Kas gi tie paukščiai su kuriais mums reikia kovoti dėl savo derliaus? Dažniausiai tai yra varnėnai ir strazdai. Būtent tuo metu, kai sunoksta daugelis uogų ir vaisių, šie paukščiai palieka savo lizdus ir pradeda būriais ieškoti maisto. Šis maitinimasis būriais yra laikinas, tad jeigu spėsite būtent šiuo metu apsaugoti savo vaisius ir uogas, dalį mūšio jau laimėjote.

Priemonės apsaugoti derlių nuo paukščių

Savarankiškai norintiems pasigaminti paukščių atbaidymo priemonių yra begalės įvairiausių būdų. Kompaktiniai diskai, folijos juostelės, maišeliai, dirbtiniai plėšrūnai (ereliai, vanagai), baidyklės, vėjo malūnėliai, varpeliai, garsinės sirenos. Žinoma, verta suprasti, kad paukščiai ilgainiui pripranta prie įvairių atbaidymo priemonių ir jų nebebijo. Kas keletą dienų ar savaitę jas reikėtų pakeisti. Primename, kad nurinkus ar išskynus visas uogas (vaisius), visas atbaidymo priemones reikėtų nuimti, kad paukščiai ilgainiui nepriprastų prie jų. Prisiminkite, jei nepavyksta vis tiek apsaugoti derliaus nuo paukščių, galite rinktis vėlesnes sodinukų veisles.

Apsauginis tinklas, jo savybės ir montavimas

Visgi vienas geriausių ir mažiausiai pastangų reikalaujantis būdas apsaugoti derlių – tinklas nuo paukščių. Rekomenduojame rinktis ne bet kokį tinklą, o specialų tinklą nuo paukščių. Specialaus apsauginio tinklo akutės yra labai mažytės – tai svarbu, kad pro plyšį nepatektų nedideli paukšteliai. Tada ne tik išles visas uogas ar vaisius po tinklu, bet ir susipainios, susižeis. Šis tinklas yra ypač lengvas. Tai labai svarbu, jeigu norite apsaugoti jaunus, turinčius dar plonas šakeles turinčius medelius. Be to, apsauginis tinklas nesudaro jokių barjerų nei saulei, nei lietui.

Šiuo metu mūsų elektroninėje ir fizinėje parduotuvėje rasite dviejų gamintojų apsauginius tinklus nuo paukščių. Bradas – ekonominio tipo, mažesnių matmenų įpakavimų, lenkų gamintojas. Arrigoni - gerą vardą dėl savo patvarumo ir kokybės užsitarnavęs, didesnių matmenų įpakavimų, italų gamintojas. Apsauginis tinklas nuo paukščių yra lengvai ir paprastai naudojamas: klojamas tiesiai ant augalų arba tvirtinamas prie įvairių konstrukcijų. Esant reikalui, galite apsauginį tinklą ir karpyti. Tvirtinimui prie žemės parduodame specialias smeiges, kurių pagalba dar tvirčiau tinklas prisitvirtins. Pas mus rasite įvairių įpakavimų apsauginių tinklų: mažesnių pakuočių – 2x10, 3x5, 5x10, 4x10, 2x5m; didesnių pakuočių – 4x100, 4x250, 2x500, 5x100 m. Mūsų parduodami apsauginiai tinklai pagaminti iš HDPE – didelio tankio polietileno, yra atsparūs UV spinduliams. Parduodame įvairių storių (skiriasi gramai) apsauginius tinklus: 7, 10, 12, 46 g/m². Kuo tinklas storesnis – tuo bus ilgaamžiškesnis ir kokybiškesnis.

Šaltuoju metų laiku, jei tinklą naudojote uždengti medžius ar krūmus rekomenduojame tinklą nuimti, jei norite, kad jis ilgiau Jums tarnautų.

Visus mūsų parduodamus tinklus nuo paukščių rasite paspaudę čia.

Susidomėjote kažkuriuo tinklu? Norite daugiau informacijos ar prieš perkant pasikonsultuoti? Jūsų patogumui, visas prekes įsigyti galite neišėję iš namų – internetinėje mūsų parduotuvėje. Jei iškilo kokių nors klausimų, kreipkitės į mus – MAIDINA darbuotojus, kurie atsakys į visus Jūsų klausimus. Mūsų įmonė prekiauja, tik pačių garsiausių gamintojų prekėmis, todėl esame visiškai garantuoti ne tik aukšta kokybe, bet ir patraukliomis kainomis.