Pomidorai – vieni iš populiariausių vaisių, be kurių neįsivaizduojamas net ir mažiausias lietuviškas daržas. Pomidorai yra neatsiejami svečiai tiek ant mūsų kasdienio, tiek ant šventinio stalo. Šiuos vaisius naudojama kaip garnyrą, arba pagrindinį patiekalą, dedame į salotas, konservuojame, džioviname, be to, pomidorai yra sudedamoji pomidorų padažo ar kečupo dalis. Taigi, pomidoras savo populiarumu pranoksta daugelį kitų vaisių, todėl kyla klausimas, kaip užsiauginti gausų, sveikų ir skanių pomidorų derlių?

Pomidorai – viena iš lepiausių daržo gėrybių, reikalaujanti nemažai dėmesio. Tačiau jeigu daigai sudygo puikiai, praėjo pikiavimą ir grūdinimą bei sėkmingai prigijo lysvėse lauke arba šiltnamyje, sėkmė jau ranka pasiekiama, tereikia pasirūpinti dviem pagrindiniais aspektais: šiluma ir laistymu. Jeigu pomidorai negauna pakankamai drėgmės, lapai suglemba, susiraito pumpurai, gali pradėti byrėti žiedai, jeigu drėgmės per daug – vaisiai gali pajuoduoti ar byrėti. Todėl, norint turėti ne tik gausų, bet ir kokybišką derlių, itin svarbu tinkamai laistyti pomidorus.

Pomidorų augintojai turėtų nepamiršti, kad ši daržo gėrybė yra laistoma gausiai, tačiau retai, maždaug du kartus per savaitę. Siekiant apsaugoti stiebą, laistyti reikia aplink augalą, juk ne be reikalo yra sakoma: „Pomidorams patinka, kai galva yra sausa, o kojos šlapios“. Geriausia laistyti pirmoje dienos pusėje. Suprantama, kad tokia atsakinga pomidorų priežiūra, reikalauja daug laiko ir kruopštumo, todėl siūlome išeitį, kuri padėtų palengvinti laistymo procesą ir pasiekti maksimalių rezultatų.

Keturkojis gravitacinis „Laistymo padėjėjas“

Keturkojis gravitacinis „Laistymo padėjėjas“ lašelinės drėkinimo sistemos rinkinys suteikia galimybę tolygiai paskirstyti vandenį bei maistingąsias medžiagas prie kiekvieno augalo šaknų. Tekėdamas kojelėmis vanduo laisto tikslingai tik augalo šaknis, tad, stiebas tikrai bus apsaugotas. Laistant tik šaknis vanduo nėra išeikvojamas žemei aplink augalus, todėl bus mažiau piktžolių, menkesnė ligų tikimybė. Be to, lašeliniu būdu drėkinamas tik dirvožemis, o augaliukai vandenį gauna mažais kiekiais, todėl nepajunta vandens temperatūros pokyčių nesvarbu ar yra laistoma iš vandens talpų ar iš vandentiekio.  Tuo tarpu, jeigu derlius laistomas iš karto dideliu vandens kiekiu, augalai stipriai reaguoja į vandens temperatūros pokyčius. Tokio tipo sistemos yra naudojamos ir profesionaliuose ūkiuose, siekiant, kad kiekvienas vaisius būtų palaistytas tinkamai.

Keturkojis gravitacinis „Laistymo padėjėjas“ turi keturias kojeles, kurios lengvai sminga į dirvožemį. Rinkinio kaina yra nedidelė, jį paprasta įdiegti, naudoti ir prižiūrėti. Nereikia jokių specifinių įgūdžių laistymo sistemų srityje. O rezultatai akivaizdūs – su mažesnėmis laiko ir pastangų sąnaudomis – gaunamas kokybiškas ir gausu pomidorų derlius. Be to, “Laistymo padėjėjas” rinkiniams yra suteikiama vienerių metų garantija.