Nors šiais laikais daugelis sodus bei daržus laisto vandentiekio vandeniu, kuris nereikalauja skirti laiko vandens atsivežimui ir panašiai, visgi, žmonės kaip įmanydami ieško pigesnių vandens išgavimo būdų. Ypač tokiu atveju, kai sodas ir daržai yra laistomi kiekvieną dieną. Alternatyva – lietaus surinkimo sistemos. Jos veikia be žmogaus įsikišimo, tačiau suteikia galimybę panaudoti drenuojamą vandenį. Tai ne tik ekonomiška, tačiau ir ekologiška!

Lietaus surinkimo + lietaus drenavimo +  laistymo sistemos

Kokybiška sistema pasirūpins, kad Jūsų gyvenimas būtų ne tik paprastesnis, tačiau ir laistymo sistemų eksploatacijos kaštai – mažesni. Tokiu atveju naudinga sujungti aukščiau paminėtas tris sistemas, kurios garantuoja, kad darnus veikimas padės Jums kaupti vandenį, o jį sukaupus -  panaudoti sodo bei daržo laistymui.

vandens surinkimo sistema

Kadangi kiekviena sistema yra skirtinga – būtina susipažinti su kiekvieno komponento charakteristikomis. Tai dar vienas atvejis, kai geriausia yra kreiptis į specialistus, kadangi jų patirtis padeda greičiau ir, svarbiausia, be jokio vargo džiaugtis laistymo sistemomis.

Pirmas žingsnis – lietas surinkimo sistemos. Jos padeda surinkti lietaus vandenį, kuris po lietaus nukreipiamas nuo stogo į lietaus surinkimo talpas. Šios vandens talpos dažniausiai montuojamos po žeme. Kuomet reikalingas vandens laistymas – tam būtinos specialios laistymo sistemos, kurios naudos sukauptą vandenį. Tokiu atveju sutaupysite, kadangi neteks naudoti vandentiekio vandens.

Antras žingsnis – laistymo sistema. Tokia sistema skirta panaudoti surinktą vandenį laistymui sukeliant slėgį vandens siurblio pagalba ir pritaikius įvairius laistymo įrenginius: purkštuvus, lašelinius vamzdžius ir panašiai. Laistymo sistemos valdymas gali būti tiek rankinis, tiek automatinis. Dažnai naudojamas ir vienas, ir kitas valdymo būdas kartu.

purkštukas irritrollaistymo sistema

Trečias žingsnis - drenažinė sistema, kuri nudrenuos perteklinį lietaus vandenį į dirvožemį.

Atkreipkite dėmesį, kad drenažinė sistema naudojama tuomet, jeigu nėra galimybės prisijungti prie centralizuotos lietaus nuotekų kanalizacijos.

Patogiausia, kai visa sistema veikia automatiškai, tad žmogui nereikia investuoti papildomų pastangų ar laiko  – viskas bus padaryta už Jus. Svarbiausia – kokybiškas montavimas, kurį geriausia patikėti profesionalams. Visa kita tai tik detalės, kurios pasireiškia retai, tad sistema veikia puikiai.

infiltracinė sistema

Derindami šiuos tris komponentus įvertinkite tam tikras charakteristikas:

 • Daugiausia dėmesio reikia skirti stogo dangai, kadangi priklausomai nuo jos ploto reikalingos ir atitinkamos vandens surinkimo sistemos. Taip pat varijuoja ir rezervuaras, kuris montuojamas po žeme.
 • Reikalinga ir kokybiška filtravimo sistema, kuri padeda pasirūpinti, kad kartu su vandeniu į rezervuarus nepaklius lapų bei kitų nešvarumų, kurie vėliau gali užkimšti laistymo sistemas.
 • Atidžiai rinkitės lietaus drenavimo sistemas. Jos taip pat susideda iš daugelio smulkių komponentų, tad įvertinkite jų charakteristikas.
 • Investuokite į tinkamo našumo siurblį.
 • Pasirinkite Jums labiausiai tinkamą sistemos valdymo lygį.
 • Galiausia – kokia laistymo sistema geriausia konkrečiai Jūsų atveju? Tai dažnai lemia laistymo plotus bei ką planuojate laistyti.

Kadangi šių trijų komponentų derinimas reikalauja žinių – su specialistais bus kur kas paprasčiau. Jie suruoš projektą ir pasirūpins, kad viskas būtų padaryta tvarkinga nuo A iki Ž.

Vandens kainos kyla – sistemos populiarėja

Lietaus vandens surinkimo sistemos dažniausiai pasirenkamos dėl ekonominių veiksnių. Nors šiais laikais daugelis, kaip tik įmanoma, stengiasi gyventi ekologiškiau, tačiau finansinis aspektas tampa nr. 1. Svarbiausia, kad Lietaus nuotekų surinkimo sistema praktiškai yra investicija visam gyvenimui, tad kartą pasirinkus Jums tinkamą sistemą ir ją tinkamai įmontavus – daugiau dėl nieko nebeteks sukti galvos.

