Jūsų sodo darbus palengvins tokie sodo aksesuarai kaip: pikavimo įrankis, šiltnamių stoglangių atidarytuvas, lentelės augalų žymėjimui, antkeliai ar kelio apsauga, keramikiniai lašintuvai ir plėvelės fiksatoriai. Apie tai, kaip šie sodo aksesuarai gali palengvinti Jūsų darbus, aptarsime plačiau šiame straipsnyje.

Pikavimo įrankis - tikras pagalbininkas sodo darbuose

Pradėkime nuo pavasario darbų! Pikavimo įrankis – tai puikis pagalbininkas kiekvienam sodininkui, kuris nori greitai ir be papildomų pastangų perkelti savo pomidorų ar kitų augalų daigus į žemę. Šis patogus ir ergonomiškas duobučių darymo įrankis turi gylio matavimo skalę, tad lengvai padarysite skylutes reikiamame gylyje sodinamiems augalams, sodinukams ar sėkloms. Teisingai pasodintas augalas tikrai atsidėkos gausiu derliumi! 

Lentelės augalų žymėjimui

Augalus išpikiavome, metas pažymėti kur ir kokie augalai augs tam, kad nepamirštume tinkamai laistyti ir prižiūrėti. Lentelės augalų žymėjimui –  tai patogiausias būdas sužymėti savo pasodintus augalus. Žymėti galite jau tada, kai tik susodintos sėklos ir neįmanoma atpažinti kur pasodintos petražolės, mėtos ar kiti augalai. Ypač pravartu užmaršiems sodininkams, taip pat, tai puikus sprendimas norint supažindinti jauniausius sodininkus su augalais ir įtraukti juos į auginimo procesą ir džiaugtis derliumi kartu. Mūsų siūlomos lentelės augalų žymėjimui yra dviejų spalvų: geltonos ir baltos. Geltonos lentelės yra pagamintos iš plastiko, ryškios, tad lengvai atkreips dėmesį. Geltonos lentelės augalų žymėjimui yra ant aukštos smeigės, todėl tvirtai ją įtvirtinsit dirvožemyje, o vieta tekstui žymėti yra gana plati: 8.5 x 5 cm arba 5 x 3,5 cm. Baltos lentelės augalų žymėjimui yra žemesnės, o vieta tekstui žymėti šiek tiek siauresnė 5,5cm arba 1,5cm pločio. Geriausiai žymėti tekstą markeriu, pieštuku arba užklijuoti ant viršaus etiketę su pavadinimais. Šie sodo aksesuarai pravers ne tik sodininkams, kurie augina daug įvairių augalų darže ar šiltnamyje, bet ir mėgėjams auginantiems ant palangių, balkonuose, terasose. Smagu, kai viskas tvarkingai sužymėta!

Šiltnamių stoglangių atidarytuvas

Vasara kuomet visi augalai jau auga šiltnamyje labai svarbu užtikrinti tinkamą vėdinimo sistemą. Šiltnamių stoglangių atidarytuvas – „Ventomax“ automatinis atidarytuvas padės palaikyti tinkamą temperatūrą šiltnamyje, o Jums nereikės papildomai rūpintis oro cirkuliavimu ir vėdinimu. Šiltnamių stoglangių atidarytuvas užtikrina optimalų Jūsų šiltnamio vėdinimą, tad nereikia rūpintis šiltnamio langelių ar durų atidarymu. Šis automatinis stoglangių atidarytuvas skirtas vienam stoglangiui, jis atsidaro automatiškai, kai viršijama nustatyta temperatūra. Pradinė atidarymo temperatūra 17-25 °C, o maksimaliai atidaro esant 30 °C. Nereikalauja elektros, dėka alyvos esančios stoglangio atidarytuve (stūmoklyje), stoglangio atidarymo kampas priklauso nuo temepratūrų skirtumo. Tokiu būdu augalams suteikiamas palankus klimatas augti, o sodininkui atlikti darbus šiltnamyje. „Ventomax“ automatinis šiltnamių stoglangių atidarytuvas  tinka stikliniams arba polikarbonatiniams stoglangiams, tad kiekvienas sodininkas pritaikys jį savo šiltnamyje ir džiaugsis gausiu derliumi.

