Praeitame straipsnyje supažindinome Jus su šalnų tipais ir apsauga nuo šalnų naudojant purkštuvus. Purkštuvai yra puikus sprendimas norint apsaugoti nuo šalnų krūmus ir medžius, tačiau žemaūgiams augalams reikalingas kitas sprendimas. Vienas iš sprendimų yra uždengti augalus plėvele. Uždengiant augalus specialiu audiniu, sukuriate mikroklimatą, kurio temperatūra yra aukštesnė nei išorėje. Užklotas audinys sulaiko šilumą sklindančią iš žemės ir šaltį ateinantį nuo viršaus.

Neaustinis audinys Agrivelo yra specialios paskirties plėvelė, kuri atlieka keletą funkcijų:

  1. Apsaugo augalus nuo šalnų. Temperatūra po plėvele pakyla 1,5-2°C daugiau nei išorėje. Ši apsauga sutrumpina braškių augimo ciklą iki 15 dienų.
  2. Plėvelė sumažina vandens lašų smūginį poveikį, dėl kurio susidaro dirvos paviršiaus pluta, trukdanti augalams dygti.

Agrivelo

Tam, kad apsisaugotumėte nuo šalnų, audinio storis turėtų būti 30 gr/m2. Šis audinys yra pralaidus orui ir vandeniui.
Plėvelė ant išdirbtos dirvos yra klojama po sėjos. Agrivelo plėvelė nuklojama prieš nuimant derlių arba anksčiau (priklauso nuo temperatūros ir auginamos kultūros). Plėvelę nuėmus ją reikia: nuvalyti, suvynioti ir padėti tamsoje sandėliavimui iki kitų metų.

Pagrindinis iššūkis, su kuriuo susiduria plėvelės turėtojai, yra jos apsaugojimas nuo mechaninių pažeidimų. Dažniausiai pažeidimus sukelia vėjas, bet pasitaiko, kad ir laukiniai gyvūnai pridaro žalos. Vėjo žalos galima išvengti tinkamai pritvirtinus plėvelę prie žemės arba lankų. Danga tvirtinama kraštuose kas porą metrų, o dengiamo ploto viduryje - kas 10 metrų. Svarbu paminėti, kad negalima persistengti priglaudžiant ją prie augalų. Augalo vieta, kuri remiasi į audinį, gali nušalti. Audinys gali būti prispaudžiamas žemėmis ar kitais svoriais, idealiausias variantas - nedideli smėlio ar žemių maišai.

Apsauginis tinklas Arricover, kurį sudaro skaidrios juostelės, apsaugo augalus nuo šerkšno. Pastebėjome, kad dubliuojant audinį Agrivelo su tinklu Arricover išgaunamas itin geras rezultatas. Naudojant šiuos produktus kartu, Agrivelo audinio storis gali būti 17 gr/m2. Agrivelo audinys sulaiko šilumą, o Arricover tinklas sustiprina šilumos palaikymą ir apsaugo audinį nuo mechaninių pažeidimų. Tinklas verpiamas iš juostelių, kurios išgautos iš netoksiškų HDPE (didelio tankio polietileno) granulių. Juostos yra skaidrios, lengvos ir stiprios. Tinklas toks tvirtas, kad apsaugo audinį nuo prabėgančių laukinių gyvūnų. Tinklo medžiaga yra apsaugota nuo UV spindulių, o UV atsparumas yra 300kly.

 

 Arricover su Agrivelo

 

Arricover tinklas pasitarnauja ne tik savo tvirtumu. Praėjus šalnoms, Agrivelo audinys gali būti nuimamas, bet Arricover tinklas paliekamas. Tinklas apsaugos augalus nuo didelių vabzdžių ir paukščių. Taip pat tinklas apsaugos augalus nuo lapų pageltimo ar išdžiūvimo, kurį sukelia staigus temperatūrų svyravimas. Tinklo naudojimas pagerina šviesos paskirstymą, o tai leidžia pasėliams pasiekti optimalią fotosintezę. Tinklo dėka gali būti išvengiama augalų nudegimų nuo saulės. Tinklo nauda ypač pasijaučia, kai naudojama su ankstyvaisiais augalais. Dėl savo akytumo, net esant dideliam vėjui, tinklas juda minimaliai. Nejudantys apsauginiai uždangalai nesukelia žalos augalams, neatsiranda trinties tarp uždangalo ir augalo.

Arricover

Aprašomas prekes tiekiame iš Italijos, iš ARRIGONI gamintojo. Įmonė įsikūrė dar 1936 metais. Visą šį gyvavimo laiką, įmonė susitelkusi tik į plėvelių ir tinklų gamybą bei jų technologijos tobulinimą. Įmonė pagarsėjo 1959 metais, kai pirmieji pasaulyje pradėjo gaminti tinklus iš polietileno. Granulės iš kurių gaminami tinklai yra pagamintos Europos Sąjungoje. Visas gaminimo procesas, nuo laboratorinių tyrimų iki sandėliavimo yra atliekamas ARRIGONI įmonėje. Gamintojas pas save vidutiniškai sandėliuoja 10 milijonų m2 tinklų ir plėvelių. Tad neturime problemų su prekių tiekimu. Gamyboje naudojamos žaliavos yra pastoviai tikrinamos ir tobulinamos.