Ir nors lietaus rinkimo sistemos dažniausiai naudojamos sodų bei daržų laistymui, tačiau jos labai puikiai pasitarnauja ir pastatų, mašinų plovimui. Dėl šio funkcionalumo daugeliui vandens surinkimo sistema atrodo toks įprastas ir svarbus dalykas, kaip kad vejapjovė, kuri taip pat padeda džiaugtis gražiu sodu.

Kadangi lietaus vanduo pasižymi tam tikromis charakteristikomis nei vandentiekio vandeniu – žmonėms lietaus surinkimo sistemų įrengimas atrodo dar reikalingesnis. Paprasčiausiai toks vanduo kur kas minkštesnis.

Toks vanduo patenkina daugelį vandens poreikių buitiniams darbams atlikti – lietaus rinkimo sistemos privalumai lemia jų populiarumą. Svarbiausia investuoti į kokybišką įrangą. Tokiu atveju neteks pergyventi dėl sistemos gedimų, kurie, esant gerai kokybei, retai kada reikalauja papildomo dėmesio.

Lietaus vandens surinkimo talpos

Lietaus surinkimo sistemų pasirinkimas prasideda nuo vandens talpos bei filtro. Kadangi rinkoje pasiūla plati – palyginę kelis kriterijus rasite Jums labiausiai tinkamą.

Renkantis vandens talpą lietaus surinkimui svarbu atkreipti dėmesį į šiuos faktorius:

 • Bendras stogo plotas – priklausomai nuo to, kokio dydžio Jūsų stogas galite apskaičiuoti kiek vandens bus kaupiama. Vandens talpos daržui yra nuo 210 iki 510 litrų talpos, tad pasirinkite sau tinkamiausią.
 • Vieta kieme – ar tai bus matoma vieta kieme, o gal talpa stovės nuošaliau darže ar prie sandėliuko? Išsirinkite sau tinkamiausią variantą: dekoratyvinės vandens talpos puikiai tiks, jeigu pasirinkote matomą vietą vandens talpai.
 • Planuojate užkasti vandens talpą po žeme? Tuomet rinkitės tvirtos konstrukcijos požemines talpas.

LIETAUS VANDENS SURINKIMO FILTRAI

Lietaus vandens surinkimo filtrų pagalba galėsite be didelio vargo kaupti lietaus vandenį. Šie filtrai yra dviejų tipų: montuojami į lietvamzdį arba montuojami prie požeminės talpos dirvoje arba talpos viduje. Rinkdamiesi lietaus vandens surinkimo filtrą atkreipkite dėmesį į lietvamzdžio skersmenį ir bendrą stogo plotą. Pagal šiuos du parametrus pasirinkite tinkamiausią filtrą. Žiemos metu lietaus vandens surinkimo filtrų išmontuoti nebūtina – tiesiog įjunkite žiemos režimą.

požeminė talpa

Nepamirškite, kad sistemose gali kauptis nešvarumai, įvairūs lapai, tad lietaus vandens surinkimo filtrai padės surinkti švarų vandenį ir atfiltruos visus kitas smulkmes. Siūlome kartą arba du per metus patikrinti, ar nėra prisikaupusių nešvarumų, kurie gali trukdyti vandens bėgimui.

lietvamzdžio filtras

Lietaus drenavimo sistemos

Lietaus drenavimo sistemos arba kitaip infiltracinės sistemos, taip pat pasirenkamos įvertinus kelis svarbius kriterijus. Daugeliui svarbiausia yra kaina, tačiau greta jos paraleliai reikia nepamiršti ir kitų svarbių niuansų.

Drenavimo sistemos turi būti skaičiuojamos atsižvelgiant į dirvožemio pralaidumą bei bendrą stogo plotą. Taip pat įrengiant tokią sistemą, svarbu atsižvelgti ir į prieš tai minėtus komponentus. Įrengdami infiltracinę sistemą, atkreipkite dėmesį į:

 • Labai svarbu įvertinti dirvožemį, kadangi pagal tai reikia ieškoti tinkamų drenavimo sistemų.
 • Netaupykite tūrio sąskaitą – jeigu sudėsite per mažo tūrio sistemą, galimai siaučiant smarkioms liūtims Jūsų kieme susidarys balos, kadangi vanduo nespės nusidrenuoti.
 • Pasirinkite tinkamo ilgio geotekstilę, apačioje suberkite žvyro, kad vanduo geriu nubėgtų.

Laistymo sistemos

Kadangi mūsų blog'e yra ne vienas sąrašas, kuriame pasakojame apie tinkamos laistymo sistemos pasirinkimą – siūlome skaityti, domėtis ir tikrai bus paprasčiau pasirinkti tokią sistemą, kuri padės patenkinti tiek Jūsų, tiek Jūsų sodo arba daržo poreikius.

Jeigu Jums reikalinga lietaus rinkimo sistema – siūlome susisiekti individualiai ir pagal Jūsų poreikius sukomplektuosime komponentą, kuris pasirūpins, kad Jums pavyktų gyventi kur kas ekologiškiau ir ekonomiškiau.