Ar žinojote, kad turėdami jurginų ar patagoninių verbenų šakeles galite nesunkiai jas padauginti auginiais? Šiuos ir daug kitų panašių augalų galite padauginti pasitelkę kelias gudrybes.

augalas išleido šaknis

1. Visų pirma, pasiruoškite sodinimui: pripildykite daigyklą ar vazonėlius, kuriuose auginsite, durpėmis ir sudrėkinkite. Nesvarbu kokį indą pasirinksite auginimui – jis turi būti jums patogus. Auginius reikės uždengti, todėl renkantis indą pagalvokite kokiu būdu uždengsite – ar tai bus daigykla su specialiu dangčiu, o gal vazonėlius apdengsite maišeliais?

2. Rinkdamiesi stiebelį, rinkitės ne žydinčius, maždaug 3 cm ilgio stiebelius.

3. Peiliu arba sekatoriumi atsargiai nupjaukite stiebą virš apatinių lapų. Atkreipkite dėmesį, kad auginys turi turėti pumpurų.

4. Pašalinkite visus kitus lapelius nuo stiebelio.

5. Įmerkite nupjautą galą į  augalams skirtus įsišaknijimo hormonų miltelius (galima įsigyti sėklų parduotuvėse). Ištraukite stiebelį ir perteklių nukratykite. Šie milteliai padės padidinti sėkmingo įsišaknijimo galimybes.

6. Įkiškite augaliuką į žemę 4 cm gylyje ir švelniai sutvirtinkite žemes. Stipriai nespauskite.

7. Gerai palaistykite augalą ir uždenkite skaidriu dangteliu, užtikrindami, kad ventiliacijos anga būtų uždaryta, nes reikia, kad būtų sukurta reikiama drėgmė. Neleiskite augalui išdžiūti ir nuolatos palaikykite reikiamą drėgmę. Tam galite naudoti specialius laistymo padėklus su drėkinimo kilimėliais. Jie padeda palaikyti drėgmę ilgesnį laiką, puikiai tinka naudoti, jeigu neturite galimybės dažnai palaistyti arba pamirštate tai padaryti.

8. Pasirodžius augimo požymiams (augalo šaknys išlenda pro vazono apačią arba augalas leidžia naujus lapelius), prieš visiškai nuimdami dangtį, atidarykite ventiliatorių, kad sumažintumėte drėgmės lygį.

9. Kai augalai bus sudygę ir pakankamai dideli, juos reikia persodinti į vazonėlius ar didesnes daigyklas, kad būtų daugiau vietos jiems augti.

10. Paaugus daigams dar reikės grūdinimo laikotarpio patalpoje prieš sodinant juos lauke. Svarbu neužmiršti, kad jauni augaliukai yra ypač jautrūs šalčiui, todėl stebėkite orą prieš persodindami juos lauke.

Jeigu iš pirmo karto nepavyko, nenusiminkite – tai natūralus mokymosi proceso etapas. Nuolatos bandydami ir nuosekliai sekdami anksčiau paminėtus žingsnius, anksčiau ar vėliau tikrai užsiauginsite augalų ir praturtinsite savo sodą.

Tikimės, kad mūsų trumpos sodinimo rekomendacijos Jums padėjo ir vadovaujantis jomis viskas puikiai pavyks. O jei dar nežinote kokias daigykląs, vazonėlius, šiltlysves, pakeltas lysves ar laistymą išsirinkti, susisiekite su mumis telefonu +370 5 276 00 41 ar el. paštu. Junkitės į sodininkų klubą!