Lauko apšvietimas suteikia akcentą mėgstamiausiems ir gražiausiems kiemo objektams. Tačiau ne kiekvienas išnaudoja pilną lauko apšvietimo potencialą. Apšvietimo automatizavimas ne tik supaprastina sistemos priežiūrą, bet gali padaryti Jūsų kiemą dar jaukesniu. Yra įvairių būdų automatizuoti lauko šviestuvus. Pats funkcionaliausias būdas – patogiai valdyti apšvietimo sistemą išmaniuoju telefonu.

Esminiai privalumai valdant apšvietimą mobiliuoju telefonu:

  • Galimybė reguliuoti šviesos stiprumą (dimeriavimas).
  • Apšvietimo automatizavimas pagal laiką, saulės patekėjimą/nusileidimą, pagal tai kada grįžtate ar išvažiuojate iš namų.
  • Spalvos reguliavimas, galimybė suteikti apšvietimo temą (pvz. pavasario žiedai, tropinis saulėlydis, žiema ir pan.). Šviestuvai privalo turėti skirtingų spalvų nustatymo funkciją.

Iškyla esminis klausimas: kaip susieti šviestuvą su išmaniuoju telefonu? Atsakymas į šį klausimą gali skirtis priklausomai nuo gamintojo. Mes pateikiame sprendimą pritaikytą Paulmann gamintojo šviestuvams.

Tarp šviestuvo ir maitinimo šaltinio montuojamas srauto valdiklis. Dėl tinkamo srauto valdiklio rekomeduojame kreiptis į šviestuvų pardavėją. Srauto valdiklis, belaidžiu būdu, susisieja su išmania namų sistema. Išmanių namų sistemos prietaisą galima įsigyti dažnoje elektroninių prekių parduotuvėje. Svarbu, kad išmanių namų įrenginys turėtu įdiegtą „ZigBee“ technologiją. Rekomenduojame rinktis į apšvietimą orentuotą išmanią sistemą. Išmani namų sistema laidu prijungiama prie namuose esančio maršrutizatoriaus.

Veikimo principas. Telefonas prisijungia prie išmanios namų sistemos. Išmanių namų prietaisas gauna komandą iš telefono ir ją siunčia į srauto valdiklį. Taip srauto valdiklis atlieka funkciją, kurią nustatėte telefonu.