Lietuvoje lietaus vandens kaupimas rezervuaruose arba talpose darosi vis populiaresnis. Ir nieko keisto, juk gyvename šalyje, kur bet kuriuo metų laiku lietus yra dažnas ir ilgai užsibūnantis svečias. Ir nors darganotas oras daugeliui neteikia didelės laimės, jį galima išnaudoti savo naudai. Būtent apie tai – lietaus vandens kaupimo naudą ir būdus, verta pakalbėti įsibėgėjus pavasariui. 

Vienas iš didžiausių privalumų – lietaus vanduo yra nemokamas. Tereikia atitinkamuose rezervuaruose arba talpose surinkti vandenį ir galima jį panaudoti daržo ar sodo laistymui. Lietaus kaupimas talpose ypatingai aktualus tiems, kurių soduose, dažuose arba kiemuose nėra šulinių, o laistymas vandentiekio vandeniu pareikalauja nemažų kaštų.

Lietaus vandens panaudojimas sodo ar daržo laistymui ne tik padeda sutaupyti, bet ir yra naudingas augalams. Šio vandens temperatūra yra aukštesnė nei šalto vandentiekio vandens ir yra artimesnė aplinkos temperatūras. Todėl lietaus vanduo skatina geresnį augalų augimą. Be to, talpose sukauptame vandenyje nėra kalkių, todėl jis puikiai tinka automobilio plovimui.

Dar vienas lietaus vandens kaupimo privalumas – ekologija. Laikais, kada vis daugiau žmonių kalba apie ekologiją, tai yra vienas iš lengvai įgyvendinamų būdų, prisidedantis prie gamtos tausojimo. Juk kaupiant lietaus vandenį, tausojame gruntinio vandens išteklius ir mažiname energijos sąnaudas.

Nors vandens kaupimas talpose neabejotinai yra naudingas, reikia nepamiršti, kad tik tinkamai kaupiamas vanduo gali būti panaudojamas. Sukauptas vanduo turi būti apsaugotas nuo temperatūros pokyčių, šviesos ir dumblių dauginimosi. Todėl vandens kaupimui puikiai tinka dekoratyvinės talpos. Šiose talpose vanduo kaupiamas, apsaugomas nuo oro permainų, užsiteršimo ir dumblių atsiradimo.

                                                  

Dekoratyvinės vandens talpos yra ne tik funkcionalios, bet ir išskirtinio dizaino. Ryškių spalvų, tradicinių ir netradicinių formų, antikinio, viduramžių jūros regiono ar modernaus stiliaus talpos gali puikiai papildyti eksterjerą. Be to, antžeminių ir požeminių vandens rezervuarų gamintojas „Graf“ siūlo keletą rezervuarų modelių, turinčių specialią vietą augalams persodinti. Todėl šių vandens rezervuarų nereikia slėpti, o atvirkščiai – kaip tik parinkti matomą kiemo vietą, nes jie tarnaus kaip stilingi  dekoratyviniai elementai.

Sužinokite daugiau apie mūsų turimas vandens talpas