Antkeliai sodo darbuose

Dirbant įvairius sodo darbus tiek pavasarį, tiek vasarą saugokite savo kelius! Siūlome du būdus: antkelius ar kilimėlį-kelių apsaugą. Kilimėlis yra nedidelis, 2 centimetrų aukščio kelių padas, apsaugantis kelius nuo kietų, šaltų ir šlapių paviršių. Jis yra su rankenėle, kad būtų patogu nešiotis su savimi, ryškios žalios spalvos, kad lengvai rastumėte, jeigu pasimestų daržo platybėse. Esant poreikiui, puikiai tinka ir atsisėsti. Antkeliai kur kas patogesnis būdas apsaugoti kelius nuo šalčio, šlapio ar kieto paviršiaus. Jų dydis reguliuojamas ir užveržiamas dirželiais, nevaržo judesių. Su paminkštinimu nepajusite net jokių akmenukų esančių Jūsų kieme! Puikūs sodo aksesuarai, kurie pavers Jūsų ravėjimus, lapų rinkimus, sodinimus ir kitus darbus vienu malonumu!

Keramikiniai lašintuvai

Pamirštantiems laistyti vazoninius augalus turime sprendimą: keramikiniai lašintuvai. Tai puikus sprendimas ir tuomet, kai išvykstama atostogauti. Dažnai reikia prašyti kaimynų ar giminaičių, kad išvykus pasirūpintų taip ilgai puoselėtais augalais, tačiau ne kiekvienas nori patikėti savo namų raktus kitiems, ar tiesiog nėra galimybės patikėti šią užduotį kitiems. Autonominiai keramikiniai lašintuvai pasirūpins Jūsų augalais! Norint, kad lašintuvai pasirūpintų viskuo už Jus, tam reikia tik vandens talpos ar indo ir pačių keramikinių lašintuvų. Per 24 valandas lašintuvas išlašina 100 ml vandens. Vienas keramikinis lašintuvas tinkamas loveliams ar vazonams nuo 15 iki 25 cm skersmens, jei turite didesnių vazonų, galite drąsiai dėti porą lašintuvų į vieną. Šis laistymas tinkamas įvairių rūšių augalams, o naudojimas yra itin paprastas, svarbu sekti instrukciją. Autonominiai keramikiniai lašintuvai - rūpintis augalais dar niekada nebuvo taip paprasta!

Plėvelių fiksatoriai

Pavasarį ar rudenį dengiant augalus plėvele pasirūpinkite stabiliu fiksavimu. Plėvelių fiksatoriai yra pagaminti iš kokybiško, tvirto plastiko, skirti tvirtinti plėvelę: polietileninę ar agroplėvelę, prie metalinių ar plastikinių lankų, ar vamzdžių. Tokiu būdu gali būti padaroma šiltlysvė, daigykla, kurioje augalai greičiau sudygsta. Šiltlysvėje augalai ne tik greičiau sudygsta, bet ir yra apsaugomi nuo stipraus vėjo, lietaus. Gali apsaugoti nuo vabzdžių, paukščių, gyvūnų, šalnų. Jeigu klojama agroplėvelė, tai audinys būna laidus orui, per jį galima laistyti, praleidžia ir šviesą, todėl sukuriamas palankus mikroklimatas augalams sparčiau augti. Mūsų el. parduotuvėje rasite trijų dydžių plėvelių fiksatorių: ½“ (tinka 16mm diametro vamzdžiams), ¾“ (tinka 20mm diametro vamzdžiams) ir 1“ (tinkantį 25 mm diametro vamzdžiams). Dėl šių sodo aksesuarų Jūs pasidarysite lengvai prižiūrimą ir montuojamą šiltlysvę už itin mažus kaštus.

Pasitelkdami skirtingus sodo aksesuarus į pagalbą galite ne tik pasilengvinti savo sodo darbus, bet ir padidinti derliaus kokybę! Visus minėtus produktus galite įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje laistymoiranga.lt arba atvykę į mūsų biurą Kauno g. 34, Vilnius.