Lietuvoje vis augant susidomėjimui hidroponika ūkiuose norime papasakoti apie pavyzdį Italijoje: braškių ir žemuogių augintoją Sicilijoje, kurio derliaus skaičiai privertė mus išsižioti iš nuostabos. Šiais metais sausio mėnesį Maidina komanda dalyvavo seminare apie taisyklingą trąšų dozavimą ir filtravimą laistymo sistemoje, taip pat turėjo galimybę apsilankyti Sicilijos braškių ūkyje, kuris naudoja italų gamintojo Irritec laistymo sistemą.

 

Braškės šiame ūkyje yra auginamos šiltnamiuose, hidroponinėje sistemoje - pailguose loveliuose pasodintos į kokoso substratą ir laistomos kapiliarine laistymo sistema. Šiame ūkyje susodintos remontantinės braškės, kurios džiugina derliumi nuo ankstyvo pavasario iki rudens. 2 hektarų ūkyje per savaitę surenkama net 40 tonų braškių!

hidroponika

Ūkininkas pakvietė apžiūrėti ir šiltnamį, kuriame auginamos žemuogės jau sausio mėnesį džiugina žiedais. Skirtingai nei braškės, šios auginamos vazonėliuose, nes tai leidžia greičiau ir patogiau surinkti uogas. Auginimas hidroponiniu būdu yra pranašus tuo, kad toks ūkis gali būti įrengtas netgi ten, kur nėra derlingos žemės. Kadangi  augalai maistingas medžiagas pasisavina greičiau negu augdami dirvožemyje, jie užauga sveikesni ir geresnės kokybės, o pačios uogos sunoksta greičiau. Auginimas ne dirvožemyje leidžia išvengti įvairių ligų  bei kenkėjų, kurie neretai išnaikina ištisas eiles braškynų taip sukeldami didelius nuostolius.

Ruošiatės įsirengti laistymo sistemą savo ūkyje? Rašykite mums ir gaukite nemokamą konsultaciją.