Kartais pats žodis „sistema“ skamba gana bauginančiai. Ir nors aišku, kad sistemos elementai turi būti susiję/sujungti, kad veiktų, tai ne visuomet pavyksta padaryti iš pirmo karto. O jeigu tai trys sistemos, pavyzdžiui lietaus surinkimo, lietaus drenavimo ir laistymo sistema, kurias reikia sujungti ir suderinti taip, kad viskas veiktų darniai ir, svarbiausia, taupiai? Tai gali atrodyti, kaip iššūkis, jeigu niekada to nedarėte anksčiau, bet panikuoti tikrai nevertėtų.

Pradėti reikėtų pirmiausiai nuo to, kad kiekviena sistema turi savo specifiką ir atlieka skirtingas funkcijas. Lietaus surinkimo sistemos paskirtis – surinkti lietaus vandenį nuo stogo ir nukreipti jį į drenažinę sistemą. Lietaus drenavimo sistema nukreipia vandenį į požeminę lietaus kanalizaciją, kuri gali būti bendra arba vietinė. Laistymo sistema skirta augalų laistymui sausros metu, vandenį pasiima iš vandens talpos.

pozemine talpa

Kas bendro tarp šių sistemų? Ogi, lietus ir tai, kad surinktas lietaus vanduo gali būti panaudotas laistymui. Toks laistymo būdas yra ne tik ekologiškas, bet ir taupus bei efektyvus sprendimas. Susidomėjote, bet kyla klausimai, kaip teisingai suderinti šių sistemų darbą, kokią įrangą panaudoti, kaip teisingai apskaičiuoti techninius sistemos parametrus tam, kad sistema veiktų efektyviai ir taisyklingai ir įmanoma šias skirtingas sistemas valdyti vienu valdymo įrenginiu?

pozemine talpa

Per daug „koks, kaip, ką“? Visai suprantama, kad ne specialistas negali iš karto atsakyti į visus šiuos klausimus. O kur dar abejonės, ką reikėtų daryti, jeigu nebūtų lietaus ilgesnį laiką! Teisingai, jei iš trijų sistemų, dvi neveikia, ar gali veikti trečia ir iš kur tuomet imti vandenį laistymui? Ar lietaus vanduo yra tinkamas laistymui, pakankamai švarus? Kaip sužinoti? Ogi paklausti mūsų! Rašykite mums info@maidina.lt ir mes atsakysime į visus Jūsų rūpimus klausimus.