Tikriausiai, jei paklaustumėme, ar žinote, kaip tinkamai prižiūrėti savo laistymo sistemą, atsakytumėte „taip“ ir mes tuo net neabejotume. Vis dėlto, yra vienas faktorius, kurį iš pradžių sunku pastebėti, bet su kuriuo būtina kibti į kovą. Net jeigu sistema veikia nepriekaištingai, bet vanduo, prie kurio turite prieigą, yra kietas, tai, deja, reiškia viena, kad anksčiau ar vėliau kalkės nusės sistemoje, kaip nutinka su bet kuriais kitais paviršiais, kurie turi nuolatinį sąlytį su tokiu vandeniu.

Taigi, jei esate tikri, kad naudojate kietą vandenį, geriau nelaukti, kol ims streikuoti laistymo sistemos kapiliarai arba purkštuvai. Sezonui įpusėjus arba jo pabaigoje, priklauso nuo to, koks yra vandens kietumo lygis (iki 20 mg/l druskų turintis vanduo yra laikomas minkštu, 80-120 mg/l vanduo – kietu), nepatingėkite sistemą praplauti specialiu nukalkinančiu skysčiu arba stipresniu rūgšties tirpalu (iki 5 proc.) ir po to gerai ją praskalauti švariu vandeniu. To turėtų visiškai pakakti, kad sistema vėl veiktų lyg „sviestu patepta“

Tinkamai rūpinantis laistymo sistema (kaip ir kitais elektroniniais prietaisais, metaliniais ar plastikiniais vamzdžiais), didesnių rūpesčių neturėtų kilti. Taip pat ramina faktas, kad kietas vanduo nėra pavojingas žmogui, kuris kietą vandenį įsisavina palyginti gerai. Bet kaip kietą vandenį sudarančios kalcio ir magnio druskos bei karbonatai veikia augalus? Yra augalų, kurie šį vandenį toleruoja, bet daugumai kalcio ir magnio druskų perteklius kenkia. Balkšvi augalų lapai, baltos apnašos ant žemės  – pirmasis rodiklis, kad reikia ieškoti sprendimų.

Ką daryti? Jeigu Jūsų laistymo sistema pajungta prie vandentiekio, tikriausiai reikės pagalvoti apie lietaus vandens surinkimo rezervuarą. Pakeltas virš žemės į 1 metro aukštį rezervuaras yra veikiamas gravitacijos slėgio, todėl Jums užteks pasukti kranelį ir į laistymo sistema ims tekėti švarus minkštas lietaus vanduo.  Toks vanduo gerokai tinkamesnis augalams, tad neabejotinai galite tikėtis gausesnio derliaus. Taigi, sutaupysite trigubai: gausite mažesnes sąskaitas už vandenį ir elektrą bei nereikės išlaidauti perkant daržoves ar vaisius turguje, parduotuvėje.