Šį kartą kalbame apie veją – dekoratyviniais tikslais apsėtą žemės sklypą, vejos rūšis ir paslaptis, kurios ją daro estetiška ir tvirta. Veja dažniausiai yra apsėjama žolėmis (miglėmis, eraičinais, svidrėmis, smilgomis) ir priklausomai nuo paskirties tarnauja arba kaip fonas ir vieta poilsiui (dekoratyvinės vejos), arba kaip vieta sportui (sportinės vejos). Dekoratyvinės vejos savo ruožtu skirstomos į parterines, buitines, sodo ir parko bei žydinčias pievutes (mauritaniškuosius gazonus).

Sutikite, prižiūrėta veja – tikra puošmena ir pasididžiavimas. Vejai reikia specialios priežiūros, bet ji minimali, kai veja yra nuo pat pradžių tinkamai įrengiama. Laistymas ir reguliarus pjovimas – palyginti niekas su tuo, kiek gauname naudos turėdami veją. Be to, kad ji puošia fasadą, veja, kaip ir bet kuri kita žaluma valo orą, ant jos malonu ilsėtis tiek sėdomis, tiek gulomis, tai puiki vieta draugų ir šeimos susibūrimams.

vejos atitvaras

 

Vejos atitvaras – parankus sprendimas, kai norisi estetiškai atskirti veją ir augalais apsodintų, mulčiu ar dekoratyviniais akmenukais dekoruotus plotus. Nepatikėsite, bet atitvarams galima suteikti bet kokią norimą formą! Be to, įsirengus atitvarus yra žymiai patogiau pjauti žolę vejos ir atitvaro sandūros vietose. Na, ir kaip gi be gerokai vejos montavimą ir vėliau jos priežiūrą palengvinančių bortų. Nepastebimi, greitai ir paprastai surenkami bei išardomi bortai leidžia pamiršti betonavimo darbus.  Tik atminkite, kad plastikinius bortus būtina įrengti ant sutankinto grunto. Šilto pavasario!

vejos atitvaras