrangos ekspertai

close

Patikusios prekės