Paukščiai – vienas iš didžiausių priešų sodininkų kieme pavasarį. Jie surenka sėklas, skina pumpurus ir vagia vaisius. Norint išvengti derliaus sugadinimo ar sunaikinimo, būtina naudoti apsaugos sistemas, tokias kaip tinklai nuo paukščių.

Tinklas nuo paukščių veiksmingai apsaugo medžius, krūmus nuo paukščių netrukdydamas ar nevaržydamas natūralių biologinių augimo procesų. Tinklas nuo paukščių yra vienas iš labiausiai paplitusių ir naudojamų būdų paukščių kontrolei, nenaudojant spąstų ar chemikalų.

Tinklai būna įvairių dydžių ir formų. Dažniausiai tai yra mažas tinklelis (nuo 1 cm iki 2 cm dydžio kvadratai), pagamintas iš polipropileno arba austo polietileno. Kadangi tinklų yra įvairių dydžių, įvairaus dydžio tinklelio skylučių, gramatūros, todėl kiekvienas sodininkas išsirinks pagal savo poreikius. Tinklai nuo paukščių turi daug privalumų: juos lengva formuoti ir karpyti, atsparus UV spinduliams, šalčiui bei kitokiam atmosferos poveikiui. Tinklai nuo paukščių gali būti pagaminti iš polipropileno arba iš HDPE. Kadangi šie tinklai yra tvirti ir atsparūs įvairioms oro sąlygoms, todėl jų naudojimo paskirtis gali būti ne tik apsaugai nuo paukščių. 

Tinklai nuo paukščių

Mūsų parduotuvėje galite rasti ir didesnio dydžio apsauginį tinklą, kuris naudojamas ne tik apsaugai nuo paukščių, bet ir:

  • Sutvirtinti nedidelius šlaitus - tinklas gali padėti augalams įsišaknyti šlaituose bei apsaugoti nuo išplovimo.
  • Sutvirtinti veją ir apsaugoti ją nuo kurnių – tinklas klojamas apie 10 cm gylyje, tad vejos šaknys apsikabina tinklą taip sustiprindamas paviršiaus struktūrą. Sustiprinta veja yra atsparesnė nuo žemės paviršiaus irimo, kurį sukelia vanduo. Toks paviršutinio grunto sutvirtinimo elementas kaip tinkas, puikiai sutvirtins vejos struktūrą, tad patikimai išlaikys nedidelių šlaitų formą.
  • Apsaugoti gruntą nuo erozijos – gali apsaugoti viršutinius sluoksnius nuo nusidėvėjimo. Klojant tinklą, Jūs tokiu būdu apsidraudžiate nuo galimų lietaus sukeltų padarinių.
  • Apjuosti gyvūnų aptvarus – puikiai tiktų vištų aptvarams, tai itin paprastas ir ekonomiškas būdas padaryti nedidelį tinklinį aptvarą vištoms, kad galėtų laisvai ganytis lauke.

Tinklas nuo paukščių yra ne tik greitas ir lengvas jūsų augalų ir medžių kenkėjų kontrolės sprendimas, nenaudojant spąstų ar chemikalų, bet ir puiki priemonė naudojama sutvirtinti veją, apsaugoti gruntą nuo erozijos ar net pagaminti nedidelius, tinklinius gyvūnų aptvarus. Pabandykite naudoti sodo tinklą, kad apsaugotumėte ne tik savo derlių, bet ir pasirūpintumėte gražia veja, šlaitais. Tinklai yra dažniausiai naudojami ir yra veiksmingiausia priemonė norint pasirūpinti savo sodu, svarbu išsirinkti tinkamą rūšį, išmatavimus ir teisingai sumontuoti.