Inžektorinis dozavimas yra labai paplitęs dėl savo paprastumo ir žemos kainos. Trąšų dozatoriai gali veikti tik slėginėje sistemoje, patartina, kad veikiančioje sistemoje slėgis būtų bent 2 barai. Inžektorius veikia vandens sudaryto vakuumo pagalba, vakuumas susidaro dėl prietaiso formos. Dėl paprasto mechanizmo gali pasirodyti, kad tokį prietaisą nesudėtinga pagaminti, bet nedaugelis gamintojų gali sukurti tokią inžektoriaus formą, kad jis tinkamai veiktų prie skirtingų hidraulinių parametrų. Trąšų dozatoriaus diametras yra parenkamas pagal įvairius parametrus. Pagrindinis parametras – vandens debitas, kuris prateka pro dozatorių. Trąšų kiekis, kurį reikia pasiurbti, reguliuojamas kranu, kuris įmontuotas į dozatoriaus mazgą.

Jei laistymo sistemoje yra mažas slėgis (iki 2 barų), yra tikimybė, kad inžektorius neveiks. Tokiu atveju padeda papildomas siurblys kuris sukeltų slėgį į inžektorių. Šis siurblys turi užkelti slėgį tik vandens sraute kuris keliauja į inžektorių, o tai yra nedidelis vandens kiekis. Per siurblį tekės vanduo kuriame dar nėra trąšų. Siurblį reiktų parinkti pagal debitą kuris eis per inžektorių. Debitas, kuris pratekės pro siurblį nėra didelis, slėgis, kurį reikia pridėti yra apie 2-3 barus, išskirtinų siurblio funkcijų dažniausiai nereikia, sąlyginai trumpas darbo laikas. Atsižvelgiant į siurblio darbo sąlygas,  siurblys nebus brangus. Pavyzdžiui, tręšiant 0,5 ha braškių plotą, kurios laistymo sistemos bendras debitas yra 20 m3/h, Jums gali užtekti siurblio kuris tiekdamas 1,5 pakeltų 2-3 barų slėgį. Tad siurblio darbinis taškas 1,5 m3/val prie 2-3 barų (tai darbinis taškas, ne maksimalūs siurblio parametrai). Siurblys su tokiais parametrais yra silpnas, tokį siurblį galima rasti paprastoje statybinėje parduotuvėje.

Inžektorinis oro dozatorius. Dėl inžektorinio trąšų dozatoriaus veikimo principo yra galimybė tiekiamą vandenį gausiai prisotinti deguonimi. Yra inžektorių rūšis, kuri pritaikyta siurbti orą ir juo praturtinti naudojamą vandenį. Tai nebrangi, bet didžiulę naudą teikianti funkcija. Oro dozatoriaus naudojimas gali padidinti derlių nuo 13% iki 34%.

Vienas iš pagrindinių privalumų yra tiekiamas deguonis į šaknis, tad laistymo sistema privalo būti požeminė. Į vandenį oras yra tiekimas mikro burbuliukų pavidalu, tad laistymo tolygumas visiškai nenukenčia. Vandens praturtinimas oru padidina šaknų masę, lapų plotą, infiltracijos greitį, pagerina vandens ir maisto medžiagų įsisavinimo sąlygas. Šių privalumų nauda labiausiai atsiskleidžia sunkiame dirvožemyje.

Į vandenį tiekiamas oras gali pagerinti vandens kokybę. Esant dideliam kiekiui geležies vandenyje (dažnai pasitaiko tiekiant vandenį tiesiogiai iš gręžinio į laistymo sistemą) laistymo įranga gali po tam tikro laiko užakti, taip pat didelis geležies kiekis gali turėti neigiamos įtakos tam tikriems augalams. Geležies kiekis sumažėja, kai skystis sąveikauja su deguonimi. Atviruose vandens šaltiniuose šis procesas vyksta natūraliai. Jei vanduo imamas iš gręžinio ir tiesiogiai tiekiamas augalui, tuomet vanduo minimaliai sąveikauja su deguonimi. Tiekiamas oras su inžektoriumi galbūt nenustatys idealaus geležies kiekio vandenyje, bet tikrai sumažins geležies koncentraciją skystyje.