Žvarbūs rudens rytai tarsi priminimas ūkininkams, kad laikas pagalvoti apie augalų apsaugą žiemą. Šįkart kalbėsime apie braškes ir ką daryti, kad žiemą braškynai neiššaltų ir neatneštų nuostolių.

Šaltuoju metų laiku didžiausia grėsmė braškių tyko tuomet, kai temperatūra staigiai krenta ir užklumpa dideli šalčiai, o natūralios apsaugos – sniego – dar nėra. Ypač tai pavojinga jauniems braškynams, kuriuose vėlai pasodintos braškės nėra atsparios šalčiams. Taip pat braškynus reikia saugoti ir nuo ankstyvo pavasario šalnų, kurios dažnai atneša papildomus nuostolius ūkininkams. Visi šie veiksniai daro įtaką ne tik uogoms, bet ir apskritai derliaus kokybei. Todėl auginimo sąlygos ir mikroklimatas yra esminiai derliaus veiksniai.

Vienas iš būdų, kaip apsaugoti braškynus žiemą, tai dengti apsauginiais tinklais. Turbūt iškart pagalvojote apie agroplėvelę? Deja, šįkart ne apie ją, o apie analogų Lietuvoje neturintį Arricover tinklą. Tai itališkas ilgaamžis apsauginis tinklas, sudarytas iš labai skaidrios juostos, kuri gali sumažinti arba pilnai apsaugoti nuo šerkšno susidarymo. Arricover tinklas pagerina mikroklimatą ir braškių augimo sąlygas, apsaugodamas nuo šalnų, smarkaus lietaus, vėjo, paukščių, didelių vabzdžių ir gyvūnų. Tai universali apsauga, kurią galite naudoti tiek žiemą, tiek pavasarį.

 Braškynas Norvegijoje uždengtas Arricover tinklu

Tinklo skaidrumas ir ypatinga pynimo technika sumažina drėgmės kiekį šaltuoju metų laiku ir taip padidina augalų atsparumą šalčiui, kadangi sniegas bei šerkšnas yra sulaikomas ant audinio paviršiaus, taip užtikrindamas papildomą šilumą braškėms po tinklu. Pavasarį uždengę braškynus tinklu derliaus sulauksite anksčiau, nes tinklas užtikrins papildomą šilumą. Taip pat užkirsite kelią grybelinėms ligoms, nes tinklas neleidžia susidaryti kondensacijai. Tuomet vasarą braškės džiugins ne tik gražia išvaizda, bet ir gera kokybe.

Daugiau apie Arricover tinklo panaudojimą braškių ūkyje pamatykite  čia