Agurkai yra itin populiari ir daugelio mėgstama daržovė, kuria mėgaujamės ištisus metus. Šiltuoju metų laiku skanaujame šviežius agurkus, o rudenį sukauptos marinuotų ir raugintų agurkų atsargos,  papildo mūsų racioną šaltuoju metų laiku. Agurkai – neatsiejama mūsų kasdienio stalo dalis, tad, ką reikėtų žinoti, norint ištisus metus mėgautis savo pačių užaugintais agurkais?                                                                                                 

Norint turėti gerą agurkų derlių, svarbu pasirūpinti tinkamu laistymu. Nors vieningos nuomonės ar agurkus reikia laistyti tik prie šaknų, ar ir ant lapų – nėra, tačiau svarbu prisiminti keleto esminių laistymo taisyklių.

Didžiausią grėsmę agurkų derliui ir jo kokybei kelia perlaistymas. Per didelė drėgmė pūdo augalo šaknis ir stiebą, augalas tampa nebeatsparus, jį lengvai pažeidžia įvairios virusinės, bakterinės ir grybinės ligos, tad, tikėtis skanių ir sveikų agurkų būtų sudėtinga. Todėl pastebėjus, kad agurkai yra perlaistyti, derėtų kurį laiką iš viso nelaistyti daržovių ir užtikrinti, kad šiltnamyje būtų geras vėdinimas. Žinoma, vandens stygius taip pat yra kenksmingas. Agurkų lapų paviršius gana trapus, todėl kai vandens pritrūksta, jų ląstelės netenka skysčio. Dėl šios priežasties, pirmosios agurkų mezginės gali nubyrėti ir agurkų derliaus kokybė sumažėja. Be to, dėl nepakankamo laistymo agurkai gali pakeisti skonį – apkarsti.

Pagrindinės agurkų laistymo taisyklės – agurkus rekomenduojama laistyti anksti ryte, praėjus dviems arba trims valandoms po saulės patekėjimo, nes vakare palietos daržovės ilgai būna drėgnos ir gali susirgti grybelinėmis ligomis. Agurkai turi būti laistomi šiltu, ne mažiau nei 18 laipsnių vandeniu. Žinoma, jeigu yra laistoma lašeliniu būdu, mažais lašiukais drėkinamas tik dirvožemis, todėl vandens temperatūra neturi reikšmės, nesvarbu ar laistoma iš talpos ar vandentiekio.

Surasti aukso viduriuką – laistyti agurkus taip, kad vandens būtų pakankamai, temperatūra būtų gera, bet daržovės nebūtų perliejamos – nėra lengva. Tačiau į pagalbą gali atskubėti aukščiausios kokybės drėkinimo sistema „Laistymo Padėjėjas Juosta“, kuri palengvina rūpesčius ir pasirūpina tinkamu agurkų laistymu.  Egzistuoja du tipai šios drėkinimo sistemos: nuo talpos ir nuo vandentiekio, pasirinkimas priklauso nuo poreikių ir esamo vandens šaltinio.

Laistymo rinkinys „Juosta“ gravitacinis

„Laistymo padėjėjas“ rinkinį „Juosta“ itin lengva įdiegti, naudoti ir prižiūrėti net ir tiems, kurie specifinių įgūdžių laistymo sistemų srityje.  Naudojant rinkinį „Juosta“ yra žinoma kiek tiksliai vandens išlaša iš vienos skylutės, todėl dingsta perlaistymo rizika. Be to, prieš sistemą papildomai įterpus valdiklį, kuris automatiškai įjungia sistemą, nebereikės keltis anksti ryte. Visą darbą už Jus padarys sistema. Šis, už nedidelę kainą įsigytas rinkinys, padeda sutaupyti laiko, sumažinti pastangas ir pasirūpinti kokybišku bei gausiu agurkų derliumi.