Vasario pabaiga – pats tinkamiausias metas peržiūrėti turimas sėklų atsargas. Net neabejojame, kad pasirūpinote tinkamu jų laikymu rudenį, bet taip jau gamtoje nutinka, kad ne visos sėklos išsilaiko ir yra tinkamos sėti. Jog nenutiktų taip, kad Jūsų laikas sodinant, daiginant, persodinant, laistant būtų paleistas vėjais, siūlome prieš beriant sėklas į žemę, patikrinti, ar jos tikrai turi savyje galios išauginti daigą. Geriausias būdas tai patikrinti – tai  išbandymas vandeniu. Kaip?

Sodininkyste

Patyrę daržininkai žino, kad augalus daigumas gali būti patikrinamas paprasčiausiame vandenyje arba dar galima tam naudoti druskos tirpalą. Su druska, tiesa, nepersistenkite. Geriausia, jei 1 l vandens ištirpinsite 50 g druskos (galima taip pat bandyti tirpinti ir mažiau druskos – 30 g druskos į 1 l vandens). Tikrinant vandeniu svarbi yra jo temperatūra. Teigiama, kad daržovių sėklas geriausia atrinkti 20 laipsnių temperatūros vandenyje.

sėklos

Šiam sėklų testui geriausia yra naudoti stiklainius. Tam ypač tinka plačiakakliai, nes sėklas paprasta suberti ir be to, viskas, kuo puikiausiai matyti. Dėl šios priežasties puikiausiai tiks ir skaidrūs dubenėliai. Subėrę sėklas, išmaišykite jas ir leiskite 4 – 5 minutes nusistovėti. Tos sėklos, kurios išplauks, deja, bus netinkamos sėjai. Nupilkite jas kartu su vandeniu, o likusias plonu sluoksniu suberkite ant popieriaus, kad nudžiūtų. Taigi, tos sėklos kurios atlaikė išbandymą vandeniu, turėtų būti daigios ir jas ramiai galite laikyti iki tinkamo meto sėjai.

Na, o jeigu po šio eksperimento didžioji dauguma sėklų išplaukė į paviršių, nevertėtų nusiminti. Sėklų visada galima įsigyti parduotuvėse, tik atkreipkite dėmesį į datą. Sėklos daigios ne vienerius metus, pavyzdžiui, pomidorų, pupų, pupelių sėklos būna daigios 9 metus, agurkų – 8, žirnių – 7, burokėlių, kopūstų, ridikų, ridikėlių – 5, morkų, salierų, salotų, porų, špinatų – 4 metus. Vis dėlto, mes rekomenduojame sėti praėjusių arba 2 metų sėklas. O geriausia, mūsų nuomone, pasiklausinėti draugų ir kaimynų, neretai būna taip, kad sėklų prikaupiama daugiau nei reikia. Neabejojame, kad jie mielai pasidalins.