Išorinis apšvietimas, lauko lempos yra neatsiejama bet kurio namo dalis. Tai ne tik sukuria gražią ir apšviestą atmosferą lauke, bet ir suteikia reikalingą saugą. Kad būtų lengviau susikurti namo eksterjerą su lauko lempomis, mes apžvelgsime 7 dalykus į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį norint pagražinti, pagyvinti savo kiemo išvaizdą.

1. Įtraukite į savo namo eksterjerą tris, keturias rūšis lauko šviestuvų

Įsitikinkite, kad turite 3 pagrindinius apšvietimo tipus: aplinkos, užduoties ir akcento. Aplinkos apšvietimą galima pasiekti naudojant pakabinamus, pastatomus ir sieninius žibintus. Užduočių apšvietimą sudaro kelio žibintai, įėjimo ir apsauginiai žibintai. Tuo tarpu lauko akcentus galite išgauti su šviestuvų komplektais, prožektoriais. Jei turite nedidelį kiemą ir kuklų biudžetą, apsvarstykite pastatomus šviestuvus, įsmeigiamus stulpelius, prožektorius veikiančius nuo saulės baterijos. Plačiau kokius šviestuvų tipus, rūšis rinktis rasite straipsnyje: „Lauko šviestuvai - kokius pasirinkti savo kiemui?“

2. Apskaičiuokite, kiek lauko lempų reikės

Prieš pradėdami pirkti šviestuvus, turėsite tiksliai išsiaiškinti, kiek jums reikia apšvietimo. Norėdami nustatyti, kiek vietos užima apšvietimo erdvė, išbandykite šį greitą skaičiavimą: padauginkite norimo apšviesti ploto kvadratinius metrus iš 1,5, kad gautumėte apytikslę visos reikalingos sistemos galią. Pavyzdžiui, 30 kvadratinių metrų apšvietimo erdvei prireiks 150 vatų.

Lauko lempos

3. Planuokite prieš rinkdamiesi lauko apšvietimą

Išnagrinėkite savo lauko erdvę ir atlikite matavimus, kad neišsirinktumėte per didelių lauko lempų. Prieš pirkdami šviestuvus naudokite paprastą popieriaus lapą, apytiksliai sudėliokite ir apskaičiuokite šviestuvų dydį ir vietą. Norėdami nustatyti tikslią vietą, naudokite popierinį šabloną, kad prieš pirkdami galėtumėte sudėlioti dydžius. Tiek lauko terasoje, tiek galiniame kieme lauko šviestuvas turėtų būti maždaug trečdalis durų aukščio. Taip pat įsitikinkite, kad pasirenkate tvirtą, kokybišką apšvietimą, kuris yra pagamintas iš aukštos kokybės ir oro sąlygoms atsparių medžiagų.
Norėdami greitai įsirengti apšvietimą siūlome įsigyti lauko šviestuvų rinkinius. Išbandykite rinkinį, į kurio komplektą įeina visi būtini dalykai, kad iš karto pajungti apšvietimą, tiesiog išpakuoti, įjungti ir apšviesite savo sodą. Šie rinkiniai paprastai susideda iš kelių šviestuvų, kabelio ir transformatoriaus. Išdėstykite juos savo sode pavieniui arba galite sukurti įspūdingą šešėlių žaismą su krūmais, medžiais, gėlėmis.

4. Pažvelkite į savo kiemą iš namų vidaus

Tai gali padėti Jums nuspręsti, kokį apšvietimą pasirinkti ir kaip jį išdėstyti aplink savo kiemą. Apsvarstykite, kaip kiemai, sodai ir takai atrodo iš vidaus. Apšviečiami sodai ar krūmai, kuriuos galima stebėti iš miegamojo ar valgomojo, vakare suteikia jaukią ir romantišką atmosferą žiūrint į grąžų, apšviestą vaizdą kieme.

5. Pramogoms naudokite subtilų apšvietimą

Terasoje arba kieme, kur yra kepsninės ir renkasi svečiai jaukiai praleisti vakarą, pasimėgauti šviežiai keptu maistu, reikėtų naudoti šviesą, kuri suteikia švelnų švytėjimą. Lauko lempos, ypač valgomosiose zonose, naudinga įsirengti subtilų netiesioginį apšvietimą, kuris padeda sukurti ramią nuotaiką. Tokiuose šviestuvuose naudokite pritemdymą apšvietimą, kepdami ar ruošdami maistą, įjunkite visą šviesą arba pritemdykite jį valgydami ir ilsėdamiesi.

Lempos laukui

6. Pagalvokite apie saugumą

Lauko apšvietimas ne tik suteikia jaukią atmosferą, bet ir apsaugo Jūsų namus. Įsitikinkite, kad visi namų įėjimo taškai yra gerai apšviesti. Už garažo ribų pritvirtinkite sieninį žibintą iš kiekvienos garažo durų pusės arba viršuje sumontuokite vieną didesnį šviestuvą. Norėdami užtikrinti didesnį saugumą, apšvieskite bet kurią namo dalį su įmontuojamais, įleidžiamais šviestuvais arba naudokite sieninius šviestuvus prie durų, langų ir garažų. Puikiai tinka šviestuvai su judesio davikliais.

7. Pagalvokite apie nuotolinį valdymą

Tam, kad būtų dar patogiau, saugiau ir maloniau valdyti apšvietimą, Jūs galite įsigyti išmanųjį modulį ir valdyti apšvietimą nuotoliniu būdu. Su „Smart Friends Box“ moduliu galite programuoti ir valdyti visus „Zigbee“ įrenginius. Zigbee valdiklis leidžia perjungti ir pritemdyti lauko apšvietimo įrangą. Valdiklis puikiai tinka apšvietimo sistemai, jei norėtumėte kontroliuoti skirtingas apšvietimo sekcijas kieme ar terasoje. Apšvietimą galima valdyti naudojant „Smart Friends“ programą arba naudojant „Smart Home Zigbee“ nuotolinio valdymo pultą. Nuotolinio valdymo pulto atstumo diapazonas iki 15 m, o su vienu nuotoliniu valdymo pultu galima valdyti daug valdiklių.

Lauko lempos pagyvina Jūsų namo eksterjerą, svarbu tinkamai išdėlioti šviestuvus. Šie 7 patarimai pagelbės Jums išplanuoti savo lauko apšvietimą, o straipsnis „Lauko šviestuvai - kokius pasirinkti savo kiemui?“ padės išsirinkti tinkamas šviestuvų rūšis Jūsų kiemui.